Чергове засідання сесії Першотравенської міської ради    15 квітня 2015 року відбулося засідання чергової 58 сесії Першотравенської міської ради VІ скликання. З 36 депутатів в роботі сесії взяли участь 29 обранців. На порядок денний було винесено 11 основних та 9 земельних питань.

  Прокурор міста Костянтин Маслюков поінформував міську раду про результати боротьби зі злочинністю, дотримання законності на території міста Першотравенськ за 2014 рік. Зокрема, він зазначив, що прокуратурі міста у взаємодії з правоохоронними органами вдалося зберегти позитивну динаміку стабілізації криміногенної ситуації в місті. За словами прокурора міста, протягом 2014 року зареєстровано 1077 (в 2013 році – 1059) кримінальних правопорушень, серед яких 119 тяжких та особливо тяжких злочинів (в 2013 році – 81). Було закрито 586 кримінальних проваджень (в 2013 році – 441), скеровано до суду – 194 та направлено за підслідністю – 34 кримінальних провадження тощо. За участю прокурорів міста розглянуто у суді першої інстанції 159 кримінальних провадження, з них 121 – з ухваленням вироку. Більше 80 осіб було притягнуто до кримінальної відповідальності. Вжиті правоохоронними органами заходи забезпечили відшкодування збитків, завданих злочинами, на суму 264 тис. грн., з них відшкодовано державі – 168 тис. грн.; накладено арешт на майно підозрюваних у скоєнні злочинів осіб на суму 80 тис. грн. Прокуратурою міста під час здійснення наглядової діяльності щодо забезпечення прав і свобод громадян та інтересів держави прийнято 46 постанов про проведення перевірок, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 6 осіб, відшкодовано 416 тис. грн., розпочато 4 кримінальних провадження, з них 2 – спрямовано до суду. Протягом звітного періоду за результатами нагляду за додержанням законів про захист прав і свобод дітей прокурором міста внесено 8 подань, до відповідальності притягнуто 3 посадові особи, в інтересах дітей відшкодовано 64 тис. грн., поновлено права 31 дитини. Прокуратурою міста також здійснюється представницька діяльність на захист інтересів держави та громадян. Набрали законної сили рішення за позовами прокурора на суму 574 тис. грн., судами задоволено 4 позови, виконано рішень суду на суму 100 тис. грн. Як відмітив Костянтин Олексійович, стан боротьби зі злочинами в сфері господарчої діяльності, протидії економічній злочинності та корупції є ще на неналежному рівні. До суду спрямовано лише 2 кримінальних провадження в сфері економіки. Окрім цього, прокуратурою міста складено лише 2 протоколи про вчинення корупційного правопорушення. Тому робота в даному напрямку, на думку прокурора, потребує посилення.

  За інформацією начальника Першотравенського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області Віталія Таращука, за І квартал 2015 року рівень розкриття злочинів співробітниками міліції становить 25,8% (І квартал минулого року – 17,7%). Віталій Вікторович зупинився на питаннях щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин, профілактичної роботи з неповнолітніми, роботи з тимчасово переміщеними особами із зони АТО, а також проінформував депутатів про забезпечення охорони громадського порядку та участі у патрулюванні міста городян. Окрім цього, головний міліціонер звернув увагу на проведення протягом квітня місячника добровільної здачі зброї. За його словами, для Першотравенська це є вкрай актуальним, оскільки наше місто межує з Донецькою областю, де ведуться бойові дії. Наприкінці свого виступу Віталій Таращук звернувся до депутатів з проханням надати відділу міліції фінансову підтримку, яка, за його словами, міською радою не надавалася протягом останніх шести років.   Міський голова пообіцяв розглянути дане питання по завершенні першого півріччя 2015 року.

    Директор міського житлово-комунального підприємства Віктор Вискрєбєнцев довів до відома депутатів інформацію про виконання виробничої програми, фінансового плану та фінансово-господарську діяльність за 2014 рік, яка викликала у народних обранців бурхливе обговорення. Підводячи підсумки розгляду даного питання, міський голова Віктор Рудих вкотре зауважив, що, незважаючи на покращення виробничих показників, МЖКП не може в повній мірі забезпечити населення міста якісними комунальними послугами. Причина тому, за словами міського голови, борги минулих років, які на сьогодні сягають 120 млн. грн., а також паралізація роботи підприємства шляхом арешту основних його рахунків. Вихід з цієї складної ситуації очільник міста бачить у створенні альтернативних комунальних підприємств з подальшим проведенням процедури банкрутства по відношенню до МЖКП.

    Депутати внесли зміни до рішення міської ради від 27 січня 2015 року № 6-55/VІ «Про міський бюджет на 2015 рік», визначивши доходи міського бюджету на 2015 рік у сумі 126 705,479 тис. грн. (в тому числі доходи загального фонду — 122 869,279 тис. грн., спеціального фонду — 3 836,200 тис. грн., у тому числі бюджету розвитку — 226,900 тис. грн.) та видатки міського бюджету у сумі 131 136,66948 тис. грн. (в тому числі видатки загального фонду — 115 215,779 тис. грн. і спеціального фонду — 15 920,89048 тис. грн.). Міська рада спрямувала 200 тис. грн. на проведення  капітального ремонту сцени БК «Шахтар», на придбання медикаментів Центру первинної медико-санітарної допомоги — 157,1 тис. грн., для надання матеріальної допомоги мешканцям міста — 48,0 тис. грн., на проведення поточного ремонту  в ДЮСШ «Шахтар» — 74, 248 тис. грн. та на виготовлення проектно-кошторисної документації з капітального ремонту системи опалення спортивної зали і покрівлі ДЮСШ «Шахтар» — 19,8 тис. грн., на проведення  поточного ремонту покрівлі БКМ «Україна» — 50 тис. грн. тощо.

   Депутати міської ради ухвалили рішення про внесення змін до Стратегії соціального партнерства ТОВ «ДТЕК» та міста Першотравенська на 2013-2015 роки, в рамках якої в 2015 році компанією ДТЕК направляються кошти в сумі 3,5 млн. грн. Ці кошти планується направити на реалізацію таких проектів: «Реконструкція котельні «Південна» Першотравенського МЖКП із заміною робочих вузлів на енергоефективні та з більшим ККД» — 2,2 млн. грн., «Покращення доступності та якості медичних послуг на базі КЗ «Першотравенська центральна міська лікарня» ДОР» (на сучасне оснащення лікувальних корпусів) — 900 тис. грн., «Створення Центру культурного і духовного розвитку в місті Першотравенську на базі БК «Шахтар» — 200 тис. грн. та «Місто своїми руками» — 200 тис. грн.

     Депутати затвердили розпорядження міського голови, прийняте у міжсесійний період у бюджетній сфері; надали згоду на прийняття в комунальну власність територіальної громади міста Першотравенськ майна (пожертви) від Спілки громадських організацій «Фундація локальних ініціатив Донеччини»; створили конкурсну комісію Першотравенської міської ради щодо відбору виконавців робіт із землеустрою, оцінки земель та виконавця земельних торгів на конкурентних засадах тощо.

              З 9 розглянутих обранцями земельних питань позитивні рішення були прийняті по семи з них. Два питання не знайшли підтримки з боку депутатів