Навчальна екскурсiя на пiдприємство      Найактуальнішим для учнів професійно-технічних навчальних закладів гірничого спрямування є відвідування індустріальних об’єктів з метою практичної реалізації теоретичних знань, які під час виробничих практик мають змогу ознайомитись з різноманітними виробничими процесами на гірничодобувних підприємствах регіону.

     Саме тому 16 травня 2017 року відбулася навчальна екскурсія учнів групи № 11/16, які навчаються за професією «Електрослюсар підземний. Машиніст підземних установок» в супроводі майстрів виробничого навчання Постаногової Оксани Олександрівни таЗаболотньої Людмили Володимирівни на шахту «Степова» шахтоуправління «Першотравенське» ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля». Майбутні шахтарі згідно плану виробничого навчання відвідали блок № 1, де побачили цехи та приміщення з ремонту гірничо-шахтного обладнання. Екскурсію проводив заступник головного механіка ШУ «Першотравенське» Кісліцин Дмитро Васильович, який дуже змістовно й цікаво розповів про історію підприємства, перспективи розвитку гірничої галузі та престиж шахтарської праці.      Учні мали змогу ознайомитися з устроєм та роботою гірничо-шахтного обладнання, побачили як відбувається ремонт та наладка шахтного обладнання в цеху автоматики, електричного цеху, підйому, механічного цеху, гідравлічного та токарного цеху. В учнів виникло багато запитань стосовно вугледобувного комбайну, гідромуфти, виконавчого органу прохідницького комбайну, пускозахисної апаратури, апаратури автоматики, на які вони теж отримали відповідь. В результаті майбутні електрослюсарі отримали додаткову інформацію про обрану професію, побачили наочно ряд виробничих процесів, закріпили знання з теорії та з задоволенням поспілкувалися зі спеціалістами-професіоналами.

    Сподіваємося, що обраний шлях до своєї професії відтепер молодь нашого навчального закладу подолає більш свідомо та цілеспрямовано.

Державний професійно-технічний навчальний заклад
«Першотравенський гірничий ліцей»