известные люди Першотравенска12 серпня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради під головуванням міського голови Віктора Рудих. В ході засідання було розглянуто 10 основних питань

Члени виконкому заслухали інформацію про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Першотравенська за І півріччя 2015 року. В цьому напрямку місту вдалося досягти певних результатів розвитку, про що свідчать показники – програму виконано на 126,5%.

Головним показником роботи місцевої влади є те, що дохідна частина бюджету за власними надходженнями виконана на 126,5%, понад план до бюджету міста надійшло 6,2 млн грн. Відсутня заборгованість із заробітної плати в бюджетній та комунальній сферах, своєчасно виплачуються усі соціальні виплати.

Станом на 1 липня 2015 р. рівень безробіття в місті (1,1%) залишається нижчим від середнього по області (1,4%) і середньодержавного (1,7%). За сприяння служби зайнятості у звітному періоді працевлаштовано 165 осіб, 44 з них — люди з числа вимушено переселених громадян. На реалізацію заходів щодо соціального захисту населення, адресної підтримки ветеранів війни, інвалідів та окремих категорій громадян спрямовані кошти місцевого бюджету в сумі 150,8 тис. грн. У відділенні соціально-медичних послуг за рахунок коштів місцевого бюджету (120,9 тис. грн.) пройшли реабілітацію 120 пенсіонерів, інвалідів та одиноких громадян.

З початку року в місті зареєстровано 2 406 осіб, тимчасово переміщених з зони проведення АТО.

На 1 липня 2015 року 20 осіб отримали статус учасника бойових дій за безпосередню участь в антитерористичній операції і користуються пільгами на комунальні послуги в розмірі 75%.

З метою забезпечення фінансування запланованих на цей рік проектів і погашення боргів минулого року у бюджеті розвитку на цей рік було заплановано 10 млн 169 тис. грн.

Станом на 1 липня 2015 р. фінансування капітальних витрат склало 2 млн 214 тис. грн. Ведеться капітальний ремонт дахів 5 багатоквартирних будинків з 12 запланованих, капітальний ремонт арки в будинку по вул. Чайковського 27 і 27а. 288,7 тис. грн спрямовані на капітальний ремонт та проектні роботи з капітального ремонту внутрішньоквартальних проїздів по вулицях Горького, Карла Маркса і Чайковського. На капітальний ремонт мереж і вводів тепло-, водопостачання та водовідведення у звітному періоді направлено 274,1 тис. грн.

Значні кошти (1 млн 644 тис. грн) спрямовані на благоустрій: проведено поточний ремонт центральних доріг і площі біля БК «Шахтар», своєчасно оплачується зовнішнє освітлення вулиць міста, проведено ремонт автовишки АГП 22, на озеленення міста спрямовано понад 100 тис. грн.

На 2015 рік на утримання центру первинної медико-санітарної допомоги та ЦМЛ заплановані витрати в обсязі 20 млн 400 тис. грн бюджетних коштів. З них освоєно близько 50%, які були використані на закупівлю лікувального харчування та медикаментів, на придбання медобладнання та комп’ютерної техніки, матеріалів для проведення поточного ремонту в поліклініці та акушер-гінекологічному відділенні.

За звітні півроку вдалося поліпшити і матеріально-технічну базу закладів освіти.

На суму 462,9 тис. грн придбано для закладів освіти предмети, матеріали, обладнання та інвентар (5 фотокамер, 1 принтер; для ЗОШ № 3 — навчальні столи, стільці, дошка; для ЗОШ № 5 — навчальні стільці 150 шт., столи для їдальні; для КДНЗ «Казка» придбані електропіч на 6 конфорок з духовкою).

На загальну суму 333,6 тис. грн проведені поточні ремонтні роботи по дошкільним навчальним закладам і загальноосвітнім школам (системи опалення в ЗОШ № 1, № 2, № 3, № 5, КДНЗ «Калинка», «Попелюшка» і «Берізка»; системи водовідведення в ЗОШ № 2 і ЗОШ № 5). У червні 2015 року завершено капітальний ремонт системи опалення в загальноосвітній школі № 4 за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 206,47 тис. грн,

Погашено кредиторську заборгованість за 2013-2014 рік по загальному фонду в сумі 816,4 тис. грн, по спеціальному фонду — 206,1 тис. грн.

