Бровко Таисия Терентьевна    На 87 році життя 1 листопада 2017 року перестало битися серце прекрасної людини. Воно було віддане Україні та першотравенцям, сповнене до всіх любов`ю, гордістю за стабільність і спокій у місті, за гарні зрушення, що відбуваються в Першотравенську попри суворий для країни час.

Життєвий шлях Таїсії Терентіївни був нелегким і водночас яскравим. Вона народилась і виросла в селі Хороше Петропавлівського району на мальовничих берегах Самари. Після закінчення Жданівського педагогічного училища поспішила у степи Петропавлівщини, де розпочиналось будівництво майбутнього Першотравенська. Вже 6 грудня 1956 року Таїсія Терентіївна Бровко відкрила першу школу, де почала навчати сімох дітей першобудівників шахт та майбутнього міста. У тому ж будинку Т.Т.Бровко прожила все життя, а 2 листопада рідні, близькі та містяни провели її в останню путь…

У 1961 році наша видатна землячка була обраною першим головою виконкому і пропрацювала на цій посаді 17 років (до 1980 року). Громада пам`ятає Таїсію Терентіївну мудрим і наполегливим керівником, людиною, здатною брати відповідальність за прийняття важливих рішень, від яких залежить нормальне життя міста, його майбутнє. Люди ототожнювали Таїсію Бровко з господинею у родині, яка про все дбає, піклується і невтомно працює задля благополуччя родини. Вона була Людиною, від якої тисячі першотравенців отримували допомогу чи просто пораду. Таїсія Терентіївна відрізнялася енергійністю, сміливою вдачею, рішучістю та здатністю бачити стратегію розвитку міста на багато років вперед. Завдяки цим якостям під її керівництвом зроблено багато значущих для міста справ. На той час була збудована міська лікарня, у яку Т.Бровко «вибила» три машини швидкої допомоги. Також тодішня очільниця міста домоглася, щоб штат відділку міліції збільшили на 10 штатних одиниць, забезпечивши його двома машинами. За часи керівництва виконавчим комітетом Таїсією Бровко була створена перша комунальна служба, побудований віадук через залізницю (1970 рік), асфальтна дорога від траси (1963 рік). Такі цілеспрямовані люди, як Таїсія Терентіївна, завжди йдуть впевнено по життю і назавжди входять в історію. Першотравенськ втратив свою велику землячку, але вічною про неї буде пам’ять!

Керівництво міста, депутати міської ради та мешканці Першотравенська розділяють горе та висловлюють щирі співчуття родині покійної. Вона була щасливою жінкою, мамою, бабусею. Нехай милосердний Господь успокоїть душу Таїсії Терентіївни Бровко у Своїх Небесних Оселях, де спочивають праведні. Вічна Пам`ять!

 Першотравенська міська рада