Заклади охорони здоров`я Першотравенська   23 лютого після 11-денного карантину були відновлені заняття в загальноосвітніх закладах міста. За словами медиків, пік захворюваності позаду, але, зважаючи на мінливу погоду, треба бути вкрай обережними, щоб знову не застудитися чи не підхопити вірусної інфекції. Особливо ці рекомендації стосуються дітей, які, радіючи першому весняному сонечку, вдягаються не за погодою, зарано знімають головний убір та таке інше.

Рішення призупинити навчальний процес в школах було ухвалене з метою запобігання розповсюдження вірусних захворювань серед дітей. Вже перші навчальні дні після карантину довели ефективність цього профілактичного заходу. За словами начальника міського відділу освіти Любові Косенко, перед початком карантину через хворобу в окремих класах були відсутні понад 50% учнів, тоді як у день відновлення занять – по 1-2 учні з класу.

Інформацію про те, що введення в школах міста карантину принесло бажані результати, підтверджує й головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Любов Ровенчук. За її словами, рівень захворюваності практично знизився до звичайного, хоч протягом останніх трьох тижнів, як педіатрам, так і їх маленьким пацієнтам було дуже непросто вести боротьбу з хворобою.

— Взагалі в амбулаторії працює 2 педіатра й 3 сімейних лікаря, які ведуть дитячий прийом. Двоє з них під час масового захворювання дітей знаходилися на навчанні за плановими курсами підвищення кваліфікації. Тож, користуючись нагодою, хочу подякувати нашим пацієнтам за терпіння і розуміння, а лікарям — за відповідальне ставлення до роботи, за те, що вони завжди проводили прийом хворих, незважаючи на час, до останнього пацієнта. Особливо хочу подякувати Людмилі Григорівні Кібальніковій. Уявіть собі, 13 лютого вона прийняла 80 хворих, ще 9-ом надала медичну допомогу вдома, 16 лютого – 92 пацієнти й 11 — за місцем проживання, 17 лютого – 82 дитини й 9 додатково — вдома. Значне навантаження було й на інших лікарів. Сьогодні з впевненістю можна сказати, що найскладніше вже позаду, — розповідає Любов Володимирівна.

Але на сьогодні заспокоюватися ще зарано, принаймні так вважають лікарі. Зазвичай на початку весни значно збільшується ризик застудних захворювань, тож на даний час в навчальних закладах міста проводяться всі необхідні профілактичні заходи задля уникнення та запобігання розповсюдженню сезонної хвороби.