КДНЗ «Казка»     27 березня на базі дошкільного навчального закладу «Казка» відбувся плановий захід з наступності та перспективності в роботі дошкільного закладу та початкової школи. Серед гостей заходу були представники міського відділу освіти, шкільні вчителі та вихователі дитячого садка, психолог, логопед, а також батьки вихованців. «Яким повинен бути майбутній першокласник? Як допомогти дитині підійти до навчання в школі максимально підготовленою, але не відбити головного – бажання вчитися?» — такі питання обговорили учасники зустрічі.

В сучасному освітньому середовищі навчання і виховання дітей старшого дошкільного і молодшого шкільного віку ґрунтується на тому, що між дитячим садком і школою існує тісна співпраця, що створюється задля поліпшення підготовки до навчання в школі 5-6-річних дітей, забезпечення сприятливого перебігу адаптації першокласників, поглиблення інтересу дітей до життя в школі та надання необхідної допомоги батькам майбутніх школярів. Наступність у роботі дитячого садочка та школи дозволяє зробити безболісним для дитини перехід від однієї вікової сходинки до наступної, максимально зблизити умови розвитку, виховання і навчання старших дошкільників і молодших школярів.

Важливою умовою забезпечення наступності є взаємодія дитячого садка, школи та сім’ї. Саме така багаторічна взаємодія поєднує дошкільний навчальний заклад «Казка» і загальноосвітню школу №3, які у тісній співпраці готують дітей до навчання у школі, поступово адаптуючи їх до переходу з одного навчального етапу до наступного.

— Видатні вчені – психологи, фізіологи, педагоги – довели, що період від 5-ти років є «золотим віком» розвитку людини, — зазначила завідувач КДНЗ «Казка» Тетяна Мельник. — З огляду на це, зростає потреба у відвідуванні дітьми дошкільних навчальних закладів, перевага яких полягає у забезпеченні соціальної адаптації дітей, у формуванні готовності до навчання та навичок колективної праці. Саме тому одним з головних завдань дошкільного закладу є забезпечення цілеспрямованої та якісної підготовки дітей до шкільного навчання, адже перевантаження першокласника можна порівняти з перевантаженням космонавта. Школа, на думку вчених, має знати, що саме сформував дошкільний навчальний заклад у свідомості дітей, і наш заклад повністю забезпечує необхідну готовність дитини.

Зі своїми рекомендаціями з приводу підготовки дошкільника до шкільного навчання виступили психолог Жанна Рябова, логопед Вікторія Ваніфатьєва та медсестра Яна Гірка, які зробили акцент на тому, що не тільки дитячий садок, але й самі батьки мають проводити із дітьми додаткову підготовчу роботу. З цією метою спеціалісти порекомендували корисні для розумового та фізичного розвитку дітлахів вправи, які батьки можуть проводити з ними вдома самостійно. В ході заходу для батьків було проведено тестування на тему «Якою саме батьки хочуть бачити свою дитину у першому класі».

Важливо зазначити, що вихованці старшої групи КДНЗ «Казка» протягом навчального року у вихідні дні активно відвідували підготовчі заняття у свого майбутнього вчителя, і це також є однією із складових роботи з наступності. Таким чином, діти, які з нового навчального року прийдуть у перший клас, вже заздалегідь познайомились із своїм педагогом, зі своєю школою і вже активно готуються до майбутніх шкільних занять.

Присутні на зустрічі заступник директора з навчальної роботи ЗШ № 3 Інна Назарова та вчитель початкових класів цього навчального закладу Костянтин Самарський подякували своїм колегам, педагогам ДНЗ «Казка», за активну співпрацю та висловили сподівання й надалі розвивати традиції наступності у роботі дитячого садочка та школи.

На закінчення учасники заходу спробували створити портрет ідеального першокласника, адже кожен учитель мріє про ідеальних учнів, із якими легко б було працювати, а кожен вихователь сподівається на те, що успіхами його вихованців будуть пишатися й надалі. Однак, слід сказати, що робота з дітьми – це, перш за все, вміння сприймати дитину такою, якою вона є, і бачити в ній особистість. Тож побажаймо майбутнім першачкам успіхів у навчанні, а їхнім батькам і вчителям — великого запасу мудрості і терпіння.

Довідка:

Система освітніх закладів нашого міста включає 7 дошкільних навчальних закладів та 5 загальноосвітніх шкіл. Кожен дитячий садочок співпрацює із певною школою за програмою наступності та перспективності. Так, ДНЗ «Казка» співпрацює з ЗШ № 3; ДНЗ «Дзвіночок» та «Попелюшка» — із ЗШ № 5; «Білочка» та «Берізка» — із ЗШ №2; ДНЗ «Калинка» підтримує співпрацю із ЗШ № 4 і ЗШ № 1, а ДНЗ «Черемшина» співпрацює із ЗШ № 1 та ЗШ № 4.

За інформацією міського відділу освіти, наступного навчального року за шкільні парти сяде близько 300 першачків.