День захисника України    Цього року день 14 жовтня набув особливого значення: ми вперше відзначили День захисника України. Це свято кожного з нас, адже ми об’єдналися в одному прагненні – здобути мир і свободу на своїй землі. У переддень свята – Дня захисника України, в Першотравенську відбулись урочистості, присвячені цієї даті. Хвилиною мовчання учасники урочистих зборів вшанували пам’ять усіх, хто ціною власного життя виборював волю й незалежність нашої держави.

Першим привітав присутніх у залі міський голова Віктор Рудих. Він висловив вдячність ветеранам війни, ветеранам військової служби, воїнам-інтернаціоналістам. Особливі слова очільник міста адресував військовослужбовцям, учасникам антитерористичної операції на сході України.

— Сьогодні ми вшановуємо усіх, хто у грізні часи боронив нашу землю від ворога: відважних козаків, учасників Другої світової війни, які вели смертельний двобій із фашизмом, учасників бойових дій у воєнних конфліктах на території інших держав, і тих хто сьогодні несе нелегку військову службу в зоні АТО. Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. День захисника України ми відзначаємо у світлий день Покрови. Тому просимо у Пресвятої Богородиці благодаті для України, злагоди і порозуміння у суспільстві, добра кожній родині, — зазначив у своїй промові міський голова.

Відзнакою Президента України – медаллю «Сімдесят років визволення України від фашистських загарбників» нагороджені ветерани війни 1941-1945 р.р.: Горбунов Василь Олексійович, Лєсніков Олексій Васильович, Мірошниченко Уляна Михайлівна, Саєнко Леонід Якович, Сиркашева Надія Юхимівна, Торічний Микола Іванович, Порох Віктор Миколайович, Бєдін Микола Павлович, Матіна Катерина Кіндратівна, Одінцов Леонід Андрійович, Самарський Григорій Корнійович, Скляр Василь Кузьмич, Сніжко Ганна Іванівна, Свиридоненко Єфросинія Іванівна, Долінська Людмила Тимофіївна, Зайцева Марія Іванівна, Іваніцина Валентина Іванівна, Курінна Ганна Іванівна, Лисюк Володимир Трифонович, Плаксіна Людмила Іванівна, Павлова Ганна Федорівна, Скакун Олімпіада Данилівна, Єфанова Лариса Іванівна, Машир Тетяна Олексіївна.

Найбільш хвилюючим моментом урочистих зборів було вручення нагород військовослужбовцям. Гучними оплесками зустрічали першотравенці бійців, які один за одним піднімалися на сцену БК «Шахтар».

За сумлінне виконання військового обов’язку, мужність та професіоналізм, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України в ході проведення антитерористичної операції, Відзнакою начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України — нагрудним знаком «Учасник АТО» нагороджені: Малихін Роман Миколайович, Чаус Олександр Борисович, Юнолайнен Максим Юрійович.

Серед почесних гостей на святі був присутній головний лікар обласної клінічної лікарні ім.Мечникова, Почесний громадянин Першотравенська Сергій Риженко.Сергій Анатолійович привітав усіх першотравенців зі святом. Особливі слова вдячності він адресував ветеранам війни та учасникам АТО. Головний лікар побажав усім присутнім перш за все здоров’я та миру. Сергій Анатолійовиі вручив цінні подарунки Максиму Сіренко та Сергію Хашеву.

Урочистості продовжилися святковим концертом за участю аматорських колективів міста.