otkrytie_sportivnoy_ploschadky

8 серпня відбулося урочисте відкриття нещодавно реалізованих городянами проектів — переможців конкурсу «Місто своїми руками», який вже третій рік поспіль успішно здійснюється у місті Першотравенську за фінансової підтримки компанії ДТЕК в рамках Стратегії соціального партнерства ДТЕК та міста Першотравенськ на 2013-2015 роки.

 У цьому році першотравенці проявили особливу активність, тож рано навесні взяти участь у конкурсі виявили бажання 29 ініціативних груп. В ході конкурсу сертифікати переможців отримали автори найкращих 8 міні-проектів, на  реалізацію яких компанія ДТЕК направила 200 тис. грн. Ще по 3 тис. грн. переможці конкурсу отримали від Благодійного фонду сприяння соціально-економічному розвитку Західного Донбасу.

Слід зазначити, що у цьому році  конкурс «Місто своїми руками» в Першотравенську вперше реалізувався за фінансової підтримки міської влади. Навесні під час одного із засідань організаційного комітету Віктор Рудих зазначив, що міська влада має наміри фінансово підтримати ініціативи першотравенців, щоб проекти були більш масштабними і корисними якомога більшій кількості людей. В результаті проведеної виконкомом роботи та за підтримки міської ради на два з восьми міні-проектів (на додачу до коштів компанії ДТЕК) з міського бюджету було направлено 60 тис. грн. – невеликі начебто гроші, однак результати очевидні. За них придбано спеціальне покриття для спортивного майданчика (54 тис. грн.) та кондиціонер у відремонтований хірургічно-стоматологічний кабінет ЦМЛ (6 тис. грн.).

 У день урочистого відкриття об’єктів представники виконавчого комітету Першотравенської міської ради, компанії ДТЕК, Благодійного фонду сприяння соціально-економічному розвитку Західного Донбасу та громадської організації «ФЛІД» побували в усіх місцях, де реалізувались проекти і привітали хазяїв нещодавніх надбань з радісною подією у їхньому житті.

Першими результати своєї ініціативи та активної роботи відвідувачам продемонстрували батьки та колектив дитячого садка «Казка». Протягом літа вони реалізували свій проект під назвою «Здорова дитина — майбутнє країни!» (керівник проекту Ольга Антипова). На радість дітлахам на подвір’ї дитсадка з’явився яскравий спортивний майданчик з гумовим покриттям. Відтепер вихованці «Казки» залюбки тут займатимуться  фізкультурою, змалечку навчатимуться грі у футбол та іншим спортивним іграм. Під час суботників батьки підготували територію під майданчик – видалили коріння старих дерев, купили пісок та  гранвідсів, встановили металоконструкції для намету і всіляко допомагали спеціалістам. За кошти ДТЕК, як і решті ініціативних груп, були виготовлені проекти на будівництво майданчика, кошторисна документація, частково закуповувались  будматеріали тощо. Як вже зазначалось, за кошти міського бюджету було придбано спеціальне покриття і спортивне обладнання для майданчика. До речі, міський голова неодноразово наголошував, що майданчик служитиме вихованцям «Казки» і в позаурочний час. Разом з батьками діти будуть тут проводити вільний час увечері та у вихідні дні.

   У дитячому садку «Попелюшка» адміністрація, представники ініціативної групи батьків та діти також радісно зустріли гостей та щиро подякували за тепло, яке віднині має оселитися у приміщенні однієї з дитячих груп. Тут старі вікна замінено на пластикові, встановлено нові двері та укладено лінолеум з утеплювачем. Влітку батьки активно реалізували проект під назвою «Турбота про дитину сьогодні — добробут країни завтра» (керівник проекту Ірина Фурсова). На знак подяки малята заспівали гостям пісню про  збереження тепла і приємно здивували дорослих тим, що вже знають як зберігати енергію та економити енергоресурси.

Фёдор Яцков    Ініціативна група «Дружба» (керівник проекту Федір Яцков) також успішно реалізувала свій проект «Енергозбереження, як турбота про людей».  Завдяки спільним зусиллям ініціативної групи та небайдужих городян кабінет стоматолога-хірурга Першотравенської центральної міської лікарні дуже змінився. Проблемні стіни з «дранки» спеціалісти облицювали білим кахелем, старі батареї замінили на сучасні радіатори, а новенькі двері, на відміну від старих, щільно зачиняються, що однаково важливо як з точки зору енергозбереження, так і звукоізоляції. У літню пору комфортне перебування пацієнтів в хірургічно-стоматологічному кабінеті забезпечить і подарунок від міської влади —  кондиціонер. Примітно, що на виконання ремонтних робіт, на будматеріали і обладнання використано значно більше коштів, ніж планувалось. На оновлення кабінету спонсорську допомогу надали і підприємці міста, які не раз зверталися сюди за медичною допомогою та дуже цінують спеціалістів стоматологічного відділення міської лікарні.

