виконком Першотравенськ    Виконавча служба гальмує сплату заборгованості з виплати заробітної плати.

      26 січня відбулося засідання комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням заступника міського голови Світлани Аксьонової.

          Про стан справ з погашення заборгованості з виплати заробітної плати ДВАТ «Першотравенське ШБУ №4» ДХК «Дніпрошахтобуд» поінформував присутніх голова ліквідаційної комісії Руслан Гулєнков. Він прозвітував про хід виконання наказу Міністерства вугільної промисловості України про ліквідацію вищезазначеного підприємств. За його словами, борг 299 колишнім працівникам по заробітній платі складає близько 1 млн. грн. Рахунки та майно ШБУ-4 знаходяться під арештом. Згідно з рішенням суду підприємство визнано банкрутом. Наразі головою ліквідаційної комісії підготовлені документи про зняття арешту з майна ШБУ-4 та проведення тендеру на його продаж для погашення заборгованості із виплати заробітної плати колишнім працівникам.

        Інформуючи про хід погашення заборгованості із заробітної плати в Першотравенському МЖКП директор підприємства Юрій Бараненко, відмітив, що ними розроблено графік погашення заборгованості, а отримані від споживачів кошти за комунальні послуги спрямовуються на виплату заборгованості із заробітної плати. Крім того, підприємством ведеться претензійно-правова робота з боржниками. Однією із основних причин збільшення заборгованості є арешт всіх поточних рахунків МЖКП згідно із постановою державної виконавчої служби Першотравенського управління юстиції від 28 липня 2014 року. За словами Юрія Анатолійовича, наразі заборгованість із виплати заробітної плати на підприємстві становить 812,5 тис. грн. Крім того, не виплаченою залишається  зарплата за грудень 2014 року у сумі 618,4 тис. грн., яка ще не є простроченою. Комісією із трудових спорів МЖКП для прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати готуються та передаються до відділу виконавчої служби посвідчення про стягнення заборгованості з підприємства на користь його працівників. Станом на 23 січня у відділі виконавчої служби на виконанні знаходяться посвідчення щодо примусового виконання рішень комісії по трудових спорах з виплати заборгованості працівникам МЖКП на загальну суму 1358,1 тис. грн. Наразі державною виконавчою службою відповідно до виконавчого впровадження підготовлені платіжні доручення на зарахування заробітної плати за жовтень та листопад минулого року на загальну суму 674 тис. грн. Близько 27 тис. грн. підприємство планує виплатити за рахунок власних коштів до кінця січня.

          На думку Юрія Бараненка, зменшення заборгованості із заробітної плати в МЖКП в значній мірі залежить від оперативної роботи відділу державної виконавчої служби щодо подання вимоги на списання коштів відповідно до виконавчого впровадження.

        Питання щодо виплати заробітної плати в Першотравенському МЖКП та ДВАТ «Першотравенське ШБУ №4» ДХК «Дніпрошахтобуд» рішенням комісії залишено на контролі.

                                                            Відділ з питань внутрішньої політики та інформації