Юні першотравенці навчаються економити    В рамках проекту «Енергоефективні школи» група школярів та вчителів ЗШ № 3 відвідали Придніпровську ТЕС.

Придніпровська ТЕС – теплова електростанція в Самарському районі міста Дніпропетровська. Станція знаходиться на лівому березі Дніпра і забезпечує важливий регіон Придніпров’я та Дніпропетровську область електричною енергією, а обласний центр, крім електроенергії, ще й тепловою енергією.

Чесно кажучи, нас дуже вразила організація охорони та техніки безпеки на підприємстві. Коли ми опинилися на території ТЕС, з нами був проведений детальний інструктаж, усім видали каски, окуляри, беруші. Важливо, що в якості екскурсоводів з нами спілкувалися робітники підприємства. Було помітно, що екскурсійні групи учнів тут є бажаними гостями. На всі наші запитання ми отримували чіткі та конкретні відповіді.

Цікаво було побачити макет станції, який дав уявлення про основні етапи виробництва. З коментарів ми зрозуміли, як відбуваються технічний та технологічний процеси виробництва електроенергії та тепла.

Вразив машинний блок, і, взагалі, ми мали змогу оцінити масштаби виробництва. Екскурсія дала можливість зрозуміти, як це важко і відповідально – бути виробником світла та тепла, які так необхідні кожному споживачеві. І ми дуже задоволені, що беручи участь у проекті «Енергоефективні школи», ми активно навчаємось зберігати ресурси та економно їх використовувати.

Хоменко Тетяна, учениця пілотного 6-А класу ЗШ № 3