Рудых В.И.

     19 грудня 2015 року у самісінький День Святого Миколая була зареєстрована громадська організація «Першотравенська народна рада». За словами голови організації Віктора Івановича Рудих це є дещо символічним, бо День Святого Миколая дарує не тільки радість, але й надії на світле майбутнє. Про яке світле майбутнє для нашого рідного міста мріють члени цієї громадської організації, і що саме спонукало їх до об`єднання, наша розмова з головою громадської організації «Першотравенська народна рада» Віктором Рудих.

— Віктор Іванович, коли саме виникла ідея створити громадську організацію «Першотравенська народна рада»?

— Ця ідея виникла практично одразу ж після оголошення результатів місцевих виборів, коли стало зрозумілим, що гасло «ДТЕК повинен бути господарем на своїй території» бувшим регіоналам, хоч і сумнівним шляхом, але все ж таки вдалося втілити в життя. І, думаю, не без фінансової підтримки «ДТЕК Павлоградвугілля».

У результаті останніх виборів міську громаду практично відсторонили від влади й позбавили законного права брати участь в місцевому самоврядуванні. До складу виконкому в більшості увійшли представники керівного складу різних підприємств ДТЕК, у тому числі й директор шахтоуправління «Першотравенське», який не є членом Першотравенської міської громади.

Не краща ситуація склалася й у міській раді. Депутати-запроданці з «Батьківщини» та Радикальної партії Олега Ляшка під загрозою втратити роботу чи бути відлученими від загальної «кормушки», перейшли на бік Опозиційного блоку, на сьогодні позбавивши можливості створити в міській раді коаліційну більшість проукраїнських демократичних сил. До того ж практично всі ключові посади у виконкомі зайняли представники керованого ДТЕКом Опозиційного блоку, яким роздавалися й продовжують роздаватися посади пропорційно їх «особистому внеску» в організацію передвиборчої компанії. При цьому не враховується ані освіта, ані досвід, ані професійні й людські якості.

— Кого саме з новообраних чи новопризначених Ви маєте на увазі?

— Перш за все, людей з кримінальним минулим, співробітників, які раніше показували низькі результати в роботи, а також тих, хто не має не тільки фахової освіти, але й узагалі вищої. Наприклад, в одному з дитсадків міста всупереч Закону України «Про дошкільну освіту», не маючи педагогічної освіти працює інструктором з фізичного виховання одна з нинішніх депутаток міської ради, яку було призначено на цю посаду практично зразу ж після виборів. Я навмисне не називаю прізвище, бо вже найближчим часом правову оцінку таким діям мають дати відповідні органи. Враховуючи кадрову політику нинішньої міської влади, слабо віриться в ефективність роботи такої команди. Тож основне завдання громадської організації «Першотравенська народна рада» — не дати занапастити наше рідне місто й повернути владу громаді.

— Віктор Іванович, розкажіть, будь ласка, про основну мету і напрямки діяльності керованої Вами громадської організації?

— Основною метою Громадської організації є здійснення та захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних інтересів жителів Першотравенська, забезпечення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування, сприяння в боротьбі з корупцією.

Ми маємо намір брати участь у розробці та впровадженні місцевих програм органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, сприяти створенню умов для відкритого спілкування та обміну досвідом між громадянами, старшокласниками, студентами та фахівцями з питань культури та спорту, науки, екології, соціального забезпечення, економіки, політики, інформаційних технологій.

Для досягнення мети, а також забезпечення ефективної роботи нашої Громадської організації ми організували роботу секторів, зокрема сектору з забезпечення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та взаємозв’язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування; сектору правозахисної діяльності та взаємодії з правоохоронними органами в забезпеченні громадського порядку; сектору зі сприяння діяльності антикорупційних установ і організацій та забезпечення громадського контролю за дотриманням антикорупційного законодавства суб’єктами органів державної влади та місцевого самоврядування; сектору з забезпечення обміну досвідом та співпраці з вітчизняними і зарубіжними громадськими організаціями; сектору по роботі з громадянами, студентами, старшокласниками та фахівцями з питань культури та спорту, науки, екології, соціального забезпечення, економіки, політики, інформаційних технологій, а також сектору зі сприяння розвитку видавничої справи, допомоги і співпраці із засобами масової інформації, виданнями, інформаційними агентствами та аналітичними центрами.

