ЗАХОДИ ДО ДНЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ    24 квітня 2015 року у місті відбулися заходи до 29-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції, в яких прийняли участь міський голова Віктор Рудих, депутати обласної та міської рад, керівники та представники підприємств, організацій та установ, члени міської організації «Союз Чорнобиль України» та мешканці міста.

Очільник міста, виступаючи перед присутніми на мітингу, зазначив, що 26 квітня – це трагічна дата для всього українського народу, бо вибух на Чорнобильській атомній електростанції – це найбільша екологічна катастрофа ХХ століття.

— Ніколи до того людство не знало, якою бідою може обернутись мирний атом. І лише завдяки героям–ліквідаторам аварію було локалізовано, Україна та світ були захищені від неминучої біди. Тому в цей день вся країна схиляється у скорбному поклоні перед тими, хто віддав свої життя заради життів мільйонів людей, — підкреслив Віктор Рудих.

Він подякував першотравенським чорнобильцям за мужність і витривалість у випробуваннях, які їм довелось пройти, ліквідовуючи наслідки аварії, та побажав мирного неба, міцного здоров’я і благополуччя їх сім’ям. Голова міської організації «Союз Чорнобиль України» Тетяна Бондаренко згадала, як їм довелося залишати свої оселі та виїжджати із Чорнобильської зони, з болем усвідомлюючи, що більше ніколи вони не повернуться в рідні домівки. Вона подякувала керівництву міста за допомогу у вирішенні нагальних питань чорнобильців.

Зі словами вдячності за виконаний ними громадянський обов’язок звернувся до присутніх чорнобильців від імені народного депутата України Артура Мартовицького депутат міської ради Геннадій Капралов. Він запевнив, що Артур Володимирович і надалі підтримуватиме сім’ї чорнобильців, які звертаються до народного обранця за допомогою.

ЗАХОДИ ДО ДНЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ   Наостанок всі присутні взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку ліквідаторам та постраждалим від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яка встановлена на меморіалі Слави. Після мітингу у Свято-Введенському храмі була відслужена панахида по померлих чорнобильцях міста.

Довідково:

На сьогодні у Першотравенську проживає 119 постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Серед них 7 ліквідаторів мають першу категорію, 57 – другу, 31 особа – ІІІ категорію. В місті мешкає 4 жінки, які залишилися вдовами після смерті чоловіків-ліквідаторів. В сім’ях чорнобильців наразі виховується 20 дітей.