известные люди Першотравенска      На території обслуговування м. Першотравенська в листопаді 2014 року рішенням виконавчого комітету Першотравенської міської ради за ініціативи Першотравенського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області зареєстровано Першотравенське міське громадське формування з охорони громадського порядку «Першотравенська самооборона», командиром якого є Горбунов Олег Вікторович. Дане формування станом на лютий 2015 р. нараховує 10 осіб, які виявили бажання стати громадськими помічниками дільничних інспекторів міліції.

Кожного дня члени вказаного громадського формування спільно з громадськістю згідно затвердженого графіку здійснюють патрулювання на чолі працівників міліції Першотравенського МВ з 18.00 до 0.00 та з 0.00 до 06.00 годин, приймають участь у розкритті злочинів та виявленню правопорушень. Так, за участю громадських помічників дільничних інспекторів міліції з початку 2015 року виявлено та припинено 8 адміністративних правопорушень, пов’язаних з порушенням громадського порядку, а саме — дрібне хуліганство, розпивання спиртних напоїв у громадських місцях та порушення тиші в нічний час.

З метою роз’яснення та інформування населення м. Першотравенська права громадського помічника дільничних інспекторів міліції.

Права громадського помічника ДІМ :

Громадський помічник дільничного інспектора міліції під час виконання своїх обов’язків з охорони громадського порядку після обов’язкового пред’явлення посвідчення громадського помічника дільничного інспектора міліції має право:

1. Вимагати від громадян та службових осіб неухильного дотримання громадського порядку і негайного припинення правопорушень.

2. Вимагати від порушників громадського порядку пред’явлення документів, що посвідчують особу, у випадках, коли встановлення особи необхідне для вирішення питання про притягнення до відповідальності за допущене правопорушення.

3. Доставляти до органу внутрішніх справ, у службові приміщення дільничного інспектора міліції, виконавчого органу сільської (селищної) ради або громадського пункту охорони порядку осіб, які вчинили адміністративне правопорушення, з метою його припинення, якщо вичерпано інші заходи впливу, установлення особи порушника, складання протоколу, якщо це є обов’язковим, про адміністративне правопорушення в разі неможливості скласти його на місці вчинення правопорушення.

4. Проводити індивідуально-профілактичну роботу з особами, схильними до вчинення адміністративних правопорушень і злочинів, та особами, які перебувають на профілактичних обліках органів внутрішніх справ.