Розумна сова» готує маленьких першотравенців до школи     Хто із сучасних батьків, заклопотаних проблемами на роботі та нескінченною кількістю повсякденних справ, які просто не залишають ані часу, ані сил на щось іще, не бажає хоч якоїсь допомоги із власними маленькими дітьми? А особливо у той складний період, коли дітлахи тільки починають пізнавати світ та робити свої перші кроки у формуванні власного світогляду. Цей період надзвичайно важливий для будь-якої дитини, і всі ми розуміємо, що саме у цей час потрібно приділяти максимум уваги її розвитку. Вирішити цю проблему батькам допомагає центр гармонійного розвитку для дітей дошкільного віку «Розумна сова».

Ідея створення в нашому місті такого центру належить подружжю Віктору та Наталі Ляшенко. Вперше це спало на думку Наталі, яка просто одного разу замислилася над тим, а чому ж їхній власній дитині, яка вже з успіхом отримала шкільну освіту і зараз навчається у виші, завжди так легко давалося навчання? Відповідь прийшла сама собою: у дошкільному віці їх донька Женя отримала необхідну дошкільну підготовку у філіалі, який працював при ЗШ № 5. Пізніше філіал було закрито, але Наталя Вікторівна, сама педагог за освітою, розуміла, що подібна підготовка дітям вкрай необхідна. Ідею створення центру розвитку дітей дошкільного віку підтримав і чоловік Наталі, який згодом і очолив центр.

За освітою Віктор Петрович теж педагог, фізик-математик, Наталя Вікторівна – вчитель початкових класів з багаторічним досвідом роботи, тому питань з приводу кваліфікованих спеціалістів для центру навіть не виникало. Чого не скажеш про сам процес його заснування. Як розповідають засновники «Розумної сови», далося їм це нелегко. Перші кроки по створенню центру розвитку вони почали робити ще три роки тому, але довго задумане залишалося тільки мрією. Спочатку вони звернулися до Дніпропетровського центру розвитку дитини із пропозицією відкрити в нашому місті їх дочірній заклад, але там відповіли, що Першотравенськ – це маленьке місто, і філіал їх закладу буде для них нерентабельним. Наталю така відповідь неймовірно зачепила, навіть образила, особливо тим, що до нашого міста так зневажливо, зверхньо поставилися. Саме тоді вони з чоловіком вирішили будь-що довести усім, що ця ідея обов`язково дасть свої паростки у нашому, нехай і маленькому, містечку.

Подружжя Ляшенко звернулися за допомогою до директора ЗШ № 5 Печеної Тетяни Вікторівни і запропонували їй відкрити центр підготовки дітей дошкільного віку при цьому навчальному закладі. Тетяна Вікторівна не тільки охоче підтримала цю ідею та виділила для цього необхідне приміщення, а й сказала, що першою поведе свого онука до їхнього центру. Нарешті мрія подружжя здійснилася. Залишалися лише останні кроки –облаштування закладу (яке вони, до речі, робили самостійно за власний кошт), реклама тощо. На той час навкруг них вже сформувалася група однодумців, серед них – психолог, логопед, педагоги, разом з якими Наталя Вікторівна та Віктор Петрович узялися за реалізацію задуманого.

Щастю Наталі та Віктора не було меж, адже нарешті вони втілили в життя свій власний проект. Вже тоді чудово розуміли, що вони роблять велику справу, допомагаючи у розвитку та підготовці дошкільнят.

Зараз при центрі гармонійного розвитку створено дві групи, і батьки дуже задоволені досягненнями дітей, які вже починають робити свої перші успіхи на заняттях. Акцент при навчанні дітей викладачі центру роблять на індивідуальному підході до кожної дитини та на використанні сучасних розвиваючих методик.

— Самі заняття із дітьми проходять у формі пізнавальних ігор та творчих розваг, — розповідає Наталя Вікторівна. — Діти мають вільно себе почувати та не бути перевантаженими, щоб краще засвоювати усі отримані знання. Між вчителем та дитиною не повинно бути жодної дистанції, тобто викладач, який працює із дитиною, завжди «спускається» на її рівень і розмовляє з нею доступною її розумінню мовою. При нашому закладі також працюють логопед та психолог, проводиться арт-терапія, яку особливо полюбляють діти. Займаємось ми у вихідні, проводячи по чотири заняття на день, одне заняття триває 30 хвилин. Це дає змогу дитині ходити до звичайного дитячого садочка і ще додатково займатися у нашому центрі. Після кожного проведеного заняття діти отримують аркуш, у якому вказано, що саме вони вивчили, а також наведені завдання, за якими батьки можуть повторювати вивчений матеріал разом з дітьми вдома. Наші вихованці вже вміють читати склади, писати, рахувати, розв’язувати приклади, активно виконують творчі завдання. Батьки задоволені та дуже нам вдячні. Вдячні також за нашу роботу з дітьми і вчителі початкових класів – на їхню думку, діти, які пройшли підготовку в центрі, більш організовані та адаптовані до шкільного навчання, а це велика допомога першому вчителю, якому вже не треба пояснювати своїм учням елементарні речі.

Ірина, мама 5-річного Дениса, який займається у центрі гармонійного розвитку дитини, розповідає:

— Ми, батьки, дуже раді, що у нашому місті з`явився центр підготовки малюків до школи. Мені тепер набагато спокійніше й легше як мамі, адже я розумію, що моя дитина у надійних руках Коли син став відвідувати підготовчі заняття, ми дуже швидко помітили перші результати і були приємно вражені тим, що у нього з`явилися нові інтереси, захоплення, він став більш організованим і відповідальним.

Як з’ясувалося, такий центр дійсно дуже потрібен нашому місту, і це великий плюс, що він у нас тепер є. Відтепер не тільки батьки, але й вихователі, і вчителі будуть спокійні за освіту маленьких першотравенців. Сподіваємося, що «Розумна сова» і надалі продовжуватиме розвиватися та готувати малюків до школи, даруючи усім, хто туди звернувся, кваліфіковану і таку необхідну допомогу.

Тетяна Комарінська