Стратегії соцпартнерства ДТЕК та Першотравенська    5 серпня на шахті «Ювілейна» ВСП ШУ «Першотравенське» відбулося друге засідання робочої групи з розробки Стратегії соціального партнерства ТОВ «ДТЕК» та міста Першотравенська на 2016-2018 роки. Засідання провів голова робочої групи, міський голова Першотравенська Віктор Рудих.

У другому засіданні, окрім членів робочої групи з розробки Стратегії, взяли участь регіональний представник ДТЕК з соціального розвитку, член робочої групи Олена Невєрова, головний фахівець дирекції з соціального розвитку ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» Олена Коновалова, незалежний консультант Наталія Бойко та керівник Департаменту з соціального розвитку ДТЕК Вікторія Гриб, яка за допомогою відеоконференцзв`язку спілкувалась з присутніми з міста Києва.

Відкриваючи засідання, міський голова зазначив, що Першотравенська міська рада і ДТЕК плідно співпрацюють з 2008 року. Результати цієї багаторічної співпраці свідчать про те, що компанія є надійним соціальним партнером міста Першотравенська. Підтвердження тому – успішна реалізація попередньої Стратегії розвитку міста Першотравенська на 2013-2015 роки, що йде до завершення.

Віктор Рудих назвав п’ять проектів, профінансованих компанією ДТЕК та реалізованих протягом 2013-2014 років: «Місто своїми руками» (237 тис. 17 грн.), «Енергоефективні школи» (64 тис. 09 грн.), «Розробка та затвердження плану зонування території міста Першотравенська» (93 тис 710 грн.), «Забезпечення рівного доступу жителів міста до установ первинної медико-санітарної допомоги, відкриття на базі КЗ «ЦПМСД» Амбулаторії №3 у Південному районі міста» (415 тис. 800 грн.) та «Капітальний ремонт покрівель багатоквартирних житлових будинків комунальної власності міста» (1 млн. 64 тис. 895 грн.). Також міський голова не оминув проекти нинішнього року, на реалізацію яких компанія ДТЕК планує спрямувати кошти у сумі 3,5 млн. грн. Серед них: «Реконструкція котельні «Південна» Першотравенського МЖКП із заміною робочих вузлів на енергоефективні та з більшим ККД» (2,2 млн. грн.), «Покращення доступності та якості медичних послуг на базі КЗ «Першотравенська центральна міська лікарня» ДОР» на сучасне оснащення терапевтичного відділення (896 тис. 250 грн.), «Створення Центру культурного розвитку у м. Першотравенську на базі БК «Шахтар» (200 тис. грн.), «Телемедицина» (3750 грн.) та «Місто своїми руками» (200 тис. грн.). — Наша спільна мета – сформувати нову Стратегію соціального партнерства на 2016-2018 роки і максимально ефективно реалізувати її з залученням до цієї роботи депутатів міської ради, ведучих спеціалістів виконавчого комітету, фахівців ДТЕК, представників бізнесу і підприємництва, якомога більшої кількості мешканців міста та громадських організацій щоб користь від запланованих та вдало реалізованих проектів була відчутною для всієї громади Першотравенська, — підкреслив Віктор Рудих.

Керівник Департаменту з соціального розвитку ДТЕК Вікторія Гриб вкотре озвучила наміри компанії ДТЕК, яка, незважаючи на кризу в країні через бойові дії на Сході України, продовжуватиме співпрацю з містами своєї присутності. Вікторія Олександрівна порекомендувала присутнім при розробці нової Стратегії соціального партнерства на 2016-2018 роки визначитись, якою саме має бути Стратегія: антикризовою чи конкурентоспроможною. На її переконання, в реаліях сьогодення, в першу чергу, перспективу подолати кризу матимуть ті міста, які створять спроможні громади завдяки територіальному об’єднанню з громадами сусідніх сіл та селищ (згідно із Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»). Створені згодом спроможні громади матимуть шанс не тільки ще більш покращити дохідну частину місцевих бюджетів, а й матимуть можливість отримати кошти з Фонду регіонального розвитку, куди державою буде спрямовано 3,5 млрд. грн. До того ж, і компанії-донори теж переорієнтуються на допомогу саме спроможним громадам. Вікторія Гриб наголосила, що компанію ДТЕК, перш за все, цікавитимуть напрямки Стратегії, пов’язані з енергоефективними проектами. Також значна увага приділятиметься проектам, пов’язаним з медичною галуззю, розвитком бізнесу тощо. Наталія Бойко поінформувала присутніх про результати опитування щодо проблем міста Першотравенська. В опитуваннях взяли участь депутати Першотравенської міськради, жителі і молодь міста, співробітники «ДТЕК Павлоградвугілля». Аналіз опитувань свідчить, що городяни хотіли б їздити по кращих дорогах, бажають підвищення якості комунальних послуг, збільшення освітлення території міста та таке інше. Незалежний консультант порадила членам робочої групи обов’язково врахувати ці висновки у формуванні нової Стратегії соцпартнерства. Також Наталія Бойко запропонувала присутнім проекти стратегічних напрямів, які, на думку консультанта, є найбільш доцільними для нової Стратегії соціального партнерства між ТОВ ДТЕК і містом Першотравенськом — «Безпечне та комфортне місто», «Еенергоефективне місто», «Місто здоров’я», «Розвиток бізнесу та активна громада».

У найближчих планах робочої групи з розробки Стратегії соціального партнерства між ТОВ ДТЕК та містом Першотравенськ – формування робочих груп за основними стратегічними напрямами із залученням представників Дніпропетровської облдержадміністрації, обласної ради та відповідних фахівців. До робочої групи, яка працюватиме за проектом стратегічного напряму «Місто здоров’я», будуть залучені головні лікарі Першотравенської ЦМЛ і Центру первинної медико-санітарної допомоги, а також запрошені головні лікарі районних лікарень суміжних з містом територіальних громад з метою врегулювати питань щодо міжбюджетних розрахунків за надання медичних послуг населенню.

Насамкінець міський голова Першотравенська побажав робочій групі успішної та плідної праці та висловив упевненість, що в результаті розробки нової Стратегії соціального партнерства ДТЕК та міста Першотравенська на 2016-2018 рр. визначені напрями та проекти будуть максимально корисними для територіальної громади шахтарського міста.