На приёме у мера     7 листопада під головуванням очільниці міста Оксани Вінницької відбулось засідання чергової 44 сесії Першотравенської міської ради VII скликання. На засіданні були присутні 25 депутатів, у порядку денному розглянули 13 нагальних питань.

На початку засідання присутні обговорили дуже важливе питання стосовно водопостачання міста. Міський голова зазначила, що наразі підприємство-постачальник води «Дніпро — Західний Донбас» має велику заборгованість перед організацією, яка постачає йому електроенергію. Ця організація може відключити ДЗД від електроенергії, внаслідок чого буде припинено водопостачання міст Західнодонбаського регіону.

За словами директорки міського житлово-комунального підприємства Ірини Кривенко, заборгованість Першотравенського МЖКП перед ДЗД становить 4,8 млн грн. Слід зазначити, що в Тернівці цей борг складає 9 млн грн, Синельниковому — 20 млн грн, Павлограді — 32 млн грн. Борг ДЗД за електроенергію становить 86 млн грн.

Також Ірина Кривенко зазначила, що заборгованість населення міста за воду та водовідведення перед МЖКП становить 11,9 млн грн. Тому на погашення боргу перед ДЗД постійно виділяються значні кошти з міського бюджету. Наразі підприємством вживаються всі можливі заходи щодо стягнення заборгованості, в тому числі і відключення боржників від водопостачання. Таке право надано законом з 01.05.2019 року. Крім того, ведеться робота з шахтоуправлінням «Першотравенське», на яке направлено списки всіх боржників-працівників підприємства. Незабаром така ж робота буде проведена в шахтоуправлінні «Дніпровське». Також працюють з боржниками-працівниками установ бюджетної сфери міста. Регулярно подаються заяви до суду. Укладаються договори реструктуризації боргу.

Міський голова зазначила, що нещодавно з цього питання відбулася нарада за участю голови облдержадміністрації Олександра Бондаренка. Тож, є надія, що цій проблемі буде приділена належна увага, адже ДЗД знаходиться вкрай зношеному стані: обладнання дуже енерговитратне, мережі — аварійні. До того ж, це підприємство — державне, тому міста не мають права вкладати свої бюджетні кошти в його реконструкцію. Залишається тільки сподіватися на допомогу держави і облдержадміністрації.

Стосовно альтернативних джерел водопостачання, є можливість розробляти Коханівський водозабір, що знаходиться на території Петропавлівського району. Але в цьому питанні нам також потрібна фінансова підтримка вищих органів влади. Якщо вирішиться питання щодо надання такої підтримки, тоді зможемо вкладати свої кошти на розробку необхідної проєктної документації.

Розглядаючи питання черги денної, депутати затвердили Бюджетний регламент Першотравенської міської ради, який визначає організаційно-процедурні питання щодо складання, розгляду, затвердження, виконання міського бюджету, звітування про його виконання, а також контролю за дотриманням бюджетного законодавства. Як зазначила заступник міського голови – начальник міського фінансового управління Тетяна Макаренкова, відповідно до Бюджетного регламенту міське фінансове управління щороку спільно з головними розпорядниками коштів має складати прогноз міського бюджету. Міський бюджет затверджується рішенням міської ради до 25 грудня року, що передує плановому.

Цього дня було затверджено низку розпоряджень міського голови, прийнятих у міжсесійний період у бюджетній сфері, в тому числі про надання матеріальної допомоги.

На підставі звернення народного депутата України Романа Каптєлова було прийнято рішення передати в безоплатне користування за договором позички народному депутату України нежитлове приміщення, розташоване на вул. Шахтарської Слави, буд. 17, строком на 2 роки 11 місяців для організації робочого місця помічника-консультанта.

Директорка МЖКП Ірина Кривенко доповіла про виконання фінансового плану, виробничої програми та фінансово-господарську діяльність підприємства за 9 місяців поточного року. Вона зазначила, що за звітний період підприємством отримано доходів у сумі 59,8 млн грн, що складає 98% від плану. В тому числі, отримано фінансову допомогу з міського бюджету в сумі 4,6 млн грн, яку було спрямовано на погашення заборгованості за електроенергію — 2,5 млн грн, оплату за воду — 1 млн грн, оплату податку на прибуток — 641 тис. грн, оплату товарно-матеріальних цінностей для проведення ремонтних робіт — 513 тис. грн.

З її слів, питому вагу в доходах складає: послуга теплопостачання — 51%; водопостачання — 17%; кошти міського бюджету — 12%; водовідведення — 9%; вивезення ТПВ — 3%; інші доходи — 3%; амортизація — 3%; ритуальні послуги — 1%, орендна плата — 1%.

Видатки підприємства за основною діяльністю склали 75,4 млн грн, що більше на 6% від плану. Питому вагу у витратній частині складають витрати на оплату праці — 29%; вугілля — 15%; електроенергію — 13%; воду — 11%; інші операційні витрати — 10%; амортизаційні відрахування — 6%; матеріали — 5%; податки та збори — 3%; ПММ — 3%; послуги та інші витрати — 3%; приймання ТПВ — 2%.

Перевищення витрат у порівнянні з плановими склало в сумі 12,8 млн грн, у тому числі: на інші витрати — 7,9 млн грн; електроенергію — 3,5 млн грн; амортизацію — 780 тис. грн; податки та збори — 619 тис. грн.

Економія фактичних витрат у порівнянні до планових склала 8,2 млн грн, у тому числі: на оплату праці — 2,2 млн грн; вугілля — 2,2 млн грн; матеріали — 1,8 млн грн; інші послуги та витрати — 573 тис. грн; воду — 526 тис. грн; розміщення ТПВ — 494 тис. грн; пально-мастильні матеріали — 395 тис. грн; техніку безпеки та охорону праці — 74 тис. грн. Загальна сума перевитрат склала 4,5 млн грн.

Фінансовим результатом діяльності підприємства за звітний період став збиток у сумі 15,5 млн грн. Збиткова діяльність МЖКП насамперед пов’язана з тим, що вже не один рік підприємство не може розпоряджатися коштами на рахунках у банківських установах у зв’язку з їх примусовим арештом. Такий стан не дозволяє підприємству своєчасно сплачувати податки та збори, що призводить до нарахування штрафних санкцій та пені, а також непередбачених витрат на виконавчий збір та виконавчі дії. В умовах постійного зростання основних складових тарифів, зокрема мінімальної заробітної плати, вартості електричної енергії, паливно-енергетичних та інших матеріальних ресурсів, виникає невідповідність діючих тарифів фактичним витратам, що негативно відображається на діяльності підприємства.

Також депутати внесли зміни до міської програми «Молодь Першотравенська на 2012-2021 роки» в частині збільшення орієнтовних обсягів фінансування програми. Кошти будуть спрямовані на заходи щодо створення умов для інтелектуального самовдосконалення та творчого розвитку молоді; утвердження патріотизму, духовності, та формування загально-людських цінностей; пропаганди та формування здорового способу життя; створення сприятливих умов для забезпечення зайнятості молоді; надання підтримки молодіжним і дитячим громадським організаціям тощо.

Цього дня було прийнято рішення про надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади міста комунального підприємства «Першотравенська центральна міська лікарня».

Наприкінці засідання депутати розглянули низку питань земельного характеру.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації