коммуналка      З травня 2015 року Урядом проведено глобальне реформування системи надання житлових субсидій. порядок надання постійно удосконалюється, щоб в повній мірі реалізувати програму соціального захисту малозабезпечених верств населення під час підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Як і раніше, для отримання субсидій вперше мешканцям міста необхідно звернутись до управління тільки з заявою та декларацією, маючи при собі паспорти та ідентифікаційні номери зареєстрованих осіб. Отриманням та опрацюванням необхідної для розрахунку інформації займається управління праці та соціального захисту. Для осіб, які вже оформили субсидію раніше, передбачене автоматичне продовження субсидії, якщо не відбулися зміни в складі зареєстрованих, видах послуг та якщо не здійснено придбання на суму, що перевищує 50 тис. грн.

В управлінні на теперішній час зареєстровано 2957 сімей отримувачів житлових субсидій, для порівняння — в вересні 2015 року було зареєстровано 2136 таких сімей. В опалювальний період 2015-2016 р.р. субсидію було надано 3185 сім’ям. Взимку 2015 року, в порівнянні з літнім періодом, кількість таких сімей зросла на 39 відсотків. З огляду на таку тенденцію, враховуючи заплановане підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, управлінням очікується значне зростання кількості звернень мешканців міста за отриманням житлових субсидій.

За опалювальний період 2015-2016 р.р. для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг нараховано субсидій на суму 9 193 408,8 грн. За період з травня по серпень 2016 року — 1 462 274,07 грн.

Постановою КМУ від 23.08.2016 року № 534 затверджено Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення, яким визначено механізм таких розрахунків. Згідно з цим Порядком в серпні 2016 року організаціями було надано акти перерахунку загального обсягу невикористаних субсидій на централізоване опалення, газо- та електропостачання за опалювальний період 2015-2016 р.р.(зокрема, жовтень-грудень2015 року). Таким чином, отримувачі субсидії, які щомісяця сплачували за вказані послуги суму коштів меншу, ніж обов’язкова частка плати, отримають квитанції з наявністю заборгованості, що виникла внаслідок перерахунку бюджетних коштів, надміру нарахованих на особові рахунки протягом опалювального періоду. Це може викликати значну соціальну напругу серед населення. Управлінням праці та соціального захисту населення на даний час проводиться роз’яснювальна робота серед громадян, які отримують субсидію.

За актами перерахунку загального обсягу невикористаних субсидій до бюджету буде повернуто 1 776 880,31 грн.