День захисника УкраїниУ наш час традиції українського козацтва боронити рідну землю та відстоювати право українського народу на існування не просто живі — вони лягли в основу ідеї єднання нації і служать провідною зорею у відчайдушній боротьбі за рідну землю. Події, що відбуваються в нашій державі останнім часом, перевернули світогляд багатьох українців і змусили нас усіх замислитися над тим, що є для нас рідна земля. Саме тому Президент України Петро Порошенко своїм Указом від 14 жовтня 2014 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості встановив нове державне свято – День захисника України.

Першотравенці також вшановують національні традиції та пам’ятають про тих, хто боронить рідну землю. Тому з нагоди Дня захисника України у Першотравенську пройшли святкові заходи. У кожному освітньому закладі міста були проведені святкові розваги для дітей з метою виховання у молодого покоління духу патріотизму та відродження українських традицій.

13 жовтня ми побували на святковому заході до Дня захисника України у дошкільному навчальному закладі «Білочка» (завідуюча Клюкова Н.В.), а також відвідали «Козацькі розваги» у загальноосвітньому навчальному закладі № 2 (директор Габісова Н.М.). На свята були запрошені учасники бойових дій в зоні АТО, які у цей день були не просто почесними гостями, а справжніми героями, мужніми захисниками Вітчизни у очах дітей. Для дошкільнят були влаштовані веселі ігри, під час яких маленькі учасники змогли не просто цікаво та весело провести час, але й дізнатися про мужніх воїнів, які захищають їх від ворогів, та показати свої знання й уміння у військовій справі. Малюки і переодягалися на швидкість, і віджималися від підлоги, і пісень військових співали, і польову кашу, що для них підготували самі солдати, куштували.

Під час «Козацьких розваг» в ЗШ № 2 гості завітали до куренів, які на свій смак обладнали кожен клас школи, та пригоститися чимось смачненьким. А ось вже на зупинках, спеціально влаштованих вчителями для школярів, кожна команда змогла проявити свою обізнаність у патріотичних випробуваннях та вікторинах.

Ми сподіваємося, що наші діти завжди пам’ятатимуть своїх славетних пращурів, що боролися за світле майбутнє власних нащадків, а тому маємо виховувати наших дітей у повазі та шані до рідної землі, свого народу, до подвигу воїнів-захисників, що сьогодні боронять єдність нашої держави.

Тетяна Комарінська

Більш фото див. тут