шахтёры Першотравенска                   — Відкритий лист до влади —

Голова Обласного об’єднання НПГУ Західного Донбасу Віктор Грек, голова Громадської організації інвалідів праці Шахтоуправлінь Західного Донбасу Микола Житник та голова Обласної громадської організації інвалідів праці, потерпілих та сімей загиблих на виробництві «МИР» Олександр Бобков від імені очолюваних ними громадських організацій Західного Донбасу звернулися до очільників держави президента Петра Порошенка, голови уряду Володимира Гройсмана та спікера парламенту Андрія Парубія з письмовою вимогою вжити невідкладних заходів щодо припинення падіння економіки України та рівня життя населення.

        Офіційна статистика та заяви можновладців декларують нібито початок процесу зростання економічних показників. Складається враження, що такі заяви роблять люди, відірвані від суспільних процесів у державі, говориться в зверненні. Якщо ви не бачите до чого призвели ваші реформи, та куди веде Україну обраний вами шлях, дозвольте навести приклади реальної ситуації в країні.

1. За останні роки в Україні в декілька разів зросли ціни на продукти першої необхідності, ліки та медичні послуги. Комунальні тарифи було підвищено до такого рівня, що населення змушене віддавати останні кошти на оплату рахунків за газ, опалення, водопостачання. Пенсії знецінились до жебрацького рівня, інфляція з’їдає заробітні плати, середній клас працівників, в тому числі шахтарі, стрімко рухаються до межі «малозабезпечених прошарків населення».

2. Країна потерпає від тотальної корупції, схеми викачування бюджетних грошей залишились діяти, як і два роки тому, бездіяльність чиновників призводить до повного краху запланованих реформ. Стрімке зростання інфляції та знецінення національної валюти відкинули Україну на останні позиції за рівнем життя у світі.

3. Політика Міністерства палива та енергетики призвела до небувалої кризи у вугільній промисловості. Заборгованість енергоринку за спожиту електроенергію з видобутого українськими шахтарями вугілля досягла найвищих за часів незалежності показників.

Українцям обіцяють зростання зарплат4. Політика Національного Банку України призвела до знецінення гривні, такої девальвації національної валюти не було з початку дев’яностого року. У зв’язку з тим, що ціни на всі продукти прив’язані до курсу американського долара, купівельна здатність населення впала до критичних показників. Дійшло до того, що ліки купують по пів пластини, оскільки на упаковку ліків і навіть на цілу пластину пігулок просто не вистачає грошей.

5. Заяви уряду про підвищення ціни на газ для населення ще на сорок відсотків викликає жах у власників приватних будинків. Минула зима показала неймовірний тиск комунальних платежів на гаманці громадян, яким після оплати всіх комунальних послуг залишаються кошти лише на хліб. Та й ціна хліба за два останніх роки зросла більше ніж на сто відсотків. У громадськості складається враження, що в державі розгортається план по знищенню українців.

        Пенсіонери, не маючи коштів на лікування, помирають. До вашого відома, з початку 2017 року в Західному Донбасі померло 198 осіб, по сто чоловік на місяць. Кількість померлих перевищує кількість новонароджених на 52 відсотки.

     Середній клас та малий бізнес, який на своїх плечах мав би піднести економіку, знищується шляхом невиправданого збільшення податкового тиску. Молодь, та працездатне населення масово виїздить на заробітки до інших країн. Рівень напруги в суспільстві, викликаний соціальною несправедливістю, зростає, що може призвести до непередбачуваних наслідків.

         Ми навели лише малу частину проблем, які існують в державі та потребують негайного вирішення.

      Вимагаємо від вас вжити невідкладних заходів, спрямованих на реальне покращення життя громадян України:

— Підвищити соціальні стандарти.

— Проіндексувати пенсії.

— Реально, а не фіктивно підвищити заробітну плату. — Знизити ціни на газ та комунальні послуги.

— Погасити заборгованість по заробітній платі шахтарям та іншим робітникам промисловості. Не доводьте народ до радикальних методів впливу на владу!

                                                                                     Інформаційно-аналітичний відділ ОО НПГУ ЗД

P.S. Утром 28 февраля 2017 года в Павлограде шахтеры Западного Донбасса перед зданием Павлоградугля вышли на акцию протеста. Они требовали повышения заработной платы и улучшения условий труда.