«Сокіл» («Джура»)       Відверті, чесні, впевнені у власних силах та сповнені любові до рідної землі! Понад 300 школярів з різних куточків Дніпропетровщини взяли участь в  ІІ обласному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»).

Урочисте відкриття відбулося біля Дніпропетровської облдержадміністрації. Представники влади, духовенства, громадських організацій та військові зустрічали молодь Дніпропетровщини.  

Право відкрити свято маршовою ходою отримала команда ЗШ №3 м.Першотравенська  «Січовики», яка виборола перемогу у міському етапі гри.

Підтримали бойовий дух молоді військовий оркестр, ансамбль «Славутич».

Після урочистого відкриття учасники Гри відвідали вуличну експозицію першого в Україні Музею АТО «Шляхами Донбасу». Вона об’єднала близько 400 експонатів.  В центрі виставки – асфальтована дорога. По обидва боки від неї – списана військова техніка, яка побувала в бойових діях  на Донбасі. Є БТР, медична «таблетка», міномет, зенітна установка, військовий джип, башта танку, згоріла машина. Серед експонатів – скульптурна композиція: маленька дівчинка дає яблуко бійцю, яблуко наче символ надії – надії на перемогу.

На виставці  діти побачили й блокпост Української армії в Пісках та «розвалини» Донецького аеропорту. Експозицію військової техніки доповнили простріленими знаками та гільзами. Екскурсію провів боєць АТО.

«Йшли до обласних змагань, приклали чимало зусиль, щоб потрапити сюди. Тож налаштовані серйозно. Будемо перемагати», — поділилася школярка Валерія Петренко з Першотравенська.

«Це зовсім інше, ніж дивитися про війну по телевізору. Всі експонати справжнісінькі. Ми з друзями перейнялися духом тих подій, які відбуваються на Сході України, і це стало додатковою мотивацією в наших намірах боронити і плекати  Батьківщину», — поділився враженнями  командир рою «Січовики» Олександр Овсієнко.

З вуличної експозиції школярі пройшли до приміщення діорами. Тиша… Аж дзвенить у вухах… Гнітюча тиша…Експозиція «Портрет солата»… Фотографії чоловіків, котрі добровольцями або за призовом брали участь у військових діях на сході нашої країни. Протягом останнього року авторка записувала історії війни з вуст її учасників. Кожен портрет супроводжують спогади солдат.

 «Портрет — це обличчя, очі і навіть риси характеру, а от душа людини — її дії. Наші хлопці, захисники, — це люди, які саме своїми вчинками  розкрили перед іншими свої душі. Я намагалася лише зафіксувати цих людей для історії і показати країні, який характер мають чоловіки, що називають і відчувають себе українцями. Усіх їх поєднує лише одна ідея — захищати свою землю та помститися за загиблих друзів», — цитата автора виставки.

Сьогодні і телевізійні новини здаються  не такими сумно — безпросвітними,  і українські події і реалії виглядають зовсім у новому сенсі. І взагалі – радісне піднесення затьмарює всю полинну гіркоту, яка  є наслідком реального українського життя. Я побачила такі обличчя, почула такі голоси, які надихають  до дієвості  і  започаткування нових справ. Юні козаки та козачки з’їхалися, щоб довести, хто спритніший  та завзятіший, але насправді – щоб здружитися та  обмінятися досвідом організації самоврядування в своїх школах.  Учасники обласного етапу змагались в 11 видах конкурсів. Стрільба, стройова підготовка, військові тактика та стратегія, краєзнавство та багато інших дуже різнопланових змагань  мали довести: козацтво живе в  молодому поколінні.

В дитячому центрі  соціальної реабілітації  «Перлина Придніпров’я»  підвели підсумки  ІІ (обласного) етапу  всеукраїнської дитячо-юнацької  гри  «Сокіл» («Джура») – найкращої  військово — патріотичної гри, яка вчить молоде покоління бути сильними, наполегливими, вміти захищати свою Батьківщину.  Участь у  фінальній грі  взяли 23 команди  з 35 регіонів області: міст  Дніпро, Жовті Води, Кривий Ріг, Тернівка, Кам’янське, Нікополь, Павлоград, Петропавлівського, Новомосковського, Нікопольського, Софіївського, Межівського, Магдалинівського, Петриківського, Царичанського, Синельниківського, Криворізького, Криничанського, Верхньодніпровського, Павлоградського, Томаківського, Широківського районів, і, звісно наша, першотравенська команда.

Учасниками обласного етапу гри стали 190 учнів, 46 педагогів, 20 працівників ДДЮЦМС, 10 представників українського козацтва, 25 представників Національної Гвардії  України, Товариства сприяння обороні України, волонтери АТО, медицини катастроф,  представники Федерації спортивного туризму,  які забезпечували суддівство.

Декілька слів про місце, де саме відбувалася подія. Це освітньо-виховний заклад, розташований в гарній місцевості під Новомосковськом, який було відкрито в 2011 році.  Ліс та річка – лише вигідне тло, на якому праця над  дитиною може стати особливо ефективною. Сучасний стадіон, тренажерний майданчик на відкритому повітрі, територія, обладнана для культурних заходів, невелика школа, в якій працюють 12 вчителів, медичний корпус – все, що може допомогти  в наполегливій педагогічній праці по реабілітації  та соціалізації  юного громадянина. А батькам  на  закриту територію – зась, не можна. Тож царюють тут самі діти та їх вихователі.

6 днів та 5 ночей юні джури змагалися за право презентувати Дніпропетровщину  на фінальному етапі гри, який  відбудеться в Одесі, в дитячому таборі «Молода гвардія» цього літа.

  Наші діти вибороли дві номінації гри, але перемога  знаходиться в іншій царині,  це коли ми  стаємо патріотичнішими, активнішими, небайдужими та дружніми, і вона отримана безсумнівно.

Велике спасибі батькам, які всіляко  підтримували своїх  козачат. Родина Олександра Овсієнка зуміла виховати відповідального  та вправного  командира рою січовиків. Родини Дмитра Сєдих, Артура Сидоренка, Дмитра Лутфуліна,  Олексія Карячки, Валерії Петренко і Дани Арістової  можуть пишатися своїми дітьми-патріотами. Ніколи не стомимося дякувати першотравенським освітянам та сім’ям за таких дітей.

Слова вдячності досвідченим талановитим наставникам наших козачків Олександру Удоденку і Олексію Фролову, які вчителюють у Першотравенській школі № 3, за сили та час,  витрачені  на підготовку рою джур. Без їх компетентності, досвіду та вміння  працювати у команді не склалося б. Особлива подяка директорці цього освітнього закладу Ларисі Миколаївні Вовк за її соціально-орієнтовану позицію і підтримку своїх улюблених вихованців.

По матеріалам сайтів

міського відділу освіти та ЗШ №3