электричество в Першотравенске       Мешканці Дніпропетровщини дедалі частіше звертаються на «гарячі лінії» голови облдержадміністрації та департаменту соцзахисту населення ОДА з питаннями оформлення субсидій. Спектр питань – широкий. Розпочинаємо цикл публікацій відповідей на найактуальніші питання.

Скільки часу чиновник має на розгляд питання – надавати чи ні конкретній людині субсидію? Час рахується з моменту відправки документів поштою чи з дня отримання?

З моменту, коли заповнена декларація та заява надійшла до управління соцзахисту, спеціаліст розпочинає збір відомостей та перевірку зазначених доходів. Після того, як інформація повністю зібрана, субсидія призначається протягом 10 днів.

Необхідні дані управління соцзахисту отримує від:

-? організацій водо-, тепло-, газо-, енергопостачання, установ з вивезення сміття про послуги, які отримує родина, та їх вартість;

-? житлово-експлуатаційних організацій або інших органів про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб;

-? податкової служби та Пенсійного фонду про доходи.

Після проведених розрахунків заявнику видається повідомлення про призначення житлової субсидії. Повідомлення можна отримати особисто в управлінні соцзахисту за місцем проживання, попередньо зателефонувавши туди, або поштою.

Якщо людина прописана у квартирі одна, але проживає в ній з сім’єю — у такому разі в заяві на субсидію вказувати усіх членів сім’ї, чи тільки зареєстровану особу?

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Таким чином, при заповненні декларації слід надавати відомості про зареєстрованих осіб.

Які дані в декларацію вносити фізичним особам-підприємцям?

Доходи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій. За відсутності цих даних — на підставі Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності протягом календарного року.

Нагадаємо, що з 1 травня отримати житлову субсидію стало ще простіше – необхідно лише заповнити декларацію та заяву, які кожному доставили додому разом із рахунками за комунальні послуги. Люди побоюються, що дані про їхній майновий стан, які потрібно вказувати у деклараціях для отримання субсидій, будуть тим чи іншим чином використані проти них співробітниками Державної фіскальної служби. Чи планують органи соціального захисту обмінюватися інформацією про доходи і майно громадян з фіскалами, зокрема чи передаватимуть таку інформацію до ДФС?

Надання будь-якої інформації до Державної фіскальної служби у рамках оформлення субсидії не передбачено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 21.10.1995 року.

У квартирі фактично зареєстровано четверо людей, але двоє з них вже 10 років проживають за кордоном, тобто у квартирі насправді мешкає двоє – я і моя мати. Єдиний наш дохід – це пенсії, 1107 та 1200 гривень відповідно. Як оформити субсидію у цьому випадку?

У Декларації при оформленні субсидії треба зазначати інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а у Заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією (за наявності засобів обліку послуг).

Якщо у вас встановлені лічильники на воду, газ, електроенергію, то субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично там проживають. Це робиться на підставі рішень районних держадміністрацій та виконавчих органів міських рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

За відсутності лічильників необхідно звернутися до організацій, що надають споживачеві відповідні послуги, для зняття нарахувань з осіб, які тривалий час не мешкають у житловому приміщенні.

Нагадаємо, отримати кваліфіковану консультацію щодо призначення субсидій можна за телефоном «гарячої лінії» департаменту соціального захисту населення ОДА (056) 713-63-09, 713-62-21.

Також працює «гаряча лінія» голови облдержадміністрації – 0 800 505 600.