известные люди Першотравенска     1 жовтня весь світ відзначає День людей похилого віку, закликаючи звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Повага до старших – одна з головних цінностей людської моралі. Це свято наших батьків, бабусь та дідусів. У цей день світ говорить про заходи щодо захисту інтересів літніх людей, створення для них прийнятних умов життя та розуміння поколінь.

Вже кілька років при міському територіальному центрі соціального обслуговування населення активно діє клуб «Затишок», створений для літніх людей, які оздоровлюються та відпочивають у центрі. 1 жовтня з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана відбулося святкове засідання клубу. У цей день літні люди змогли насолодитися святковими урочистостями, послухавши улюблені пісні у виконанні народного хору «Джерело», пригоститися святковими стравами, поспілкуватися та просто весело провести час.

Привітати пенсіонерів зі святом та виказати їм підтримку прийшли міський голова Віктор Рудих та заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова, завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням Ніна Рубан.

З турботою про ветеранів    Як зазначив у своїй промові очільник міста, він не любить називати старше покоління людьми похилого віку, адже, на його думку, це неправильне формулювання, і насправді вони люди поважного віку — люди, які мають життєвий досвід та мудрість. Віктор Іванович також зазначив, що на реалізацію заходів Програми соціального захисту та адресної підтримки ветеранів війни, інвалідів та окремих категорій громадян «Турбота» за 9 місяців 2015 року з місцевого бюджету спрямовано понад 400 тис. грн. Матеріальну допомогу в рамках програми «Поважаємо старість» отримали 190 першотравенців, яким виповнилось 80, 85, 90 та більше років. Близько 80 тис. грн у вигляді матеріальної допомоги було надано 134 першотравенцям, які опинилися в скрутному становищі. Цього літа 15 ветеранів були оздоровлені в санаторії «Сонячний» у с. Вербки Павлоградського району. На ремонт квартир 22 ветеранам війни виділено понад 40 тис. грн коштів місцевого бюджету. На сьогоднішній день субсидію на житлово-комунальні послуги отримує близько 2500 сімей, більшість з них — це люди похилого віку. Працівники відділення соціальної допомоги територіального центру за 9 місяців на дому надали необхідну допомогу 119 громадянам похилого віку та інвалідам. У відділенні соціально-медичних послуг за рахунок коштів місцевого бюджету за цей період оздоровлено 228 осіб на загальну суму 250,2 тис. грн. Віктор Рудих побажав присутнім міцного здоров’я, мирного неба, добра і щоб всі проблеми та негаразди проходили повз них.

Ніна Рубан побажала ветеранам праці міцного здоров’я і запевнила, що лікарня імені Мечникова завжди готова надати будь-яку допомогу першотравенцям. Також у своєму відеозверненні усіх присутніх привітав головний лікар обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова Сергій Риженко.

Слід зазначити, що до цього дня були приурочені й інші заходи, які ще раз нагадали літнім людям, що вони мають підтримку з боку мешканців міста і не покинуті зі своїми проблемами напризволяще. Двадцяти трьом першотравенцям, які належать до категорії немобільних людей (люди похилого віку, інваліди, учасники бойових дій) отримали гуманітарну допомогу від центральної міської лікарні. ЦМЛ також надала до аптек міста списки людей, які потребують безкоштовних ліків. В більшості це люди з гіпертонічними хворобами, які отримали всі необхідні серцево-судинні препарати.

Учні 10-11 класів міських шкіл відвідали літніх людей, які перебувають на лікуванні у неврологічному відділенні міської лікарні. Діти привітали пенсіонерів зі святом, побажали їм здоров`я та довгих років життя і подарували квіти.

Ми ж у свою чергу просто зобов’язані пам’ятати й надалі про свій борг перед ветеранами та людьми поважного віку і робити все для того, аби ці люди щоденно відчували до себе повагу й турботу, мали гідний рівень життя та не втрачали суспільної активності.

Тетяна Комарінська