Першотравенськ   25 березня в м. Дніпропетровську в приміщенні обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пройшла обласна виставка «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини-2015». Серед інших в експозиції виставки були представлені роботи, які яскраво продемонстрували досягнення освітян нашого міста. За креативну презентацію Першотравенський міський відділ освіти нагороджено дипломом.

На Дніпропетровщині стало вже доброю традицією проведення педагогічних виставок з метою презентації, поширення і впровадження творчих досягнень педагогів області. Особливої актуальності такі заходи набувають у зв’язку із системним оновленням як країни, так і освітньої галузі, яке здійснюється сьогодні у процесі реалізації європейського вибору народу України. Переорієнтація освіти на європейські стандарти потребує нових підходів до навчання та виховання. Серед важливих педагогічних завдань, які ставить життя перед сучасною освітою, – використання альтернативних форм організації навчання, розробка педагогічних ідей та ефективних підходів до навчально-виховного процесу, в центрі яких – особистість дитини з її потребами, інтересами та життєвими проблемами.

Обласна виставка «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини-2015» була присвячена презентації досягнень освітян нашого регіону. Організували виставку департамент освіти та науки облдержадміністрації та Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Метою широкомасштабного професійного заходу стало представлення матеріалів із принципово нових технологій навчання, нових підходів до управлінської діяльності, нових організаційних форм й інформаційних та інтелектуальних ресурсів. Програма виставки передбачала презентацію навчальних закладів області, інноваційної діяльності науково-методичних установ і закладів освіти, демонстрацію електронних навчально-методичних комплексів. В рамках роботи виставки пройшли конференції «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» та «Освіта та соціалізація особистості».

Експозицію виставки відділу освіти виконавчого комітету Першотравенської міської ради склали досвіди вчителів та вихователів, методичні рекомендації, розробки навчальних закладів, посібники, авторська програма та підручник, мультимедійні ресурси, які відображають продуктивні ідеї педагогічних працівників міста в екологічному, національно-патріотичному, громадянському, художньо-естетичному, фізично-оздоровчому, трудовому напрямках. Одним із пріоритетних напрямків було запровадження медіаосвітніх технологій.

На виставці-презентації від Першотравенська були представлені 77 робіт із 12 навчальних закладів міста: КДНЗ «Дзвіночок» — 2 роботи; КДНЗ «Калинка» — 3; КДНЗ «Казка» — 4; КДНЗ «Попелюшка» — 2; КДНЗ «Берізка» — 1; КДНЗ «Білочка» — 2; ЦДТ «Надія» — 8; ЗШ № 1 – 11; ЗШ № 2 – 18; ЗШ № 3 – 17; ЗШ № 4 – 5; ЗШ № 5 – 4. Від міського відділу освіти було презентовано дві роботи.

Упродовж роботи виставки педагоги, науковці, фахівці та відвідувачі мали можливість спілкуватися з представниками навчальних закладів регіону, обмінятися досвідом педагогічної практики, отримати актуальну інформацію з нових технологій навчання, виховання та управління.

Урочисте закриття та підведення підсумків заходу відбулося в актовій залі ДОІППО. За креативну презентацію регіону Першотравенський міський відділ освіти нагороджено дипломом виставки.

Знаковою подією стало те, що на церемонії нагородження дипломом за креативну презентацію регіону, сучасність дизайну стенду, якість і оформлення інформаційних матеріалів виставки-презентації першим було відзначено саме міський відділ освіти Першотравенської міської ради, — зазначила завідуюча міськво Любов Косенко. – Слова щирої вдячності від імені всіх першотравенських освітян висловлюємо організаторам та учасникам виставки-презентації за творчу працю та відповідальне ставлення до освітніх проблем нашої області. А всім освітянам бажаємо успіхів у плідній праці на ниві формування молодого покоління – громадян України ХХІ століття.

С.В. Сучкова, завідуюча методичним кабінетом міського відділу освіти