Асфальт Першотравенск    Виборці Першотравенська бачать, що в нашому місті почався капітальний ремонт асфальту на центральних вулицях міста. Це дуже позитивна новина. Цього року обласна адміністрація як ніколи побалувала нас грошима, міські біг-борди звітують, кому саме ми повинні завдячити за вже вкрай необхідний ремонт. Повідомляти виборців щодо облаштування міста, я гадаю, вкрай необхідною мірою, але може це треба робити, коли все буде готово? Питання, звісно, риторичне.

Я пересуваюсь містом пішки, тому, зустрічаючи на вулицях деяких виборців, мені задавали одне питання: «Чому бордюри кладуть так нерівно і погано, що проїхати мало-мобільним групам буде дуже важко.» В око впадає те, що висота бордюри над пішохідною і проїжджою частиною візуально, буде створювати перешкоду для людей на інвалідних візках чи велосипедах. Звісно, ремонтують проїзну частину, а не пішохідну зону, тому, можливо, що невідповідність стандартів призвела до суттєвих перепадів висоти асфальту, але проектантам треба було якось врахувати цей факт?

Звернувшись до Першотравенського відділу комунального господарства та майна, я мав можливість роздивитися проектно-кошторисну документацію і як зазначили робітники відділу, на схемах може бути такий перепад у 2-5 сантиметрів. Сергей ГордиенкоТому я прошу громадян заспокоїтися і зачекати на укладку асфальту, тоді побачимо відповідність нормам і стандартам. Фотографію, як і у скільки шарів повинна вкладатися асфальтно-бетонна суміш, дивіться нижче. Також для історії викладаю фотографії встановлених бордюр до процесу асфальтування. До речі, увага активних громадян, на схемі ми бачимо, що буде три шари асфальту, тому і машинка з асфальтом повинна проїхати три рази. Прошу, фотографуйте та знімайте відео процесу роботи асфальто-будівників, це наші з вами гроші. Якщо написано 12 сантиметрів асфальту, то давайте проконтролюємо, щоб так воно і було.

Математична задачка: у кошторисі прописана кількість новеньких метрових бордюр, які повинні бути встановлені і є кількість встановлених бордюр по факту. Питання: яку кількість бордюр складає різниця між кошторисом і фактом, яку кількість бордюр можливо можуть вкрасти? Звісно, акти не підписані, тому можлива корекція, але що то за проектант, який не вміє рахувати і враховувати? Тому в коментарях чекаю ваші цифри, відеоматеріали, думки з цього приводу. Не будьте байдужими! Нам з вами тут жити! Гроші на цей ремонт виділено обласною радою для нас з вами в рамках нових підходів і законів, пов’язаних із децентралізацією. Звичайним робітникам, які працюють для нас з вами, ми зичимо здоров’я, поблажливої погоди, процвітання їхнім сім’ям. Пам’ятайте про техніку безпеки! Ви нам дуже потрібні!

Сергій Гордієнко

FB