На приёме у мера    25 лютого 2015 року відбулася чергова зустріч міського голови Віктора Рудих з підприємцями міста. Під час зустрічі присутні обговорили низку питань, пов’язаних з підприємницькою діяльністю.

Заступник начальника інспекції — начальник Першотравенського відділення Східно-Дніпровської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Людмила Білєвічус поінформувала щодо внесених змін в Податковий кодекс України, які стосуються суб’єктів господарювання. Зокрема, вона зупинилася на строках подачі податкової звітності, строках оплати податкових платежів до бюджетів всіх рівнів та на застосуванні штрафних санкцій за несвоєчасні подання податкової звітності та сплату податків і зборів. Також Людмила Миколаївна наголосила на необхідності регулярного проведення звірки платежів у податковій інспекції.

Директор міського центру зайнятості Ольга Присудіна озвучила перелік різноманітних соціальних послуг, які надає служба зайнятості. Це і надання послуг з добору працівників для укомплектування вакансій; організовує професійне навчання безробітних, з урахуванням потреб ринку праці під конкретні замовлення роботодавців шляхом організації перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації працівників за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності шляхом видачі ваучера; стимулювання роботодавців до працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну працевлаштовану особу тощо. Основну увагу Ольга Вікторівна приділила виплаті компенсації — відшкодування роботодавцю фактичних втрат нарахованого єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням центру зайнятості зареєстрованого безробітного на нове робоче місце. Компенсація, як зазначила вона, здійснюється у розмірі єдиного внеску за місяць, за який він сплачений, і виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного. Окрім цього, за її словами, на сьогодні робітник не може бути допущений до роботи без укладення трудової угоди. А починаючи з 1 січня 2015 року центри зайнятості більше не здійснюють реєстрацію трудових договорів укладених між працівниками та фізичними особами, проте реєструють доповнення до них у разі зміни розміру заробітної плати по договорах, які були укладені до 01.01.2015 року.

Роз’яснення щодо виконання постанови КМУ від 22.03.2001 року № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру» надала присутнім начальник відділу з питань праці та охорони праці управління праці та соціального захисту населення Олена Баутіна. За її словами, протягом 2014 року у Першотравенську зареєстровано 1173 нещасні випадки невиробничого характеру, що на 143 випадки менше, ніж в 2013 році. Вона зазначила, що під нещасними випадками невиробничого характеру слід розуміти не пов’язані з виконанням трудових обов’язків травми, у тому числі отримані внаслідок заподіяних тілесних ушкоджень іншою особою, отруєння, самогубства, опіки, обмороження, ураження електричним струмом, блискавкою, травми, отримані внаслідок стихійного лиха, контакту з тваринами, які призвели до ушкодження здоров’я потерпілих, тощо. Медичні заклади, до яких звернулися або були доставлені потерпілі, протягом доби мають надсилати письмове повідомлення за встановленою формою про кожний нещасний випадок — до виконавчого органу міської ради, а про нещасний випадок із смертельним наслідком, пов’язаний із заподіянням тілесних ушкоджень іншою особою, під час дорожньо-транспортної пригоди, — прокурору та органу досудового розслідування. Нещасні випадки, які сталися з працюючими особами, повинні розслідуватися комісією, утвореною організацією, де працює потерпілий. Рішення щодо розслідування нещасного випадку приймається керівником організації на підставі звернення потерпілого, листка непрацездатності або довідки закладу охорони здоров’я. Розслідування нещасного випадку проводиться протягом 10 календарних днів після утворення комісії. За результатами розслідування складається акт за спеціальною формою, який затверджується керівником органу, що проводив розслідування.

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Марина Найдьонова поінформувала про проведену роботу щодо приведення у відповідність списків виборців міста. Вона також закликала присутніх уточнити свої персональні дані у Держреєстрі для запобігання виникненню помилок та неточностей при складанні списків виборців для проведення виборів.

Підводячи підсумки зустрічі, очільник міста подякував присутніх за роботу і закликав підприємців з приходом весни долучатись до заходів з благоустрою міста та подбати про зовнішній вигляд об’єктів торгівлі, обслуговування і розважальних закладів, а також облаштувати їх прилеглі території.