Першотравенські організації політичних партій       30 січня відбулося засідання адміністративної комісії виконавчого комітету Першотравенської міської ради під головуванням першого заступника міського голови Андрія Козаченка. Розглянуто 5 протоколів про адміністративні порушення, за якими прийнято відповідні рішення.

  Догулялися до штрафу

     14 січня подружжя Н., що мешкає в будинку № 13 по вул. Чайковського, святкувало Старий новий рік. Веселилися, як то кажуть, від душі: гучна музика не стихла навіть по одинадцятій ночі.  І дарма, що обурені сусіди намагалися вгамувати порушників тиші – ні господарі, ні їх гості на те не зважали.

     Зупинив гармидер наряд міліції, який за викликом сусідів прибув на вказану адресу десь о пів на дванадцяту ночі. Співробітники міліції склали протокол та передали його на розгляд до адміністративної комісії.

     Як з`ясувалося, мешканці квартири, у якій було зафіксовано факт порушення правопорядку, вже мали неодноразові попередження. Свою провину винуватці визнали. За нічне святкування вони сплатять штраф у розмірі 250 грн.

 Карти до добра не доведуть

     Подібні обставини привели до штрафу й громадянина П., мешканця будинку №12 по вул. Карла Маркса.

  Якось П. зустрів свого знайомого і запросив того до себе в гості. Не довго думаючи, друзі вирішили відмітити цю «значну» подію. Зустріч затягнулася далеко за північ, але чоловіки за часом не слідкували: перекрикуючи гучну музику, вони з запалом грали в карти. А тим часом сусіди, які ніяк не могли від гамору стулити очей, викликали міліцію.

   Співробітники міліції склали протокол, який було передано до адмінкомісії. Винуватець свою провину визнав, але на засідання комісії не з’явився. Це ніяким чином не знімає з нього відповідальності, і правопорушник  сплатить штраф.

  Подібні правопорушення підлягають під дію ч.1 ст.182 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях», якою передбачено адміністративну відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу: на громадян – у розмірі від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів, на посадових осіб та громадян-суб’єктів господарської діяльності — від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Благоустрій – справа кожного

    Належний благоустрій, порядок на вулицях, у дворах, парках та скверах – справа не тільки комунальників. Кожне підприємство чи то організація мусять дбати про впорядкування прилеглої території. Проте, як свідчить практика, не всі керівники виконують вимоги правил благоустрою міста.

   Керівництву місцевого відділення Надра-банку комунальники неодноразово направляли приписи щодо наведення порядку на ганку установи та на прилеглій до неї території. Але всі вони лишилися без уваги. Документи щодо порушення правил благоустрою були передані на адмінкомісію.  Відповідно зі ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів, на керівника установи накладено штраф у розмірі 850 грн.

 Тепло повинно бути усім

   З настанням опалювального сезону мешканці одного з під’їздів по вулиці Чайковського, 7 ведуть невпинну боротьбу за тепло у своїх квартирах. За їх словами, більш-менш теплі батареї по їх стояку тільки у сусідки з першого поверху, на інших поверхах про тепло тільки мріють. З цією проблемою, яка вже тягнеться не один рік, вони неодноразово зверталися у «Комунальщик-3». Як з`ясували комунальники, причина холодних батарей – у забитому стояку, який підлягає заміні. Проте не всі сусіди згодні платити гроші за його заміну. «Комунальщик» також не може взяти на себе повне фінансування, тому мешканцям було запропоновано сплатити за заміну стояка в розстрочку. Але, на жаль, розуміння між сторонами не було досягнуто. Всі документи по даному факту були передані на розгляд адмінкомісії.

— Ви повинні зрозуміти одне, — звертаючись до мешканки однієї з квартир, сказав Андрій Козаченко, – якщо ви не домовитесь зі своїми сусідами, проблема тепла не тільки залишиться, але і може ускладнитися. На вашому будинку встановлено лічильник тепла. За його показниками ви сплачуєте за отримане тепло згідно опалювальної квадратури, проте одні платять за тепло, а інші — за холод.

 Довідка

    У 2014 році адміністративною комісією виконавчого комітету Першотравенської міської ради було розглянуто 67 адміністративних матеріалів. 32 адміністративні протоколи складені працівниками Першотравенського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області, 10 протоколів — працівниками приватних підприємств «Комунальщик». 8 адміністративних справ щодо порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг є результатом виконання своїх обов’язків колишнім відділом розвитку підприємництва та з питань захисту прав споживачів.

    2 адміністративні протоколи надійшли від Першотравенського УЕГГ про порушення правил користування газом та енергією, в ході їх розгляду винесено 1 попередження та 1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

  Також мали місце адміністративні протоколи від посадових осіб відділу РАЦС Першотравенського МУЮ у Дніпропетровській області про несвоєчасну реєстрацію народження дитини, за результатами розгляду яких винесено 1 попередження та 2 штрафи.

    Більшість розглянутих на засіданнях адміністративної комісії протоколів, наданих   міським відділом міліції, складені відносно осіб, які порушують вимоги законодавства та інших нормативно-правових актів  щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях. 22 особи були притягнуті до адміністративної відповідальності, на дев`ятьох з них накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, 11 осіб притягнуті до штрафу.

    За результатами розгляду адміністративних справ у минулому році до міського бюджету надійшло 7 820 грн.

О. Солощенко