У І півріччі 2015 р. одноразову матеріальну допомогу в сумі 1810 грн по досягненні 18 років виплачено 7 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

З метою надання допомоги переміщеним особам в місто Першотравенськ з території проведення АТО 117 дітей влаштовано в загальноосвітні школи міста та 33 дитини — в дошкільні навчальні заклади. Крім того, ці діти забезпечені безкоштовним харчуванням за рахунок місцевого бюджету.

Значні зусилля були докладені для забезпечення стабільної роботи підприємств комунальної сфери. Ведеться активна робота з боржниками за надані житлово-комунальні послуги, що дозволило Першотравенському МЖКП підвищити рівень оплати послуг з 91% на початку року до 95,6%. Заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги зменшилась з початку року на 7,1 млн грн. Рівень оплати послуг приватних підприємств «Комунальщик-1,2,3,4» склав 76,6%. З метою поліпшення фінансового стану МЖКП на погашення боргів підприємства з місцевого бюджету були виділені кошти в розмірі 2 млн 981 тис. грн, в тому числі: за електроенергію – 1 млн 281 тис. грн, за вугілля — 1 млн 700 тис. грн.

Про підготовку закладів освіти до нового навчального року присутнім доповіла начальник міськво Любов Косенко. Як зазначила Любов Станіславівна, на сьогодні школи міста готові на 100%. Фактично, усі ремонтні роботи в приміщеннях та навчальних класах завершено. В дитячих садочках також проведені капітальні та поточні ремонти, підходить до завершення облаштування ігрових майданчиків.

Про роботу з боржниками за комунальні послуги поінформував членів виконкому директор Першотравенського МЖКП Віктор Вискрєбєнцев. За інформацією головного комунальника міста, за перше півріччя 2015 року до Першотравенського міського суду підприємством надано 40 позовних заяв про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги на загальну суму 437,6 тис. грн.. На користь підприємства судом задоволені 34 позовні заяви на суму 361,3 тис. грн. Пред’явлено 34 претензії про невиконання умов договору на суму 790,1 тис. грн, частково відшкодовано 141,4 тис. грн. З населенням укладено 20 договорів з реструктуризації заборгованості на загальну суму 170,1 тис. грн, за якими вже сплачено 26,9 тис. грн. Першотравенське МЖКП приймає участь у роботі спільної робочої групи по стягненню заборгованості з працівників бюджетної сфери. Протягом червня-липня поточного року за результатами спільної роботи з боржників було стягнуто 25,9 тис. грн за спожиті комунальні послуги. Додатково з боржниками проводяться бесіди та надаються консультації юристів МЖКП з індивідуальним підходом до кожного окремого боржника, в яких роз’яснюється порядок погашення боргу та наслідки невиконання їх зобов’язань.

Члени виконкому заслухали звіти директора МЖКП щодо виконання виробничої програми, фінансового плану та фінансово-господарської діяльності підприємства за 1 півріччя 2015 року. За звітній період підприємство надало послуг та виконало робіт на суму 19,4 млн грн, витрати підприємства склали 24 млн грн. Таким чином, фінансовим результатом від основної діяльності підприємства є збиток у розмірі 4,6 млн грн. Серед основних факторів, які вплинули на діяльність підприємства, є підвищення цін на матеріали, паливно-мастильні матеріали, розміщення твердих побутових відходів, зростання рівня мінімальної заробітної плати та таке інше, що призводить до невідповідності розрахунків діючих тарифів на комунальні послуги, а також неповна оплата споживачами комунальних послуг, що призводить до дефіциту коштів. За інформацією Віктора Вискрєбєнцева, дебіторська заборгованість підприємства за матеріали, роботи, послуги та ін. зменшилась на 13,2% та станом на 01.07.2015 року складає 17,8 млн грн. Кредиторська заборгованість збільшилась на 4,8% та складає 134,8 млн грн. Заборгованість по виплаті заробітної плати відсутня.

Також члени виконкому заслухали інформацію про результати роботи адміністративної комісії при виконавчому комітеті за І півріччя поточного року. За словами першого заступника міського голови Андрія Козаченко, з початку року було проведено 7 засідань, в ході яких було розглянуто 35 адмінматеріалів. Більше всього зафіксовано порушень з благоустрою, користування електроенергією та газом, продажу алкогольних напоїв неповнолітнім та порушення тиші. За звітній період до відповідальності притягнуто 27 осіб, з яких стягнуто штрафів на загальну суму 1 тис. 665 грн. Міський голова висловив свою точку зору щодо незадовільної роботи адмінкомісії та сподівання на більш активну та продуктивну роботу в цьому напрямку.

О. Солощенко