Здоровье

Городские власти Павлограда предупредили жителей Западного Донбасса, что после встречи Нового года городские больницы для них, с большой долей вероятности, закроются. А медицинскую помощь нуждающиеся будут получать по месту жительства.

В сообщении пресс-службы Павлоградского исполкома говорится:

З 1 січня 2020 року планова медична допомога у лікарнях міста Павлоград буде надаватися виключно у разі співфінансування на утримання закладу Вашими громадами (у разі впровадження НЗСУ оплати за медичні послуги договірні умови можуть бути переглянуті). Потенціал можливостей закладу: ліжковий фонд, кадровий склад буде розрахований виключно для мешканців м.Павлоград, в зв’язку з тим, що фінансування закладу лягає на бюджет міста Павлоград.

На кожного мешканця України на 2019 рік передбачена медична субвенція 730 гривень на рік. Ці гроші направляються на заробітну плату медичного персоналу та медикаменти. Керівництво Вашої громади перенаправляє ці кошти до лікувальних закладів де Ви будете лікуватися.

Пропонуємо Вам заздалегідь з’ясувати, до якої лікарні перенаправлені виділені державою Ваші кошти для своєчасної  медичної допомоги Вам та Вашим родинам з 1 січня 2020 року.

Однако Конституция Украины гласит:

Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування… Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власност (Стаття 49).