Профсоюз Першотравенск    23 березня 2015 року в загальноосвітній школі №5 відбулася звітно-виборча конференція Першотравенського міського комітету Профспілки працівників освіти і науки України. Заслухавши звіт голови міського профспілкового комітету Віри Черкашиної, яка очолює його останніх два роки, делегати конференції проаналізували роботу організації, дали оцінку роботи свого керівного виборного органу, визначили невідкладні завдання організації та намітили шляхи розвитку і вдосконалення профспілкового руху в установах і закладах освіти міста на наступний 5-річний період. У своїй доповіді Віра Василівна зазначила, що керуючись програмою дій Профспілки працівників освіти і науки України на 2010-2015 роки, міський комітет спрямовував свою роботу на представництво і захист, збереження і забезпечення конституційних, трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників освіти. Протягом 2013-2014 років працівники освіти та члени їхніх сімей забезпечувались санаторно-курортними путівками: в 2013 році — 21 путівка, з них 1 – матері з дитиною та 2 дитячі; в минулому році — 24 путівки до санаторіїв, з них 1 – матері з дитиною та 4 дитячі. Щодо оздоровлення освітян за рахунок коштів профспілки, то в 2013 році на ці цілі використано понад 38 тис. грн., в 2014 році – 39 тис. грн. На новорічні подарунки дітям освітян в 2013 році використано близько 20 тис. грн., в 2014 році – понад 21 тис. грн. Також члени освітянської профспілки міста отримували матеріальну допомогу, на яку щороку спрямовувалося понад 27 тис. грн. На культмасову роботу використано понад 46 тис. грн. в 2013 році та 49 тис. грн. — в 2014 році коштів профспілки. Віра Черкашина подякувала за роботу членам президії комітету і активістам профспілкового руху та побажала подальшої плідної праці задля благополуччя колег.

В роботі конференції взяли участь міський голова Віктор Рудих, його заступник Світлана Аксьонова та начальник міського відділу освіти Любов Косенко.

Дивитися відео з  конференції

Звертаючись до делегатів конференції, очільник міста зазначив, що міська профспілка освітян – потужна організація, здатна не тільки захистити інтереси вчителів і вихователів, але й впливати на суспільні процеси у місті і в країні. Адже саме від педагогів залежить, якими освіченими та вихованими виростуть майбутні громадяни України. Від того, якими вони вийдуть у доросле життя, залежить економіка і політика держави, її імідж на міжнародному рівні тощо. Віктор Іванович запевнив присутніх, що міська влада високо цінує працю освітян в школах, дитячих навчальних закладах, а також їх активну участь у суспільному житті.

– Зі свого боку ми робимо все, аби в закладах освіти були створені якнайкращі умови для вчителів, вихователів та дітей. Нарешті на якісно новий рівень піднято харчування дітей, у шкільні їдальні та дитсадки придбано тістоміси, подекуди холодильники, комп`ютери, звукопідсилюючу апаратуру, учбові та інтерактивні дошки, в дитячих садках встановлено нові сучасні ігрові майданчики тощо. Кошти в місцевому бюджеті є, у тому числі і на освіту. Жодна гривня не буде розтрачена марно, а на користь першотравенці, — наголосив міський голова. Щодо найближчих планів з благоустрою міста, то, за словами Віктора Рудих, комунальники вже почали і будуть інтенсивно займатися озелененням Першотравенська, аби повернути йому репутацію квітучого міста. Також буде виконано капітальні ремонти дороги по вулиці Карла Маркса та 12 покрівель житлових будинків, у яких мешканці квартир на верхніх поверхах роками потерпали у дощову погоду. Як відмітив Віктор Іванович, заплановано зробити багато заходів з благоустрою міста, які обов’язково будуть схвалені городянами. — Стосовно подальшої роботи комітету освітянської профспілки, то я прошу, аби ви спрямували свою діяльність, зокрема, і на те, щоб робота у дитячих садках була впорядкована згідно з фактичним відвідуванням дітей. Як показали перевірки, щодня в дитсадках відсутні від 250 до 300 дітей, проте з міського бюджету спрямовуються чималі кошти на їх утримання та харчування. Сьогодні держава йде шляхом жорсткої економії коштів і наше місто не є винятком, — сказав міський голова та наостанок побажав учасникам конференції, щоб міська профспілкова організація освітян міцнішала та була спроможною ще активніше відстоювати інтереси працівників шкіл і дитсадків. Головою міського комітету Профспілки працівників освіти та науки України, до якої входить 720 працівників освітніх установ міста, одноголосно обрано Черкашину Віру Василівну.