На приёме у мера    3 лютого 2015 року відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням виконуючого обов’язки начальника управління комунального господарства та майна Сергія Сорокопудова.

За словами Сергія Анатолійовича, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про встановлення режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації» від 26 січня 2015 року необхідно вжити низку невідкладних заходів щодо забезпечення безпеки громадян і захисту об’єктів життєдіяльності та інфраструктури міста.

Начальник станційно-лінійної дільниці №7 при КЦТ 524 м.Павлограда Олександр Салій, доповідаючи про працездатність системи оповіщення зазначив, що дана система у Першотравенську знаходиться в робочому стані. Однак є певні ускладнення через значне вирізання телефонного кабелю на території міста протягом останніх місяців. Наразі телекомунікаційні мережі поступово відновлюються.

Як повідомила виконуюча обов’язки начальника відділу з питань цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи та ведення військового обліку Людмила Мазуренко, розпорядженням міського голови затверджені спеціалізовані служби цивільного захисту Першотравенської міської ланки Дніпропетровської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, куди увійшли представники Петропавлівського РЕМ, відділу економіки та торгівлі виконкому, комунальних служб, правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я, рятувальники тощо.

Комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було прийнято рішення щодо створення на базі міського відділу Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області мобільної групи реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру, до складу якої будуть залучені спеціалізовані служби цивільного захисту. Крім того, за словами начальника МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Олексія Репетька, найближчим часом рятувальниками спільно зі спеціалістами приватних підприємств «Комунальщик – 1, 2, 3, 4» будуть обстежені 99 підвалів житлових багатоповерхових будинків міста.