zustrich_z voinami_ato    14 липня міський голова Віктор Рудих провів зустріч з учасниками АТО та членами їх родин. У зустрічі також взяли участь члени виконавчого комітету, депутати міської ради, представники структурних підрозділів міста.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Тараса Малишенка та Костянтина Ковальова, які загинули під час бойових дій на сході України.

Як зазначив міський голова, до лав Збройних сил України з міста Першотравенська було мобілізовано 81 чоловік. 46 з них вже повернулися додому.

  • На сьогодні допомога та підтримка учасників АТО – одне з пріоритетних завдань влади, — звертаючись до присутніх, зазначив Віктор Рудих. — Ми готові прислухатися до всіх ваших питань та проблем та будемо всіляко допомагати у їх вирішенні. Наразі у місті є спеціалісти, які цілеспрямовано будуть працювати разом з вами. У Першотравенську діє міська програма соціальної підтримки «Турбота». Нами розроблено ряд заходів, які направлені саме на підтримку учасників антитерористичної операції та членів їх родин. Ці заходи передбачають надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО, членам їх сімей, а також родинам загиблих під час проведення АТО, зокрема в частині поліпшення їх фінансово-матеріального становища. Окрім цього, ми готові надавати вам юридичну консультацію, психологічну підтримку, пільги на квартплату до моменту оформлення посвідчення учасника бойових дій та медичну підтримку. Я сподіваюся, що депутати міськради підтримають ці доповнення до міської соціальної програми «Турбота» та затвердять їх на засіданні сесії, яка відбудеться 21 липня.

Наталя Лучак, в.о. начальника Першотравенського управління праці та соціального захисту населення, розповіла присутнім про державні пільги учасникам бойових дій, оформлення необхідних для цього документів та про порядок отримання посвідчення «Учасник бойових дій». Під час зустрічі усім присутнім були вручені пам’ятки з зазначенням документів, необхідних для оформлення посвідчення, та переліком пільг, які передбачені державою для цієї категорії громадян. Крім того, в пам’ятках вказані телефони та адреси спеціалістів та установ, де можна отримати необхідні консультації.

Як повідомила Наталя Володимирівна, на даний момент до управління праці та соціального захисту населення вже звернулося 15 учасників АТО.

В ході зустрічі у бійців виникало багато питань. Зокрема, присутні висловили обурення з приводу ставлення як звичайних мешканців міста, так і деяких офіційних осіб до проблем учасників АТО. Наприклад, одному з демобілізованих довелося звернутися до стоматологічної поліклініки, але, зі слів бійця, він не знайшов там ніякої підтримки.

Також бійці порушили питання виділення земельних ділянок. Висловлювалися присутні і з приводу волонтерської допомоги. Як зазначили деякі вояки, вони жодного разу не отримали від волонтерів міста ніякої допомоги. В той же час слід зазначити, що останнім часом об’єми благодійної допомоги від населення міста стали значно меншими, тим не менш, волонтери Першотравенського штабу національного захисту роблять усе можливе, аби забезпечити військових у місцях бойових дій необхідними речами.

Заступник міського голови Світлана Аксьонова поінформувала присутніх про кошти, зібрані під час благодійних акцій, які проходили в місті.

  • Під час цих акцій нам вдалося зібрати майже 22 тисячі гривень, — повідомила Світлана Павлівна. — Всі кошти були направлені на придбання необхідного для вояків обмундирування та теплих речей. Всі речі були передані волонтерам, які доставили їх до військових частин.

Міський голова дослухався до кожного запитання, до кожної проблеми, з якими стикаються учасники АТО, та завірив усіх, що найближчим часом буде проведено ще одну зустріч. На неї будуть запрошені волонтери, які звітують перед бійцями про свою роботу. Міський голова запросив учасників АТО, які вже демобілізувалися, доєднатися до волонтерського руху.

  • Ви добре знаєте потреби тих, хто знаходиться в зоні бойових дій, чого вони насамперед потребують, — зазначив Віктор Рудих. – Але слід пам’ятати про те, що волонтерська діяльність дуже складна й відповідальна.

Слова міського голови підтвердила й жінка одного з бійців, яка працювала у штабі і наразі є учасником волонтерського руху.

Підводячи підсумки зустрічі, міський голова запропонував присутнім створити свою громадську організацію та обрати лідера, який буде представляти інтереси учасників АТО та членів їх родин у виконавчому комітеті. Усім, хто згодом знов вирушить на передову, міський голова побажав скорішого повернення додому.

  • Пам’ятайте, що ми чекаємо вас вдома живими та неушкодженими, — сказав наостанок Віктор Іванович.

P.S. 15 липня відбулося засідання депутатських комісій, які розглянули питання щодо внесення змін до міської соціальної програми «Турбота». Було прийнято рішення про збільшення розміру матеріальної допомоги учасникам АТО.

От админа: сбор учасников АТО назначен на 24.07.15. Подробнее читать здесь: http://persh.info/sbor-uchastnikov-ato/