З підприємцями обговорили питання благоустрою Першотравенська    25 березня 2015 року відбулася нарада із суб’єктами підприємницької діяльності за участю міського голови Віктора Рудих та керуючого справами виконкому Євгенії Жинкіної.

  Звертаючись до присутніх підприємців очільник міста підкреслив, що в Першотравенську з настанням тепла повним ходом розпочалися роботи щодо його благоустрою та озеленення. На ці цілі, за словами Віктора Івановича, з місцевого бюджету спрямовано 1 млн. 700 тис. грн. Комунальниками наразі закупаються саджанці дерев та розсада різних квітів. Міський голова закликав представників бізнесу долучитися до загальноміських заходів з благоустрою і озеленення міста та привести в порядок прилеглі території до об’єктів торгівлі та сфери послуг. Він також торкнувся питань реалізації якісних товарів, створення нормальних умов для роботи найманих працівників, підготовки до святкування Дня міста, який відзначатиметься цього року 31 травня, тощо.

Дивитися відео з наради

  Продовжуючи тему благоустрою та озеленення міста, начальник управління комунального господарства та майна Сергій Сорокопудов відмітив, що на сьогодні в Першотравенську вже висаджено близько 100 саджанців дерев та кущів в різних районах міста. Наразі по вулиці Леніна вже підготовлені клумби для висадки розсади квітів. Робота в цьому напрямку буде продовжена. Він попросив підприємців за допомогою в питаннях благоустрою та озеленення звертатися до комунальних служб, які нададуть професійні поради. Окрім цього, Сергій Анатолійович зупинився на запланованому  виконанні капітального ремонту доріг по вулицях Карла Маркса, Чайковського та міжквартального проїзду біля будинків № 5 та 7 по вулиці Горького, на проведенні поточного ремонту доріг, на встановленні дорожніх знаків та «лежачих поліцейських» тощо.

   Начальник міського фінансового управління Наталія Русаненко нагадала присутнім, що згідно із законодавством України внесені зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, який набрав чинності з 01 січня 2015 року. Передбачається розширення бази оподаткування для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, шляхом оподаткування як житлової, так нежитлової нерухомості. Ставки податку за 1 кв. м об’єкта нежитлової нерухомості фізичних та юридичних осіб встановлені від 0,1 до 0,5% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного року в залежності від видів підприємницької діяльності. Через відсутність повної інформації в органах державної реєстрації прав на нерухоме майно – Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та нотаріусів, як спеціальних суб’єктів у сфері держреєстрації речових прав, виникло питання щодо створення міського реєстру об’єктів оподаткування нерухомого майна фізичних та юридичних осіб у місті Першотравенську. Оскільки, за певних умов право власності на нерухомість могло змінитися (купівля — продаж, перепланування об’єктів та інше) та визначити об’єкти оподаткування неможливо, Наталія Вікторівна звернулася до фізичних осіб – підприємців (власників об’єктів нерухомого майна — нежитлової нерухомості) з проханням надати до міськфінуправління за телефоном: 7-03-11 оновлені дані про їх загальну площу. Дані по об’єктах нерухомого майна фізичних та юридичних осіб будуть враховані при складанні вищезазначеного реєстру та передані до Першотравенського відділення Східно-Дніпровської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області для обчислення суми податку за нежитлове нерухоме майно, що підлягає сплаті за 2015 рік  в 2016 році.

     Олег Чабан, начальник Першотравенського міськрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Дніпропетровській області, головний державний санітарний лікар м.Першотравенська, Петропавлівського та Межівського районів поінформував щодо санепідситуації в місті, яка не дивлячись на тимчасовий мораторій на всі перевірки з боку СЕС, за його словами, є нормальною. За цей період санепідслужбою не фіксувалися гострі інфекційні захворювання на території міста, які б були пов’язані з неякісною продукцією, що реалізується через об’єкти торгівлі чи громадського харчування. Олег Андрійович повідомив про проведення з 1 квітня  моніторингу об’єктів торгівлі та сфери послуг стосовно дотримання ними чистоти, які, як наголосив він, не будуть супроводжуватися штрафними санкціями з боку санепідслужби. Він також звернув увагу на скарги з боку городян, які до нього надходять, на реалізацію недоброякісних товарів та товарів з простроченим терміном придатності. Олег Чабан закликав представників бізнесу звернути на це увагу, оскільки від цього залежить здоров’я мешканців міста.

    Тимчасово виконуюча обов’язки головного архітектора Наталія Хабібуліна звернулася до підприємців з проханням при проведенні реконструкцій своїх об’єктів враховувати можливість облаштування їх пандусами для забезпечення безперешкодного доступу до них інвалідів міста.

      Наостанок присутні в залі мали можливість задати питання міському голові та доповідачам.