СМИ Першотравенска   Вже вдруге Першотравенський міський суд скасовує постанови міської виборчої комісії та визнає їх протиправними.

6 жовтня у Першотравенському міському суді відбулося судове засідання, в ході якого була розглянута скарга кандидата на посаду міського голови Рудих В.І. на постанову міської виборчої комісії № 25 від 30.09.2015 року. Даною постановою заявнику відмовлено в задоволені скарги, в якій викладались факти стосовно розповсюдження агітаційних матеріалів кандидатом на посаду міського голови Вінницькою О.Р. під назвою «WEEKEND» Першотравенск» (№ 1 від 26.09.2015 р.).

За заявою Рудих В.І., у друкованому виданні не було вказано вихідних даних та замовника, що є порушенням Закону «Про місцеві вибори». Крім того, заявник вимагав встановити джерела фінансування цього випуску, яке згідно Закону може бути здійснене з поточного рахунку власного виборчого фонду кандидата. На той час кандидатом на посаду міського голови Вінницькою О.Р. такий рахунок ще не було відкрито. Окрім цього В.І. Рудих вимагав перевірити та встановити законність інших грошових коштів та їх походження кандидата на посаду міського голови Вінницької О.Р.

За скаргою кандидата на посаду міського голови В.І. Рудих Першотравенський міський суд своєю постановою від 06.10.2015 року скасував постанову міської виборчої комісії від 30.09.2015 р. № 25, визнавши її незаконною, та зобов’язав МВК повторно розглянути скаргу В.І. Рудих.

***

14 жовтня відбулося засідання Першотравенської МВК, де було розглянуто скаргу місцевої політичної організації «Опозиційний блок» (голова Капралов Г.М.) до кандидата на посаду міського голови Рудих В.І. «Про неправомірні дії кандидата на посаду міського голови Рудих В.І.». За словами Г.М. Капралова, кандидат на посаду міського голови неодноразово та систематично використовує місцеву газету «Першотравенські новини» для друку замовлених ним статей, а саме: «Кто виноват?» (№ 40 від 02.10.2015 р.) та «Нельзя завоевать доверие избирателей ложью и обманом» (№ 41 от 09.10.2015 р.). Довірена особа кандидата на посаду міського голови Рудих В.І. Горбильова В.О. зачитала заперечення, в якому «кандидат на посаду міського голови Рудих В.І. вважає за необхідне відхилити скаргу суб’єкта звернення до суб’єкта оскарження, адже автором вказаних статей є головний редактор Солощенко О.М., це її особистий журналістський доробок, про що вона підтвердила на засіданні комісії» (витяг з протоколу № 13 Першотравенської МВК від 14.10.2015 р.).

Під час пояснень головного редактора Солощенко О.М. член комісії Петров В.І. постійно коментував її слова, не дотримуючись принципів рівного відношення до всіх учасників виборчого процесу. Окрім цього, він постійно робив заяви вголос про те, що всі матеріали, які публікуються в місцевій газеті, безперечно замовлені кандидатом на посаду міського голови та нинішнім міським головою Рудих В.І. Головою комісії Кривенко І.Л. неодноразово робились зауваження щодо неприпустимості такої поведінки члена комісії та його упередженості у ставленні до зареєстрованого кандидата на посаду міського голови.

Підводячи підсумки засідання, голова комісії Кривенко І.Л. запропонувала присутнім відхилити скаргу суб’єкта звернення, але членом комісії Петровим В.І., за підтримки інших членів комісії, була внесена пропозиція задовольнити скаргу суб’єкта звернення в повному обсязі. На заяви голови комісії Кривенко І.Л. та інших членів комісії, Сорокопудової Л.В., Ковбасюк І.В., що таке рішення буде протизаконним, член комісії Петров В.І. вимагав поставити на голосування його пропозицію.

Таким чином, члени комісії більшістю голосів визнали дії кандидата на посаду міського голови Рудих В.І. щодо використання місцевої газети неправомірним. Наразі, за таку пропозицію проголосували 10 з 16 присутніх членів виборчої комісії: Петров В.І., Федоров В.А., Потравна Р.В., Сафронова В.І., Жидкова І.М., Стицюк Ю.М., Овчаренко В.В., Пашкова О.П., Сафронова Т.О. та Корнєва І.В. (постанова № 35/1 від 14.10.2015 р.). Кандидат на посаду міського голови В.І.Рудих звернувся до Першотравенського міського суду з позовом визнати рішення виборчої комісії неправомірним та скасувати дану постанову МВК.

20 жовтня відбулося судове засідання, на якому було розглянуто вищезазначену справу. Представник позивача – довірена особа кандидата на посаду міського голови Горбильова В.О. — підтримала свої позивні вимоги та просила суд задовольнити їх в повному обсязі. Представник відповідача за довіреністю, Петров В.І. проти позову заперечував. До речі, третя особа – Територіальна організація політичної партії «Опозиційний блок» в м. Першотравенськ на судове засідання не з’явилася.

Відповідач не вмотивував своє рішення, не зазначив, на підставі яких доказів підтверджуються обставини, зазначені в оскаржуваному рішенні. Посилання представника відповідача та той факт, що головний редактор газети «Першотравенські новини» призначається на посаду за поданням міського голови з наступним затвердженням на сесії Першотравенської міської ради, як на доказ неправомірного використання позивачем газети «Першотравенські новини», суд визнав необґрунтованим.

Суд, вислухавши пояснення учасників судового провадження, свідка (головного редактора газети «Першотравенські новини» Солощенко О.М.), вивчивши матеріали справи, дослідивши та оцінивши наявні в ній докази, позовну заяву кандидата на посаду міського голови В.І.Рудих задовольнив. Постанову Першотравенскьої міської виборчої комісії № 36/1 від 14 жовтня 2015 року суд постановив визнати протиправною та скасувати.