Жур Наталія Керімбаївна    Жур Наталія Керімбаївна народилася 31 грудня 1972 року в місті Першотравенську Дніпропетровської області. В 1993 році закінчила Миколаївське державне училище культури за спеціальністю культурно-освітня робота та самодіяльна творчість, а в 2012  році — Київський національний університет культури, Миколаївський філіал, за спеціальністю «Економіка підприємства». В Першотравенському Будинку культури  «Шахтар» Жур Наталія Керімбаївна  працює з 1994 року керівником танцювального колективу. З перших кроків  своєї трудової діяльності Наталія Керімбаївна поринула в творчість, згуртувала навколо себе закоханих в танцювальне мистецтво дітей, і вже в 2001 році колективу під її керівництвом було присвоєно почесне звання – Зразковий.

        Жур Наталія Керімбаївна глибоко обдарована натура, закохана в мистецтво та свою працю. Має високий рівень професіоналізму. Систематично вдосконалює свою майстерність, не зупиняється на досягнутому.

                   Наталія Керімбаївна знаходить підхід до кожної дитини, при цьому враховуючи індивідуальні особливості кожного учасника колективу.

                   Займається не тільки постановкою танцювальних композицій, які відрізняються неординарністю, оригінальністю, яскравістю, але і розробляє ескізи костюмів до них, проявляючи при цьому свій творчий підхід. Основне направлення: демікласика, естрадні танці та стилізовані народні.

                  Сприяє розвитку танцювального мистецтва та естетичному вихованню дітей та підлітків. Має повагу та любов від своїх вихованців.

                  В жовтні 2009 року Зразковий аматорський танцювальний колектив «Брайтлі» під керівництвом Жур Н.К. одержав Диплом І ступені в І Міжнародному фестивалі-конкурсі «Музичний світ», м .Київ.

              В 2010 році Зразковий аматорський танцювальний колектив «Брайтлі» БК «Шахтар» зайняв почесне І місце в Міжнародному фестивалі-конкурсі «Яскрава країна» збирає друзів – 2010», який проходив в Міжнародному дитячому центрі «Артек», Крим.

                В 2011 році учасники танцювального колективу   приймали участь у ІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої театральної і юнацької творчості «Яскрава країна» в Одесі – 2011» який проходив в м. Одеса, де зайняли почесне І місце в номінації «Народна хореографія».

                В вересні 2012 року  колектив приймав участь в ІІ міжрегіональному мистецькому фестивалі хореографії, вокалу, декоративно-прикладної творчості «Степова перлина» в смт. Межова, де посіли Гран-прі фестивалю в номінації «Хореогрфія».

                   В грудні 2012 року Зразковий аматорський  танцювальний колектив «Брайтлі»  Будинку культури «Шахтар» приймав участь в ІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі «Grand music»  в м. Свідніца Вроцлавського воєводства – Польща, де зайняв почесне І місце в номінації «Народна хореографія» і «Стилізована хореографія» і Гран-прі фестивалю. В вересні 2013 року   танцювальний колектив  під керівництвом Наталії Керімбаївни приймав участь в VІІ благодійному регіональному фестивалі «Мама + я».

                   Наталія Жур — переможець ІІ регіонального проекту «Наші видатні земляки», організованого Всеукраїнським щотижневиком «Вісник шахтаря» при підтримці ПАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ».

                   Приймає активну участь в міських культурно-мистецьких заходах. Випускники її колективу – студенти училищ культури, академії мистецтв, а також артисти професійної сцени.

                  Жур Н.К. відзначена Подякою голови Дніпропетровської обласної ради, грамотами та дипломами.