Заклади охорони здоров`я Першотравенська   З 20 лютого, після закінчення капітального ремонту, відновило роботу терапевтичне відділення Першотравенської центральної міської лікарні. Першими його пацієнтами стали хворі, які через тимчасову відсутність терапевтичного відділення вимушені були лікуватися на базі відділення денного стаціонару.

Рівень медичної допомоги — один з найважливіших показників, що впливає на підвищення якості та тривалості життя населення. Першотравенська центральна міська лікарня відсвяткувала своє 50-річчя ще в 2010 році, тож зрозуміло, що більшість її відділень потребують капітального ремонту та заміни медичного обладнання. Свого часу було відремонтоване неврологічне і дитяче відділення, жіноча консультація, обладнано діагностичний центр, відкрите реанімаційне відділення, виконаний ремонт та оснащений операційний блок, капітально відремонтоване травматологічне відділення лікарні.

Що ж до терапевтичного відділення, то практично з моменту відкриття капітальний ремонт в ньому не проводився. Рішення цієї проблеми вдалося добитися багато в чому завдяки зацікавленості й наполегливості головного лікаря Тамари Турчак.

Реалізація цього проекту розпочалася ще у 2013 році в рамках соціального партнерства міської влади з компанією ДТЕК. Загальна вартість проектних робіт — близько одного мільйона гривень.

Напередодні поновлення роботи терапевтичне відділення центральної міської лікарні відвідав міський голова Віктор Рудих. Очільник міста був дуже занепокоєний тим, що капітальний ремонт відділення тривав так довго й навіть після його закінчення довготривалий час відділення не функціонувало.

— Не можна планувати капітальний ремонт таких важливих соціальних об’єктів у два-три етапи, розтягуючи його тривалість на роки. Терапевтичне відділення – це одне з основних відділень стаціонару. Я просто не можу уявити, як можна було практично протягом року забезпечувати роботу медичного закладу без функціонування терапевтичного відділення, — зазначив міський голова.

Підводячи підсумки візиту до лікарні, Віктор Рудих наголосив на необхідності якнайшвидшого відновлення роботи відділення. Як результат, вже за два дні оновлене відділення прийняло своїх перших пацієнтів.

У відділенні замінені віконні блоки та двері на енергоефективні, проведена реконструкція деяких палат шляхом установки перегородок і додаткових санвузлів, зроблені підвісні стелі, приведена до ладу підлога, яка знаходилася у вкрай незадовільному стані, замінені системи тепло- і водопостачання і водовідведення, встановлена сантехніка, замінено електроосвітлення на енергозберігаюче. Крім того, для відділення було закуплено меблі, в тому числі медичного призначення, побутова техніка та постільна білизна. Практично всі палати розраховані на двох, максимум чотирьох пацієнтів. На сьогодні терапевтичне відділення розраховане на 30 ліжко-місць, до ремонту їх було 25.

Створені всі умови для комфортної, а, головне, ефективної роботи персоналу. Обладнаний маніпуляційний кабінет. Увесь медичний інструментарій, як і всі лікувальні приміщення, відповідають вимогам асептики. Належний санітарно-гігієнічний стан відділення дозволить підвищити якість обслуговування пацієнтів і проводити належну профілактику поширення інфекцій всередині медичного закладу.

У перший день тижня, 23 лютого, спілкуючись з пацієнтами терапевтичного відділення центральної міської лікарні, міський голова побачив на власні очі й мав можливість переконатися, що хворим в оновленому відділенні зручно і затишно.

— Як тільки мене перевели до цього відділення, я наче здоровішою стала, — ділиться своїми враженнями з міським головою одна з пацієнтів, — тут усе зроблено ідеально, зручне світло, новенькі меблі, білизна.

Приємні враження від перебування в оновленому відділенні підтвердила і її сусідка по палаті.

— Мені доводилося лікуватися у багатьох лікувальних закладах, навіть обласного і державного рівнів, але таких прекрасних умов я ніде не бачила, — сказала жінка.

За словами головного лікаря Тамари Турчак, найближчим часом буде відремонтовано ліфт, принаймні 129 тис. грн. для забезпечення цього ремонту вже перераховано підрядній організації. З огляду на те, що терапевтичне відділення знаходиться на 4-му поверсі, належне функціонування ліфту є вкрай важливим. Медики також сподіваються, що протягом 2015 року вдасться оснастити відремонтоване терапевтичне відділення сучасним медичним обладнанням.