известные люди Першотравенска
    31 травня Першотравенськ широко святкував 61-у річницю з дня заснування міста. Протягом всього вихідного дня на міській площі проходили святкові заходи, які розпочалися вранці урочистим зібранням. На святі були присутніми керівництво міста, депутати міської ради, представники колективів підприємств, організацій та установ міста і городяни від мала до велика.

Від імені голови Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Резніченка міського голову та мешканців міста привітав радник губернатора Дніпропетровщини Віктор Сергєєв. У своїй промові він зазначив, що навіть у такий складний для всієї країни час місто розвивається і виховує достойну зміну, яка продовжить славні традиції, надбані старшими поколіннями першотравенців.

Міський голова Віктор Рудих привітав першотравенців з 61-ою річницею з дня заснування рідного міста і побажав всім міцного здоров’я, миру та злагоди, наснаги творити добро і берегти рідне місто та Україну.

Також очільник міста озвучив позитивні зрушення, які відбуваються у місті завдяки наполегливій роботі міської влади, установ, організацій та підприємств. Так, вже завершено поточний ремонт центральних доріг міста та розпочато капітальний ремонт доріг та внутрішньо квартальних проїздів, ведуться роботи з капремонту покрівель визначених житлових будинків, виконані роботи з озеленення міста (висаджена велика кількість квітів, дерев та кущів) тощо.

Віктор Рудих назвав присутнім цифри фінансових ресурсів, які на сьогодні має Першотравенськ і на які цілі міська влада планує використати понад 14 млн. бюджетних коштів. Міський голова запевнив городян, що гроші будуть витрачені лише на те, щоб життя першотравенців стало більш комфортним. Кошти направлятимуться на благоустрій міста, укріплення матеріальної бази медичних та освітніх закладів, на розвиток культури і спорту та інше.

З нагоди Дня міста, за особовий внесок у його розвиток, за сумлінну працю та підвищення авторитету міста Першотравенська кращі першотравенці були відзначені Грамотами міської ради та виконавчого комітету. Серед них Олександр Корольов, голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України шахти «Степова», Валентина Сорокіна, начальник дільниці Першотравенського МЖКП, Галина Владимирова, директор будинку культури «Шахтар», Світлана Делі, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Наталія Жур, керівник Зразкового аматорського танцювального колективу «Брайтлі» та інші.

У день святкування Дня міста для першотравенців було організовано багато видовищних заходів. Глядачів розважали художні і аматорські колективи будинків культури «Україна» і «Шахтар» — духовий оркестр, вокальні, танцювальні, хорові, циркові і театральні колективи. Першотравенці отримали справжнє задоволення від концертних програм, адже керівники і вихованці колективів старанно і заздалегідь готувались до Дня рідного міста.

У тінистому парку поблизу БК «Шахтар» була влаштована виставка-продаж виробів і творів народного мистецтва та робіт вихованців центру дитячої творчості «Надія». Тут можна було не тільки помилуватись виробами майстрів, але й придбати вподобану річ.

Незвичайним і цікавим видовищем для першотравенців став і мотопробіг вулицями міста. Близько 40 байків з Першотравенська, Петропавлівки, Павлограда та Дніпропетровська проїхали вулицями міста на честь його дня народження. По закінченні мотопробігу кожний бажаючий мав можливість сфотографуватись з учасниками пробігу.

Першотравенці також залюбки спостерігали і за учасниками спортивних змагань «Мама, тато і я – спортивна сім’я». Три родини продемонстрували неабияку спритність та вміння, за що отримали велику підтримку і симпатії від вболівальників. Тож переможених і переможців у спортивних змаганнях не було, бо перемогла, як ведеться, дружба.

Завершився цей сонячний і багатий на яскраві події день приємним сюрпризом від міського голови. Надвечір на міській площі для першотравенців лунали запальні циганські пісні у виконанні професійних артистів. Вокальний ансамбль «Арго» щедро дарував глядачам свою майстерність та природний темперамент, що підтримувало гарний настрій відпочиваючих й дарувало їм приємні відчуття.

Не відпочивали у цей день хіба що працівники міліції. Вони несли службу з охорони громадського порядку в місцях проведення масових заходів і по всій території міста. Тож 31 травня на території Першотравенська не зареєстровано практично жодного правопорушення.

Жителі Першотравенська й гості міста високо оцінили організацію святкових заходів. Першотравенці сподіваються, що влада й надалі буде не тільки дбати про добробут жителів міста, а й належну увагу приділятиме організації дозвілля та розвитку культури.