Ремонт дорог между домами В минулому місяці Департамент житлово-комунального господарства та будівництва ДніпроОДА розпочав шукати підрядника для здійснення реконструкції однієї з вулиць Першотравенська. Така інформація міститься на сайті електронних закупівель «Прозорро». Таким чином, можна зробити висновок, що так великодушно розподілені гроші на проведення реконструкції та благоустрою 500 метрів дороги з тротуарами по вулиці Пушкіна, є матеріальним навантаженням на обласний бюджет, а не на міський. Обласний бюджет формується із надходжень з місцевих податків у тому числі.

 Згідно із технічною документацією, реконструкція включає видалення сухостійних, аварійних та фаутних дерев із застосуванням автогідропідіймачів, корчування пнів, встановлення світильників, демонтаж старих залізобетонних опор та встановлення нових, розробка ґрунту вручну з кріпленням у траншеях, улаштування бетонних фундаментів, прокладання труб, холодне фрезерування асфальтобетонного покриття. Знову ж таки, гроші передбачені на улаштування дорожньої огорожі та бордюр, встановлення дорожніх знаків, нанесення горизонтальної дорожньої розмітки, улаштування асфальтобетонного покриття доріжок і Асфальт в Першотравенскетротуарів, садіння дерев та кущів, засівання газонів. Виконати дані роботи необхідно до 1 листопада 2019 року. Днями замовник уклав договір з переможцем тендеру – ТОВ «Спецдоррембуд» на загальну вартість 6,3 мільйона гривень. Уявімо таку картинку — аж подих перехоплює! Нагадаймо нашим читачам, що на вулиці, яка заявлена під реконструкцію, розташовані два багатоквартирних будинка: Пушкіна, 1 та Пушкіна, 13, між ними — споруда колишнього Будинка побуту, в підвальному приміщенні котрого працює кафе “Магістраль”. На протилежному боці вулиці — 4 двоповерхових житлових будиночка.

Якщо врахувати те, що ще на жодній вулиці міста не закінчено виконання капіталього ремонту, погодьтесь, що 6 млн. 300 тисяч на невеликий об’єкт — щедрий подарунок від обласної влади. Депутати вважають (це ми про тих, що “при пам’яті”), що штат виконкому занадто роздутий, фінансується максимально: зарплати, премії, надбавки… Ну то й що? Як кажуть у народі, “ситий голодному не вірить”. За два з половиною роки при владі, ми жодного разу не чули від міського голови звіту про використання бюджетних грошей. Будемо надіятись на те, що і про іншу категорію громадян у нашому місті не забудуть. Поживемо — побачимо.

За два з половиною роки ми почали звикати до культивації думки про те, що компанія “ДТЕК”- мати-годувальниця, давайте розбиратися. Годувальниця за цей період фантастичним способом стягла з нашого бюджету більше 20 млн. гривень за якісь міфічні борги перед компанією. У панянки Макаренкової Т. Ю. перед голосуванням за вигідне і потрібне для влади питання завжди існує три плани — А, В, С. План А — якщо депутатів вдалося обдурити або вплинути іншими преференціями: посадами, портфелями, обіцянками -цяцянками. План В — часткове депутатське погодження. План С — чорний день для фінансистки, це коли ні за яких умов не голосується за невигідне для громади питання, але так буває не завжди, а причини ми вам пояснили. Беручи до уваги Законодавство України, вугільні компанії зобов’язані булы під час передачі житлового фонду або відремонтувати необхідне, або забезпечити коштами. Як ви вже здогадались — ні того, ні другого так і не дочекалися в нашому місті. Як бачите, не така вже й годувальниця. Якщо ви пам’ятаєте, то на ремонт очисних споруд також компанія ”ДТЕК” обіцяла фінансування робіт. факультативНа пам’ять приходить анекдот: ”Славко дав слово — Славко забрав слово”. Виходить, що наша казна — дійна корівка для… Здогадались для кого?

     Цей проект розроблений фірмою В.Акініної, а там, де ця пані, шукайте поруч першого заступника міського голови І. Сорокового зі своїм вірним “зброєносцем”, радником міського голови Мочаліним О. Воны  навіть виконкомом пересуваються разом. Там, де гроші, там будуть і ці обидвоє. На нашу думку, реалізуватиметься новий проект В. Акініної ОРВі, як нам здається, для відмивання певної суми збагачення “ господ из власть придержащих”. А виборці поки в усьому розберуться — там уже і нові вибори. Величезна сума! Ми думаємо, что слід утворити тимчасову депутатську комісію, яка має все проконтролювати в ході виконання усього комплексу робіт, залучивши до свого складу та до цієї роботи незалежних експертів. Тільки так можна зменшити втрати, якщо в цьому хтось зацікавлений. До речі, цікаво знати наступне: в якій стадії є проект на реконструкцію вулиці Пушкіна, чи проходили громадські обговорення (адже сума величезна піде), чи проходили хоча би консультації з громадскістю, які висновки експертів по проекту, а також яким буде соціально-екологічний результат для громади?