Рыженко в Першотравенске    24 вересня 2015 року в Першотравенській центральній міській лікарні знову пройшов День здоров’я за участю досвідчених лікарів з обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова. Як завжди, у День здоров’я у місті побував і Сергій  Риженко — головний лікар відомої в Україні та далеко поза її межами лікарні, яка стала медичним форпостом для поранених бійців із зони проведення АТО. Сергій Анатолійович зустрівся з лікарями ЦМЛ та Центру первинної медико-санітарної допомоги під час медичної конференції, яку провели висококласні спеціалісти лікарні імені Мечникова – кандидати медичних наук — завідуючий відділенням нейрохірургії Сірко Андрій Григорович, завідуючий відділенням ортопедотравматології Жердєв Іван Іванович та завідуючий відділенням хірургії Косульников Сергій Олегович. В роботі медичної конференції взяв участь і міський голова Віктор Рудих, який започаткував проведення Днів здоров’я у місті і тепер вони знову стають традиційними.

         Сергій Риженко представив своїх колег, які врятували сотні поранених учасників АТО, набули великого досвіду в оперуванні та лікуванні солдат. Лікарі озвучили приголомшливі цифри і факти, а також різновидності складних поранень, з якими надходять в лікарню Мечникова поранені бійці з АТО і які складні операції доводиться робити, щоб врятувати життя військовослужбовців Української армії та бійців добровольчих батальйонів.

         По завершенні конференції висококваліфіковані спеціалісти з обласної лікарні імені І.І.Мечникова провели профільний прийом хворих та надали свої консультації щодо їх лікування.

В цей же день  головний лікар обласної клінічної лікарні ім. І.І.Мечникова, депутат обласної ради  та Почесний мешканець Першотравенська Сергій Риженко зустрівся  з мешканцями міста в залі БК «Шахтар».

Віктор Рудих, представляючи почесного гостя, зазначив, що Першотравенськ з Сергієм Риженком пов’язаний багатолітньою дружбою, оскільки 15 років назад він був обраний депутатом обласної ради від нашого шахтарського міста. Міський голова підкреслив, що  Сергій Анатолійович і сьогодні допомагає першотравенцям в наданні медичної допомоги в лікарні ім. І.І.Мечникова. За словами очільника міста, обласна лікарня оснащена сучасним медичним обладнанням, там працюють висококваліфіковані медичні спеціалісти і в цьому велика заслуга керівника закладу. Від імені всіх першотравенців Віктор Рудих висловив вдячність лікарям та керівництву лікарні ім. І.І.Мечникова за те, що вони дарують людям надію на одужання.

Звертаючись до присутніх в залі Сергій Риженко сказав, що він кожен раз з великим задоволенням відвідує Першотравенськ, оскільки він став для нього рідним містом. Депутат обласної ради повідомив про проведення в міській лікарні конференції, присвяченої травмі. Ця тема, на думку Сергія Анатолійовича, дуже актуальна саме для Першотравенська, оскільки тут, в основному, працюють шахтарі, професія яких пов’язана з травмами різного ступеню важкості. Він пообіцяв присутнім, що Дні здоров’я, які  неодноразово організовувалися в Першотравенській ЦМЛ і проходили за участю обласних лікарів, будуть проводитися і надалі.

Сергій Риженко не оминув під час зустрічі і тему війни, оскільки саме в його медичному закладі надають допомогу пораненим бійцям, яких доставляють із зони проведення АТО. За його словами, лікарня Мечникова приймає поранених вже 15 місяців, через її реанімацію пройшли більше 1700 учасників АТО. На превеликий жаль, лікарям закладу не вдалося врятувати 1% поранених, проте переважну більшість бійців, яких доставляли з мінно-вибуховими пораненнями різної важкості, все-таки вдалося врятувати та повернути їх до життя. Також Сергій Анатолійович додав, що через реанімаційний зал  лікарні імені Мечникова пройшло 45% поранених, які були без свідомості на межі життя та смерті. Хірурги-реаніматологи зробили 2,5 тисяч операцій, щоб ці хлопці стали на ноги. В лікарні для таких цілей були задіяні всі підрозділи і кращі медичні фахівці. Лікарі Мечникова за період бойових дій на сході країни накопичили такий безцінний досвід, що на сьогодні можуть дати фору багатьом зарубіжним колегам в лікуванні травм. Багато з них вже стали легендарними і деякі з них в цей день відвідали разом з ним Першотравенськ, щоб оглянути пацієнтів з різними травмами.

Сергій Риженко пообіцяв першотравенцям, що він робитиме все для того, аби медицина для всіх мешканців міста була доступною та висококваліфікованою.

Міський голова подякував Сергію Анатолійовичу за багатолітню підтримку, за організацію Днів здоров’я, за які особливо вдячні першотравенські ветерани.

         — Я гордий від того, що у нашого міста є такий вірний друг – чудова людина, талановитий лікар і патріот нашої України, — сказав очільник міста на завершення зустрічі.