На приёме у мера    13 травня 2015 року відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради під головуванням міського голови Віктора Рудих. Члени виконкому розглянули 14 питань.

Про стан якості харчування в дитячих дошкільних закладах та середніх загальноосвітніх школах міста Першотравенська поінформувала присутніх виконуюча обов’язки начальника Першотравенського міськрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Дніпропетровській області та головного державного санітарного лікаря м.Першотравенська, Петропавлівського та Межівського районів Тетяна Архіпова. За її словами, в школах міста навчається 2898 учнів, серед яких гарячим харчуванням охоплено 1869 учнів (66,5%), учні початкових класів (1165 дітей) харчуються в шкільних їдальнях стовідсотково. Буфетною продукцією охоплено 759 дітей (26,2%). Сім дитячих садочків міста відвідують 1314 дошкільнят і всі вони забезпечені гарячим харчуванням. На жаль, дієтичне харчування в закладах освіти не організоване, хоча на диспансерному обліку знаходиться 1434 дитини (31,1%), в тому числі 133 дитини із захворюваннями, у виникненні яких не останню роль відіграє якість харчування. Тетяна Владиславівна також звернула увагу на позитивні зміни в організації харчування в поточному році. Так, на 100% забезпечено виконання норм харчування по м’ясу та м’ясопродуктах, на 30% — по овочах, на 50% — по картоплі. Окрім цього, вона зауважила, що протягом 2014 року діти майже не отримували молока та кисломолочних продуктів, а в цьому році ці необхідні для дитячого організму продукти надходять в заклади освіти регулярно.

Міський голова, заслухавши інформацію Держсанепідслужби, наголосив, що директори шкіл та завідуючі дитячих садків повинні дбати про здоров’я дітей, тому мають ретельно стежити за якістю харчування в закладах освіти.

Начальник міського відділу освіти Любов Косенко доповіла про стан підготовки дитячих оздоровчих закладів до роботи в літній період 2015 року. За словами головної освітянки, з 1 по 19 червня на базі всіх шкіл міста будуть працювати пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням, де планується оздоровити 430 дітей. Вартість харчування становитиме тут до 18 грн., батьки відшкодовуватимуть 50% вартості. Діти пільгових категорій (діти-сироти, діти з малозабезпечених сімей, позбавлені батьківського піклування та батьки, яких загинули в зоні АТО) в пришкільних таборах харчуватимуться за рахунок місцевого бюджету, на ці цілі направлено 24,2 тис. грн. Всі школи міста, як зазначила головна освітянка, готові до проведення оздоровчої кампанії для учнів міста.

Інформуючи про підсумки роботи Першотравенського МЖКП в опалювальний період 2014-2015 років, директор підприємства Віктор Вискрєбєнцев, зокрема, відмітив, що опалювальний період було розпочато з 21 жовтня 2014 року та закінчено 14 квітня 2015 року. Централізованим опаленням були охоплені всі споживачі міста: 243 житлових багатоквартирних будинки та приватного сектору, бюджетні установи, підприємства. На сьогодні 153 житлових будинки обладнані засобами обліку теплової енергії (72%). За словами головного комунальника, у зв’язку з технічними неполадками на котельні «Південна» був факт відхилення подачі тепла від температурного графіку. Загалом протягом опалювального періоду тепло подавалося у повному обсязі згідно з температурним графіком. Рівень розрахунків за теплову енергію споживачами послуг склав 95%. Віктор Андрійович також наголосив, що підприємство протягом нинішнього опалювального періоду сплатило ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» за отриману вугільну продукцію понад 4,5 млн. грн. (55%), тоді як оплата за вугілля в опалювальному періоді 2013-2014 років становила лише 16%.

Як поінформував Віктор Вискрєбєнцев з наступного питання, фінансовий план по доходах Першотравенського МЖКП за І квартал 2015 року виконано на 77% у сумі 14 139,4 тис. грн.. Питому вагу в доходах підприємства складають: послуги теплопостачання – 75%; водопостачання та водовідведення – 17%; вивезення ТПВ – 2%; ритуальні послуги – 1%, інші доходи – 5%. Видатки МЖКП за цей період склали 15 197,5 тис. грн., що становить 93% від планових показників в сумі 16 370,4 тис. грн. Питома вага витратної частини — оплата за вугілля — 25%; оплата праці — 24%; оплата електроенергії — 21%; оплата водопостачання — 12%; матеріали – 3%; податки та збори – 4%; інші -11%. Фінансовим результатом діяльності підприємства за звітний період став збиток у сумі 1 058,1 тис. грн. (за аналогічний період 2014 року — 5 536,7 тис. грн.).

Головний лікар Першотравенської центральної міської лікарні Тамара Турчак поінформувала про стан побутового травматизму в місті за І квартал 2015 року. За її словами, в лікарні було зареєстровано 273 випадки травм невиробничого характеру серед городян (за аналогічний період 2014 року — 277 випадків). Побутовий травматизм серед дорослого населення становить 90,4%. Серед найбільш поширених причин такого травматизму — побутові травми (77,3%), вуличні – (21%), ДТП – (0,4%), спортивні травми – (0,8%) тощо. Серед дітей зареєстрований 21 нещасний випадок, основними причинами яких є побутові, вуличні, шкільні та спортивні травми. Тимчасова втрата працездатності по травматизму в побуті серед працівників промислових підприємств міста за І квартал поточного року складає 95,8% від загального травматизму.

Виконавчий комітет міської ради розглянув питання щодо проведення в 2015 році у місті Першотравенську обліку дітей і підлітків шкільного віку, про роботу Першотравенського МЖКП зі стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги з населення та суб?єктів господарювання усіх форм власності за І квартал 2015 року, а також про роботу міського відділу з питань молоді та спорту за 2014 рік та І квартал 2015 року та 6 різних питань.