Першотравенская школа № 2   Минулого тижня всі освітні заклади міста показали свою готовність до нового навчального року. Спеціально створена комісія на чолі із міським головою Віктором Рудих та його заступником Світланою Аксьоновою особисто оцінювали стан кожного окремого навчального закладу. Особливу увагу було приділено матеріально-технічному і фінансовому забезпеченню закладів освіти.

За інформацією, наданою міським відділом освіти, на утримання учбових закладів міста на кінець серпня 2015 року використано 22853,1 тис. грн коштів загального фонду та 359 тис. грн спеціального фонду.

Відповідно до розроблених та затверджених заходів, в межах бюджетних кошторисних призначень по установам освіти на поточні ремонти було використано 596,3 тис. грн, а саме: на загальноосвітні заклади було виділено 403,5 тис. грн, на дошкільні заклади – 168,9 тис. грн, ЦДТ «Надія» отримав 23,9 тис. грн.

У всіх навчальних закладах здійснено поточні ремонти мереж тепло-, водопостачання та водовідведення; поточні ремонти покрівель, фасадів, ганків, класів, вестибюлів, харчоблоків, їдалень, спортзалів, санвузлів, доріг (ЗШ №2) тощо. Також проведено вирубку сухостою, замінено лінолеумне покриття підлоги, застарілі дверні та віконні блоки на енергозберігаючі металопластикові. Вартість ремонтних робіт по кожному окремому навчальному закладу складають:

по ЗШ № 1 – 52,5 тис. грн;

по ЗШ № 2 – 87,3 тис. грн;

по ЗШ № 3 – 140,3 тис. грн;

по ЗШ № 4 – 40,7 тис. грн;

по ЗШ № 5 – 82,7 тис. грн;

по ЦДТ «Надія» — 23,9 тис. грн;

по КДНЗ «Черемшина» – 51,4 тис. грн;

по КДНЗ «Калинка» – 12,2 тис. грн;

по КДНЗ «Казка» – 7,2 тис. грн;

по КДНЗ «Попелюшка» – 19,0 тис. грн;

по КДНЗ «Білочка» – 11,8 тис. грн;

по КДНЗ «Берізка» – 51,6 тис. грн;

по КДНЗ «Дзвіночок» – 15,7 тис. грн.

Окремо слід зазначити, що на суму 226,7 тис. грн було здійснено капітальний ремонт системи опалення ЗШ № 4, а також виготовлено проект по капремонту санвузлів у цій же школі (1,9 тис. грн).

Підсумовуючи кошти, виділені на оновлення закладів освіти, вже на кінець серпня 2015 року за кошти державного та місцевого бюджетів були придбані предмети, матеріали та обладнання по загальному та спеціальному фонду, сума яких складала 794,3 тис. грн. В тому числі загальна сума усіх здійснених ремонтних робіт по загальноосвітнім закладам становить 576,2 тис. грн, по ЦДТ «Надія» — 2,2 тис. грн та по дитячим садкам – 215,9 тис. грн, а саме:

по ЗШ № 1 – 108,3 тис. грн;

по ЗШ № 2 – 74,4 тис. грн;

по ЗШ № 3 – 90,6 тис. грн;

по ЗШ № 4 – 121,3 тис. грн;

по ЗШ № 5 – 181,6 тис. грн;

по КДНЗ «Черемшина» – 17,4 тис. грн;

по КДНЗ «Калинка» – 9,9 тис. грн;

по КДНЗ «Казка» – 113,1тис. грн;

по КДНЗ «Попелюшка» – 17,0 тис. грн;

по КДНЗ «Білочка» – 13,7 тис. грн;

по КДНЗ «Берізка» – 9,1 тис. грн;

по КДНЗ «Дзвіночок» – 35,7 тис. грн.

По загальному фонду на суму 632,7 тис. грн придбано господарчі та електротовари, будівельні матеріали, предмети та обладнання, комп’ютерну техніку, меблі, посуд. Окремо на дошкільні навчальні заклади було виділено 169,2 тис. грн, на загальноосвітні школи – 461,3 тис. грн. та на позашкільний заклад — 2,2 тис. грн. За рахунок додатково виділених коштів місцевого бюджету проводилась закупівля товарів довгострокового користування, загальна сума яких складає 161,6 тис. грн, з яких дитячі садки отримали 46,7 тис. грн ( КДНЗ «Черемшина» — ноутбук ; КДНЗ «Дзвіночок» — пилосос і ванна-мийка двохсекційна; КДНЗ «Казка» — мультимедійний проектор, спортивне та ігрове обладнання), а загальноосвітні заклади – 114,9 тис. грн (ЗШ № 1 — електросковорода; ЗШ № 2 та № 5 — 2 харчових котла; ЗШ № 3 — ноутбук; ЗШ № 2 — мультимедійний проектор). Вагомий внесок у здійснення ремонтних робіт також внесли батьки учнів та вихованців учбових закладів.

За результатами огляду навчальних закладів найкращі з них були відзначені за творчий підхід у підготовці до нового навчального року. Відмічені адміністрація, педагоги та технічні працівники, які доклали у підготовці своїх закладів багато зусиль.

Серед усіх загальноосвітніх навчальних закладів міста за сумою балів першість посіла ЗШ № 3 (директор Вовк Л.М.). Було відзначено якісну підготовку пришкільної території ЗШ № 4 (директор Гвоздецька О.С.). За сумлінне виконання своїх обов’язків та творчий підхід до роботи відзначені завгосп ЗШ № 3 Тайхерт Ніна Григорівна і завгосп ЗШ № 4 Добровольська Людмила Олександрівна. За оперативну підготовку до нового навчального року відзначено ЗШ № 1 (директор Нікуліна Н.М.), за якісну підготовку навчальних кабінетів і рекреацій — ЗШ № 5 (директор Печена Т.В.).

Серед дошкільних навчальних закладів за найкращу підготовку до нового навчального року відзначено КДНЗ «Дзвіночок» (завідувач Молчанова Л.В.). Також за плідну співпрацю з батьками у процесі підготовки закладів до навчального року були відзначені КДНЗ «Казка», «Білочка» та «Калинка». За кращу підготовку території відзначені КДНЗ «Попелюшка» та «Черемшина», за кращий стан групових приміщень — КДНЗ «Берізка».

Тетяна Комарінська