Мудра сова     Центр гармонійного розвитку дитини «Wise owl» («Мудра Сова») продовжує свою роботу по підготовці першотравенських малят до школи. Нещодавно дошкільний навчальний заклад розширив свої межі і тепер упевнено може називатися міні-дитячим садком. Над розвитком та удосконаленням роботи закладу разом наполегливо працюють його власники – подружжя Ляшенків. Для того, аби дізнатися, в чому саме полягають секрети ефективної дошкільної освіти та як професійно й якісно підготувати маленьких непосидьок до школи, ми особисто поспілкувалися із власниками центру.

— Вікторе, Наталя, наскільки мені відомо, відкрити подібний заклад – мрія усього вашого життя, і я знаю, скільки ви доклали зусиль на шляху до її здійснення. Скажіть, будь ласка, що саме представляє собою центр гармонійного розвитку «Мудра сова»?

— Наш центр надає послуги по підготовці дітей віком від 4-х років до навчання в школі. Добре відомо, що успішність особистості формується з раннього дитинства, тому основне наше завдання роботи з дітьми цього віку — забезпечити умови для розвитку і зростання активності кожного. Ми не прагнемо відняти у малюків дитинство, а лише хочемо подарувати їм радість пізнання, бачити сяючі усмішки та цікавість у їх оченятках.

— А що саме покладено в основу вашої роботи?

— В основі нашої роботи – особистість дитини, її внутрішній світ, інтелектуальний, фізичний, емоційний і творчий розвиток. Причому саме ранній розвиток, бо при розумному підході він може бути дуже плідним, особливо якщо дозволити дитині йти своїм власним шляхом розвитку. Наш міні-дитячий садочок надає кожному малюку можливість отримати корисні знання, набути важливі навички, знайти друзів і відчути інтерес до навчання.

— Я думаю, що багатьох батьків, як і мене, цікавить питання: в чому ж саме відміна вашого навчального закладу від звичайного дитячого садочка і в чому його переваги?

— Відміна дуже вагома: ми запрошуємо дітей, які за певних умов не відвідують дитячі навчальні заклади. Перевага в тому, що кількість дітей у групі – до 6-ти чоловік. Це дозволяє педагогу використовувати індивідуальний підхід, приділити кожній дитині достатню кількість часу протягом занять для отримання якісних знань, розкриття потенційних можливостей при збереженні дитячої субкультури та визнанні унікальності ролі дошкільного дитинства в становленні особистості.

— Які успіхи вже маєте зараз?

— Наші перші вихованці, що прийшли до центру рік тому, вже навчаються в різних школах міста. З відгуків вчителів знаємо, що вони відрізняються від свої однокласників організованістю, високою працездатністю, наполегливістю. Вони легко адаптувалися до нових умов навчання.

— Яка наповнюваність груп вашого центру? І яка загальна кількість дітей у вашому навчальному закладі?

— У групах підготовки до школи — 6-8 дітей, а в міні-садочку — до 6-ти.

— Як відомо, послуги вашого закладу не безкоштовні. Чи можуть собі дозволити пересічні батьки нашого міста оплатити заняття?

— Ціни у нас доволі прийнятні, а якість наданих послуг – на вищому рівні. Батьки знають, за що вони платять і який результат отримають за це. До речі, у порівнянні із подібними закладами у інших містах України ціни у нас набагато дешевше.

— Які предмети вивчають вихованці «Wise owl»?

— Предметів, звичайно ж, багато, адже ми намагаємось дати нашим вихованцям якомога більше знань, розширити їх межі сприйняття світу настільки, наскільки це дозволятиме програма та їх вік. У розкладі занять дітлахів – логіко-математичний розвиток, читання і письмо, «Я і світ» (розвиток мови, світогляду), англійська мова, музичний розвиток, художня праця (ліплення, малювання), Вaby-фітнес. Наші вихованці відвідують не просто «розвивалки», а заняття, побудовані на основі кращих освітніх і виховних методик, які забезпечують гармонійний розвиток, тому заняття проходять у доброзичливій, комфортній для дітей атмосфері.

— Відомо, що влада міста з радістю пішла вам назустріч і посприяла виділенню для занять приміщення у дитячому садку «Казка». Чи встигли вже облаштуватися?

— Так, облаштувалися дуже добре! Дякуємо міській владі за розуміння, особисту допомогу, а найголовніше, за турботу та увагу до маленьких мешканців міста. Окрема вдячність — адміністрації та колективу КДНЗ «Казка» за співпрацю та розуміння того, що ми не дублюємо роботу КДНЗ, а доповнюємо її за бажанням батьків.

— Цікаво, що нового з’явилося в «Wise owl» з моменту нашої з вами останньої зустрічі. Чи є якісь зміни?

— У минулому році практикували тільки підготовку до школи, тепер вводимо (до речі, вперше у нашому місті) міні-дитячий садочок, де діти отримують повноцінний розвиток, а батьки — три години вільного часу. Малята навчаються по три години три дні на тиждень.

— Ні для кого не секрет, що заняття з дітьми – це ціла наука. Як ви оцінюєте рівень професійної підготовки ваших педагогів і результативність їх роботи?

— Що найголовніше в будь-якому закладі для діток? Звичайно, персонал! Будьте впевнені: вчителі, тренери, вихователі, психологи – всі ті, хто спілкується з малюками і навчає їх, – це люди, які щиро люблять дітей. А значить, дають їм все найкраще, формують у дитячому колективі атмосферу дружби, тепла і затишку.

— Які ваші плани на майбутнє, можливі перспективи подальшого розвитку закладу?

— Мрій та планів багато! Найближчим часом хочемо організувати гуртки художньо- творчої діяльності для учнів початкових класів.

— У всіх наших читачів, і особливо батьків, які готують своїх малюків до школи, склалося про «Wise owl» лише позитивне враження. Ви вмієте зацікавити. Але хотілося б знати, що у вашому закладі є такого, чого немає в дитячих садках міста?

— Все дуже просто: наш міні-дитячий садок стає місцем, куди малюки приходять з радістю, адже тут цікаво!

— Дякую за бесіду. Бажаю вам та вашому закладу тільки успіхів, подальшого розвитку, вдячних вихованців та їх батьків!

Бесіду провела Тетяна Комарінська