У загальноосвітній школі № 4 ініціативна група батьків «Гольфстрім» (керівник проекту Ольга Колесник) з гордістю презентувала гостям реалізований проект «Енергозбереження в школі і вдома — турбота про себе, свою родину, навколишній світ».  У кабінеті для занять замінили старі вікна на металопластикові, встановили нові двері та якісно відремонтували приміщення класу. Навчальний процес для учнів проходитиме в сучасних, комфортних та безпечних умовах, а кабінет служитиме прикладом енергозбереження всім учням школи, їх батькам та заохочуватиме впроваджувати корисну ідею і поза стінами навчального закладу.

«Затишне подвір’я» — під такою назвою реалізували свій проект мешканці будинку №17 по вулиці Верхня. Вони презентували представникам компанії ДТЕК, виконавчого комітету, громадської організації «ФЛІД» та Благодійного фонду соціально-економічного розвитку Західного Донбасу власноруч встановлений яскравий дитячий майданчик. Спортивно-ігровий міні-комплекс органічно прикрасив територію біля будинку з квітучими клумбами, за якими доглядають працелюбні мешканці. Керівник проекту Ростислав Богданов емоційно висловив свою вдячність усім причетним до втілення їхньої мрії у життя.

– Мені дуже радісно, що настає той час, коли мами з вікон гукатимуть своїх дітей аби вони йшли додому поїсти чи готуватись до сну. Ми переконані, що для наших синів і доньок набагато корисніші рухливі розваги на свіжому повітрі, ніж сидіння біля комп’ютера чи телевізора. Дякуємо всім, хто підтримав нашу ініціативу фінансово, хто організував та надав практичну допомогу у реалізації нашого проекту, — висловився представник ініціативної групи.

У дитячому дошкільному закладі «Черемшина» ніжними рожевими кольорами та вміло підібраним декором відвідувачів вразив Центр пізнання прекрасного (керівник проекту Олена Горошко). Чудову кімнату для знайомства з мистецтвом та культурами світу створила ініціативна група батьків і працівників дитячого садка. Завдяки цьому енергозберігаючому проекту діти долучатимуться до прекрасного в комфортних умовах, бо тут утеплили прохолодну стіну, встановили нові радіатори опалення та пластикове вікно, через яке кімната наповнюється сонячним світлом.

   Завершився огляд яскравих надбань цьогорічного конкурсу «Місто своїми руками» відкриттям дитячого ігрового майданчика «Єралаш». Тут також відбулось свято дорослих і дітей –  вистава з казковими персонажами, пісні, танці, оплески і радісні посмішки.

Символічну стрічку перетнули ті, хто заслужив це право – батьки і діти.  Встановленням та облаштуванням, разом з фахівцями, завзято займалась ініціативна група мешканців будинків з вулиць Шкільна, Карла Маркса та Комсомольська (керівник проекту Ігор Кочин). Протягом серпня кожного дня на порожній ділянці за будівлею виконкому кипіла робота — працювали люди і техніка: видалялися із землі залишки залізобетонних конструкцій колишніх гойдалок, встановлених ще в 60-х роках минулого сторіччя,  завозилися будматеріали і конструкції майбутнього ігрового комплексу, встановлювалися сучасні каруселі, гойдалки і інші споруди для дитячих розваг, також розмальовувалися стіни сусідніх з майданчиком гаражів. І от місцина, на якій роками росла лише трава, перетворилася на мальовниче дитяче містечко, де відтепер до ночі не вщухає дитячий галас і сміх.

До слова сказати, що суттєву допомогу ініціативній групі надало Першотравенське МЖКП. Не зважаючи на «гарячу» пору сезонних робіт, директор підприємства не відмовив ініціативній групі батьків,  коли ті попросили допомогти з краном, щоб погрузити викопані брили старих конструкцій на машину, яку також надало одне з вугільних підприємств міста.

У цей день кожен з учасників урочистого відкриття об’єктів, реалізованих в рамках конкурсу «Місто своїми руками», отримав багато позитивних емоцій. Вітальні промови гостей були щирими та мало чим відрізнялись одна від одної. Зокрема, заступник міського голови Світлана Аксьонова, зазначила, що одна з головних складових успіху проекту «Місто своїми руками» — це спільне бажання всіх причетних до конкурсу покращити оточуючий світ. Бажання компанії ДТЕК і міської влади — підтримати ініціативи небайдужих людей, а бажання мешканців міста — зробити власними руками щось хороше і добре для себе, своїх дітей та тих, хто живе поряд.

Фотозвіт дивиться тут