Першотравенськ                                                                               Президенту України

                                                                               П.О.Порошенку

 

 ЗВЕРНЕННЯ

від жителів, громадських організацій та осередків політичних партій міста Першотравенська, Дніпропетровської області

 Шановний Пане Президенте!

         Усвідомлюючи свою високу відповідальність перед Українською Державою щодо утвердження верховенства права та панування демократичних принципів організації суспільства звертаємось до Вас, як до Гаранта конституційних прав громадян України та як до найвищого державного діяча нашої країни з приводу нахабного порушення виборчого законодавства на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року представниками політичної партії «Опозиційний блок», які діяли за фізичної та, на нашу думку, матеріальної підтримки компанії ДТЕК. 

            Так, повідомляємо, що 25 жовтня 2015 року в м. Першотравенську відбулися найбрудніші за роки незалежності України місцеві вибори, визнання результатів яких відкине нас на десятиліття назад.   

            Представники партії «Опозиційний блок» за фінансової підтримки ДТЕК знов застосували брудні політтехнології, які вперше пройшли випробування в нашому місті в 2010 році, коли до влади прийшли представники «Партії регіонів».   

            Протягом усього голосування в Першотравенську відбувалося грубе порушення ст. 7 Закону України «Про місцеві вибори», у відповідності до якої «голосування на місцевих виборах є таємним: контроль за волевиявленням виборів забороняється».

            Зокрема, на всіх виборчих дільницях були присутні представники керівного складу «ДТЕК «Павлоградвугілля», які у переважній більшості мали посвідчення представників преси й практично контролювали процес голосування й участь підлеглих у виборах. До того ж деякі кандидати у депутати міської ради від «Опозиційного блоку» на власному авто підвозили виборців до виборчих дільниць. Які розмови чи дії відбувалися під час поїздки залишається лише здогадуватися. На одній з дільниць членами комісії були переплутані бюлетені двох округів (28 та 29), у результаті чого, виборці цих округів не знайшли прізвищ своїх кандидатів у бюлетенях. У кишені одного з членів комісії було виявлено понад 60 контрольних талонів бюлетенів, і це після того, як були зроблені підрахунки та складені протоколи. Відповідна заява про це порушення подана до правоохоронних органів, які здійснили виїзд до виборчої комісії та почали невідкладні слідчі дії, проте після приїзду та перемовин віч-на-віч з представником політичної партії «Опозиційний блок» та діючим депутатом Дніпропетровської обласної ради Антіповим В.М. навіть не внесли відомості про вчинений злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

            Окрім того, близько 300 бюлетенів з виборів міського голови з незрозумілих причин визнані недійсними, а бюлетені, які за законом є недійсними враховувались на користь представників політичної партії «Опозиційний блок» Вінницької О.Р. (кандидат на посаду міського голови) та Антіпова В.М. (кандидат у депутати Дніпропетровської обласної ради). При цьому на різних дільницях були помічені однотипні пошкодження бюлетенів, зокрема, однакові позначки напроти всіх чотирьох кандидатів. А з настанням сутінок, під світлом настільних ламп, які були встановлені в кабінках, через нещільність тканини було читко видно в якому місці бюлетеня виборець ставить позначку, що порушує вимогу таємності голосування. На одній з дільниць секретар комісії від опозиційного блоку  була відсутня протягом більше чотирьох годин в залі для голосування. Вона знаходилася у сусідній відокремленій кімнаті і практично увесь час розмовляла по телефону й відмовлялася повертатися на своє робоче місце. Було зафіксовано на відео і знаходження одночасно двох людей в кабінці для голосування. Перелік допущених порушень можна продовжувати.  

            Кандидатами у депутати міської ради від національно-демократичних сил, кандидатом на посаду міського голови В.І.Рудих, який є самовисуванцем та, звичайно ж, не має фінансових потоків компанії ДТЕК, та іншими суб’єктами виборчого процесу на сьогодні подано велику кількість скарг до Першотравенської ТВК, в яких зазначені конкретні факти порушень під час голосування, що ставить під обгрунтований сумнів результати голосування на місцевих виборах у місті Першотравенськ, але територіальна виборча комісія до теперішнього часу не прийняла рішення про визнання грубих порушень закону, які унеможливлюють  достовірно встановити результати виборів та про проведення повторного підрахунку голосів, як на тому наполягають всі міські організації політичних проукраїнських партій.

            Натомість вже другу добу поспіль біля будівлі, де розміщено Першотравенську ТВК, «чергують» деякі представники партії «Опозиційний блок» та невстановлені особи спортивної зовнішності, тобто так звані «тітушки», які своєю присутністю, звичайно чинять неабиякий тиск на членів комісії.

            Проте, працівники міліції, спостерігаючи таку ситуацію, не вживають жодних заходів реагування. Воно й не дивно, враховуючи той факт, що біля п’ятої години ранку 26 жовтня 2015 року представники СБУ в Дніпропетровській області Сухий та Ємець, які також мали забезпечувати законність проведення місцевих виборів, курсували містом у нетверезому стані, напевно, після святкування перемоги «Опозиційного блоку». Про таку поведінку правоохоронців, доречі, представниками виконавчого комітету міської ради було повідомлено на «гарячу лінію» УСБУ в Дніпропетровській області, проте й на даний час жодних заходів реагування керівництвом не вжито.

            Виходячи з вищезазначеного, звертаємося до Вас з проханням захистити наші законні права та взяти під особистий контроль вирішення питання щодо визнання результатів   місцевих виборів в місті Першотравенськ недійсними і проведення повторного голосування.

Слава Україні!    

 Міський осередок  партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»

Міський осередок  партії «Відродження»

Міський осередок  партії Радикальна партія Олега Ляшка

Міський осередок  партії «Українське  об’єднання  патріотів — УКРОП» 

Громадська рада

Мешканці м.Першотравенська

оригінал звернення з підписами дивиться тут