Першотравенськ підхопив проект "Будуємо Україну разом"       Завдяки голові місцевої громадської організації «Еліша» Ельмірі Алутє Першотравенськ чекає нова хвиля цікавих пропозицій. Дякуючи її зусиллям, наше місто може стати одним із 12-ти міст, що увійдуть до нового проекту всеукраїнського волонтерського табору «Будуємо Україну разом». Свої перші враження про наше місто волонтери табору вже мали змогу скласти, залишилося дізнатися, чи зруйнують вони стіни між першотравенцями.

Початок грудня відзначився приємною новиною: у приміщенні клубу юних техніків відбулася зустріч із представниками всеукраїнського волонтерського табору «Будуємо Україну разом» (БУР), яких до нашого міста запросила голова міської громадської організації «Еліша» Ельміра Алутє. Метою цього проекту є допомагати українцям, які потрапили в скрутне положення і не можуть самостійно вирішити свої проблеми. Шляхом ремонту їхніх помешкань, а також сприянню об’єднання  місцевих громад, створення мережі активних  волонтерів всеукраїнський волонтерський табір «Будуємо Україну разом» завдяки проекту БО «Львівська освітня фундація» у подальшому прагне розбудовувати Україну.

Поспілкуватися та познайомити волонтерів із проблемами нашого міста прийшли Мединська Катерина (БО “МБО” “Українські серця”), голова міської фракції партії «Укроп», депутат міської ради Сергій Гордієнко, представник громадської організації «Еліша» Едгар Алутіс та всі небайдужі містяни. Tакож послухати про волонтерство загалом та про унікальність волонтерства у проекті «Будуємо Україну разом» від самих його координаторів мали змогу учні всіх міських шкіл Першотравенська та гірничого ліцею.

Як все починалося?

Гасло, яким озброїлися волонтери табору ще восени 2014 року на Донбасі, було «Відновлюємо стіни помешкань – руйнуємо стіни між людьми». Це був перший крок до будівництва нової України, між частинами якої більше не буде загороджень. Ідея табору «Будуємо Україну разом» зародилася в серцях працівників БО «Львівська освітня фундація» влітку 2014, Першотравенськ також підхопив новий проект «БУР»коли наслідки військових дій на Сході перетворили життя багатьох українців на загальну руїну і було очевидно, що самотужки людям буде важко впоратися зі своїми проблемами,тому молоді добровольці зі всієї України згуртувалися лише з однією метою – втримати руїни понівечених українських життів у власних долонях та відродити попелище. Ідея повністю втілилася в дуже успішний проект і вже згодом силами 40-ка місцевих волонтерів та 50-ти добровольців із західної та центральної України впродовж лише місяця було відремонтовано 24 помешкання на території Луганської та Донецької областей. А вже згодом сили молоді склалися у створенні спільного простору в місті Краматорськ, куди б могла приходити активна молодь, яка прагне долучитися до позитивних змін у суспільстві. Відтак, в грудні 2014 в Краматорську відкрилися молодіжна платформа «Вільна Хата» та «Теплиця» у Слов’янську, які є майданчиком для обміну ідеями між волонтерами сходу і заходу.

У 2015 році волонтерський табір «Будуємо Україну разом» охопив вже 3 міста, у яких було відремонтовано 10 масштабних об’єктів силами 90 волонтерів з усієї України.

У 2016 році табір знову розширює географію міст та кількість волонтерів. Так, цьогоріч впродовж трьох літніх місяців силами близько 400 волонтерів, як зі всієї України, так і з-за кордону (США, Польща, Угорщина, Литва, Росія) вдалося відремонтувати 40 помешкань, намалювати 14 графіті та муралів, спорудити 12 громадських просторів, написати 17 віршів у різних містах, створити два молодіжні центри. І це все в 11- ти містах: Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівка, Маріуполь, Сватове, Сєверодонецьк, Енергодар, Мелітополь, Сміла, Червоноград, Павлоград.

Першотравенськ також підхопив новий проект «БУР»

Цьогоріч волонтерський табір «Будуємо Україну разом» розширює свої межі як у кількості міст, так і в кількості залучених волонтерів та має намір охопити новий простір. pershotravensk_novyj_progektЗа словами координаторів проекту на сьогоднішній день по всій Україні спостерігається дуже плачевна картина, адже майже в кожному місті та селі є постраждалі від воєнних дій на Донбасі, є просто ті, хто потребує відновлення житла, покращення умов проживання, добудови та перебудови осель. Саме на таких людей зараз націлені координатори організації та вже об’їжджають міста у пошуках потенційних об’єктів. Із 16-ти міст, куди наразі здійснюються попередні візити, буде обрано 12, що у 2017 році будуть працювати за новим проектом. Першотравенськ також у числі претендентів на участь в даному проекті та вже готується вступити у плідну співпрацю разом з волотерами «БУР». Вже на сьогоднішній день добровольцями табору були оглянуті 15 помешкань жителів нашого міста, які потребують покращення житлових умов. В першу чергу допомога буде надана переселенцям із зони бойових дій на Сході та малозабезпеченим сім’ям.

Окрім цього, волонтерський табір «Будуємо Україну разом» планує не зупинятися на досягнутому та пропонує нашій молоді також долучатися до співпраці і створити громадський простір — місце відпочинку та творення спільних ідей для розвитку міста. Унікальність цієї ідеї полягає в тому, що зранку волонтери працюють фізично, ремонтуючи будинки, а ввечері організовують спільну культурну програму. Серед запропонованих видів відпочинку також і подорожі по всій країні, знайомства і спілкування з людьми різних куточків України та світу, допомага тим, хто цього потребує, веселий і активний відпочинок.

Ініціатор участі в такому масштабному проекті Ельміра Алутє дуже задоволена можливістю такої співпраці та сподівається, що проект зацікавить першотравенську молодь зокрема:Эльмира Алуте

Я впевнена в тому, що наше місто просто, як ковтку повітря, потребує змін, нових проектів, що рухатимуть всіх нас уперед. Особливо цього поштовху давно вже чекає першотравенська молодь, яка також має змогу прийняти участь в подібному проекті. Наша організація залюбки й надалі буде співпрацювати з новими організаціями, пропонувати нові проекти задля розвитку нашого міста, а також залучати до співпраці усіх небайдужих жителів нашого міста.

Ми дуже вдячні молодій та активній організації «Будуємо Україну разом» за тепле спілкування, а також за надану можливість розширити наші горизонти у побудові нового простору великих змін у нашому місті та сподіваємося на плідну співпрацю, яка зможе подолати всі перешкоди на шляху до нового рівня життя наших містян.

Довідково: Молодим людям, які прагнуть долучитися до участі у проекті та відчути себе будівниками нового місцевого простору, потрібно лише заповнити Google-анкету, вказавши місто, якому хотілося б допомогти. Детальніша інформація про кількість міст та дати, коли будуть проводитися табори, шукайте на сторінках соцмереж проекту «Будуємо Україну разом».

Tетяна Комарінська