День сім’ї в Першотравенську      15 травня у центрі дитячої творчості «Надія» пройшло засідання круглого столу на тему «Цінності та традиції сучасної української сім’ї», присвячене Міжнародному Дню сім’ї. Організатором заходу, метою якого було обговорення нагальних питань сучасної української сім’ї, сімейних цінностей, традицій та існуючих проблем, виступив Першотравенський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На засіданні були присутні заступник міського голови Світлана Аксьонова, директор ЦСССДМ Надія Кокора та спеціалісти центру, начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Коврижко, начальник відділу з питань молоді та спорту Андрій Яцков, начальник відділу освіти Любов Косенко, головний спеціаліст служби у справах дітей Аліна Пилипенко, начальник відділу управління юстиції Тетяна Янко, протоієрей, клірик Свято-Введенського храму Олександр Коробінцев, Валентина Діжак – прийомна мама, Лариса Харитонова – багатодітна мама, сім’я Горбунових – прийомна сім’я, родина Городицьких, переселенців із зони АТО.

У своєму виступі директор Першотравенського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Надія Кокора нагадала, що травень багатий на свята, що дають привід звернутися до проблем сім`ї як базового осередку суспільства: це Міжнародний день сім’ї, що відзначається 15 травня, та День матері, який припадає на другу неділю місяця. Ці свята тісно пов’язані між собою, адже українська родина завжди відрізнялась шанобливим ставленням до матері.

-? Сучасні українські сім’ї дуже різні, — зазначила Надія Вікторівна. — Вже тільки перелік їхніх назв – «благополучна», «проблемна», «молода», «неповна», «багатодітна», «заможна», «малозабезпечена» – яскраве тому підтвердження. Сьогодні неповна сім’я стала такою самою повсякденною реальністю, як і цивільний шлюб. І кількість таких сімей не тільки не зменшується, а зростає з року в рік. Більшість неповних сімей становлять матері з дітьми (94%), батьки-одинаки – явище рідкісне. У Першотравенську проживає 455 неповних сімей, у яких виховується 566 дітей. Трохи більше 30 з них — багатодітні родини, де вихованням дітей займаються одинокі матері. Загалом у місті зареєстровано 180 багатодітних родин, в них виховується 575 дітей. У Першотравенську створено 7 прийомних сімей і 3 дитячих будинки сімейного типу. 78 родин — малозабезпечені. Соціальна робота із сім’ями займає провідне місце в діяльності нашого центру. І це цілком закономірно, адже багато соціально-психологічних проблем детерміновані неблагополуччям у сім’ї.

Завданнями Першотравенського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є виявлення і соціальний супровід сімей, які потрапили у складні життєві обставини, з метою надання соціальних послуг задля збереження сім’ї, підвищення виховного потенціалу батьків, подолання кризових ситуацій, які сім’я не може подолати самостійно.

-? Проте якою компетентною не була б державна соціальна служба, якими б прекрасними словами соціальні працівники не налаштовували на сімейний лад, долати труднощі в сім’ї повинна навчитися сама сім’я, — акцентувала Надія Кокора.

Про психологічні аспекти збереження сім’ї учасникам круглого столу розповіла спеціаліст-психолог центру Оксана Оверченко.

Православний погляд на сучасну сім’ю висловив і багатодітний батько, протоієрей, клірик Свято-Введенського храму Олександр Коробінцев. У своєму виступі він підкреслив, що найважливішим обов`язком батьків повинна бути любов до своєї дитини, а їх відповідальна місія — прививати любов до Батьківщини та до ближнього свого.

Своїми думками з приводу сімейних цінностей та виховання дітей, історіями з власного досвіду поділилися й багатодітні та прийомні батьки, які були запрошені на засідання круглого столу.

Жанна Данилець