Об’єктові тренування Першотравенської медичної служби з ЦЗ    10 березня в центральній міській лікарні пройшли об’єктові тренування медичної служби з цивільного захисту. Під час тренування була перевірена готовність медичного закладу до його дій у разі надзвичайної події.

Медичним персоналом первинної допомоги моделювалась ситуація з десятьма потерпілими різних ступенів важкості задля з’ясування, як спрацює швидка допомога та система повідомлення, а саме у який термін. До заходу були залучені студенти гірничого ліцею, які виступили статистами. Ситуація була змодельована таким чином, ніби сталася ДТП з великою кількістю постраждалих, під час якого автобус зіштовхнувся з вантажівкою. Подібні ситуації моделюються з тією метою, аби медперсонал завжди був готовий до будь-яких надзвичайних подій та спрацьовував злагоджено й оперативно, адже за таких обставин важлива кожна секунда.

В ході підготовки заходу начмед лікарні Ірина Накрапас розробила медичні задачі для персоналу, детально змоделювала ситуацію та готувала статистів. Керувала усім процесом головний лікар міської лікарні Тамара Турчак. Під час проведення тренування був присутній заступник начальника відділу лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Макаренко та представники МНС, які загалом дали позитивну оцінку діям медичних працівників, а також зробили деякі невеликі організаційні зауваження щодо транспортування потерпілих.

Більш детально про проведення даного медичного заходу розповіла Ірина Накрапас.

  • Ми зараз живемо у нелегкий час, а тому подібні тренування допомагають медпрацівникам набути досвід, який дозволить уберегти життя людей за виникнення такої необхідності, — вважає Ірина Григорівна. — Звичайно ж, під час проведення такого тренування насправді постраждалих немає, а ситуація повністю змодельована. Та оскільки для усіх нас в першу чергу важливий саме час спрацювання бригади швидкої допомоги та лікарів, то всі події відтворюються наживо і з реальними людьми та проводяться в тому самому темпі, як вони відбувалися б насправді. Місце було задане в районі вул. Чайковського. Ми отримали телефонний дзвінок та вирушили за місцем аварії, де лікарі швидкої допомоги спочатку провели сортування хворих за тяжкістю отриманих травм, а потім транспортували їх до лікарні. Після надання первинної допомоги постраждалих доправили у приймальне відділення лікарні, далі розподілили кожного до відповідного відділення. Відтепер ми знаємо рівень своєї підготовки до подібних ситуацій, адже якщо таке станеться насправді, там не буде часу думати та збиратися, діяти доведеться миттєво і злагоджено.

Як засвідчила координуюча комісія, вже на даний момент наша лікарня зможе прийняти велику кількість постраждалих та надати важкопораненим всю необхідну висококваліфіковану медичну допомогу.

Підводячи підсумки тренування, головний лікар Тамара Турчак зазначила:

  • Подібні тренувальні заходи потрібні навіть для дуже досвідчених лікарів, адже тільки практика може довести необхідні навички до автоматизму. На даному заході ми всі змогли побачити, що колектив лікарні мобілізував всі сили і готовий до роботи в екстремальних умовах. Я впевнена у тому, що при відповідних обставинах наша лікарня надасть потерпілим усю необхідну допомогу.

Тетяна Комарінська