Керувати роботою цих секторів будуть люди, які мають досвід, а головне — високі результати роботи за відповідними напрямками діяльності.

— Віктор Іванович, з ким планує ваша громадська організація співпрацювати у досягненні Вашої основної мети?

— Враховуючи широкий спектр завдань, які ставить перед собою ГО «Першотравенська народна рада» ми плануємо співпрацювати з усіма мешканцами міста, бюджетними установами і організаціями, міськими представництвами державних служб, правоохоронними органами та іншими структурами й об`єднаннями. Також ми запрошуємо до співпраці депутатів міської ради-представників проукраїнських демократичних політичних партій, та безумовно, інші громадські організації. До слова сказати, вже на сьогодні серед членів нашої організації є чимало депутатів міськради і велика кількість не байдужих до долі нашого міста людей.

— Хто може вступити до лав громадської організації «Першотравенська народна рада» і куди треба звертатися?

— Громадська організація «Першотравенська народна рада» зареєстрована за адресою вул. Чайковського 16-А. За цією ж адресою орієнтовно з 1 лютого буде працювати й громадська приймальня нашої «народної ради».

Членами Громадської організації можуть бути громадяни України, які досягли 18-річного віку, розподіляють, підтримують мету Громадської організації, зобов’язуються дотримуватися Статуту організації та виявили своє добровільне бажання стати членом Громадської організації. Хочу зауважити, що участь у Громадській організації та припинення у ній членства здійснюється виключно на принципах добровільності та вільного волевиявлення особи.

Особа, яка бажає стати членом Громадської організації, має звернутися до нашої громадської приймальні та подати письмову заяву про вступ до ГО «Першотравенська народна рада» до Правління організації, яке в подальшому приймає відповідне рішення.

— І все ж таки, про яке світле майбутнє для нашого міста мріють члени ГО «Першотравенська народна рада»?

— Ми хочемо, щоб зростав рівень соціального захисту населення, щоб наші діти мали гідні умови для навчання, виховання і культурного розвитку, щоб підвищувалася якість медичного обслуговування, ремонтувалися дороги й будинки, щоб залучалися інвестиції, створювалися нові робочі міста, а наше місто з кожним роком ставало кращим. Але в умовах сьогодення забезпечити це вкрай проблематично.

На даний час на території Західного Донбасу склалася надскладна соціально-політична ситуація, яка обумовлена намаганням компанією ДТЕК узурпувати владу не тільки в Першотравенську, але й у Павлограді та Тернівці. Маючи свої підприємства на території місцевих громад, для приватної компанії вкрай важливо мати реальний вплив на вирішення багатьох питань, перш за все у сфері комунального господарства. Саме тому до керівництва містами Західного Донбасу залучені фахівці «ДТЕК Павлоградвугілля», зокрема на посади перших заступників міських голів, які безпосередньо відповідають за роботу комунальників, вирішення земельних питань та таке інше. Швидше за все для ДТЕК зацікавленість вкрай висока, інакше з якого дива успішний директор шахтоуправління призначається на посаду першого заступника міського голови Павлограда, «свій» на відповідній посаді й у нашому місті. Не для кого не секрет, що оклад директора шахтоуправління в 5-7 разів більше за зарплату першого заступника міського голови. Як, а головне, чим можна було зацікавити спеціаліста, щоб він погодився на це?

Тож для здійснення наших бажань, перш за все, ми маємо повернути місто громаді, підтримувати й розвивати принципи народовладдя. Міська влада повинна діяти виключно в інтересах громади, а ні в інтересах олігархічних структур. Мають залишитися в минулому часи, коли під страхом втратити роботу виборці поступаються своїм законним правом вільного волевиявлення, а приватні структури грубо втручаються у виборчий процес. Першотравенська громада разом з проукраїнські налаштованими депутатами міської ради мають стати рівноправним партнером у відносинах з «ДТЕК Павлоградвугілля» й усією компанією ДТЕК, тим більш, що вона позиціонує себе як соціально відповідальну компанію. А щоб досягти цього, треба бути справжніми патріотами свого міста, багато працювати й активно сприяти підвищенню громадської свідомості і громадської відповідальності жителів нашого міста.

— Дякую за змістовну бесіду.

Олена Самойлова