коммуналка     8 червня 2016 року відбулось чергове засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради.

Про надання житлових субсидій жителям Першотравенська в опалювальний період 2015-2016 року доповів начальник управління праці та соціального захисту населення Сергій Яковіненко.

Він зазначив, що враховуючи підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, яке вимагає розширення можливостей програми житлових субсидій, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову, якою скасував низку факторів, що унеможливлювали чи гальмували процес призначення субсидій.

Зокрема, знято обмеження щодо врахування майнового стану при призначенні субсидій (наявність двох квартир, двох автомобілів, здача квартири в оренду). Субсидія надається навіть якщо у одного з членів домогосподарства відсутній дохід, або дохід менший від прожиткового мінімуму. Особа не обов’язково має бути власником житлового приміщення, на яку відкрито особовий рахунок. Особа звертається за субсидією лише один раз, надалі, при відсутності змін, отримує субсидію автоматично. Також, особа не має надавати довідку про доходи, управління отримує цю інформацію автоматично від відповідних служб.

В опалювальний період 2015-2016 років житлову субсидію отримали 3185 сімей, в той час як у минулому періоді отримували 1283 сім’ї. Відтепер першотравенці мають можливість подавати заяви на оформлення субсидій в дистанційній формі в електронному вигляді. Цією можливістю вже скористались 12 сімей. Середній розмір субсидії на сім’ю в опалювальний період на місяць становить близько 612 грн при середній вартості житлово-комунальних послуг близько 965 грн.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації