Першотравенські організації політичних партій

18 вересня 2015 року відбулося засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради під головуванням Валентини Горбильової.

Спеціаліст відділу економіки та торгівлі Юлія Шлегель поінформувала Громадську раду щодо розробки Стратегії конкурентоспроможності міста Першотравенська на 2016-2018 роки. Зокрема, вона зазначила, що зазначена Стратегія буде затверджена до кінця 2015 року та складатиметься із чотирьох стратегічних напрямків. Так, заходи в рамках напрямку «Відкрите місто активного бізнесу та громади» спрямовані на стимулювання приватної підприємницької ініціативи та вільної ринкової конкуренції між суб’єктами господарювання, створення цілісної та ефективної системи підтримки малого та середнього бізнесу. Серед пріоритетних заходів стратегічного напрямку «Енергоефективне, комфортне та безпечне місто» є поліпшення утримання доріг, реконструкція комунальних мереж, належне утримання житлового фонду, благоустрій та озеленення Першотравенська, модернізація мережі зовнішнього освітлення, впровадження енергоефективних технологій. Всі ці заходи мають на меті підвищення якості житлово-комунальних послуг та створення комфортних умов проживання для городян. Найважливішим питанням напрямку «Місто здоров’я» є надання городянам якісних медичних послуг, як первинної медико-санітарної допомоги, так і вторинної медичної допомоги. Окрім цього, тут планується приділити значну увагу реконструкції спортивної бази міста. Заходи в рамках стратегічного напрямку «Місто якісної освіти та культурного розвитку особистості» направлені на активну участь молоді та першотравенців працездатного віку у місцевому економічному та культурному розвитку. Як додала доповідачка, нова Стратегія сприятиме залученню коштів корпоративно-соціального партнерства, донорської допомоги, субвенцій з державного та обласного бюджету, грантів, коштів інших організацій на вирішення актуальних і першочергових проблем міста Першотравенська.

Інформуючи Громадську раду про стан підготовки закладів освіти до 2015-2016  навчального року, начальник міського відділу освіти Любов Косенко відмітила, що на утримання закладів освіти у нинішньому році було використано понад 23 млн. грн. На зміцнення матеріально-технічної бази загальноосвітніх шкіл та дитячих садків  направлено кошти у сумі  228,6 тис. грн. (зокрема, здійснено капітальний ремонт системи опалення в ЗШ №4 на суму 226,7 тис. грн., виготовлено проект на капітальний ремонт санвузлів в ЗШ №4 на 1,9 тис. грн. та проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт систем водопостачання, водовідведення та опалення в дитсадку «Казка» на суму 20,1 тис. грн. тощо). Було придбано спортивно-ігрове обладнання та штучне покриття для дитячих ігрових майданчиків у дитсадку «Казка», на що використано 49,8 тис. грн. Протягом літнього періоду проведено поточні ремонти в закладах освіти на загальну суму 596,3 тис. грн. (були відремонтовані мережі теплопостачання, водопостачання та водовідведення; здійснено ремонти покрівель, фасадів, ганків, класів, вестибюлів, харчоблоків, їдалень, спортзалів, санвузлів, доріг на території установ освіти; проведено вирубку сухостою; замінено покриття підлоги, застарілі дверні та віконні блоки на енергозберігаючі металопластикові). Міським відділом освіти закуплено 5 тістомісів, шкільні дошки, звукопосилюючу апаратуру, холодильники, морозильні ларі, 3 мультимедійні проектори, пральні машини, водонагрівальні баки, м’ясорубку, швейну машину тощо. На кінець серпня 2015 року за кошти державного та місцевого бюджетів було здійснено придбань предметів, матеріалів та обладнання  на загальну суму 794,3 тис. грн. (на школи спрямовано 576,2 тис. грн., на дитячі садки — 215,9 тис. грн.). На придбання шкільної та спортивної форми  для учнів пільгових категорій використано 40 тис. грн. За рахунок субвенції придбано щоденники для учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста, обладнання для медичних кабінетів шкіл та бібліотечні фонди для навчальних закладів. Як підкреслила головна освітянка міста, за останній рік вдалося серйозно покращити матеріально-технічну базу закладів освіти і це є свідченням того, що міська влада опікується проблемами освітянської галузі.

Присутні на засіданні Громадської ради волонтери поділилися інформацією про свою діяльність та закликали присутніх активніше долучатися до збору благодійної допомоги для бійців, які знаходяться в зоні проведення АТО.

 Голова Громадської ради Валентина Горбильова, підводячи підсумки засідання, запросила присутніх на благодійний концерт «Мир для дітей», організатором якого виступила міська влада, а зібрані кошти від якого будуть спрямовані першотравенським військовослужбовцям, які знаходяться в зоні проведення АТО.