Першотравенські організації політичних партій     8 жовтня 2015 року відбулося чергове засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради під головуванням міського голови Віктора Рудих. Члени виконкому розглянули 17 питань.

         Про підсумки виконання міського бюджету за 9 місяців 2015 року поінформувала  виконавчий комітет начальник міського фінансового управління Наталія Русаненко. За її словами, зведений бюджет міста по доходах за звітний період виконано на 100,2 %  (надходження склали понад 113 млн. грн.). Власні надходження загального фонду склали близько 48 млн. грн. З державного бюджету надійшло субвенцій у сумі понад 57  млн. грн. (освітня субвенція – близько 16 млн. грн., медична – близько 15 млн. грн. З обласного бюджету отримано додаткову дотацію близько 1,8  млн. грн. Дохідна частина бюджету по власних надходженнях виконана на 132,2 %. Понадпланові  надходження до міського бюджету за 9 місяців склали 1,6 млн. грн. Головна фінансистка міста підкреслила, що податок на доходи фізичних осіб продовжує зберігати позицію найвагомішого джерела доходу бюджету — 86,1 %. Надходження цього податку склали  понад 40 млн. грн., що на 15 млн. грн. або в 1,6 разів більше порівняно із обсягом надходжень, отриманих за 9 місяців 2014 року. За звітний період до міського бюджету надійшло близько 4,5 млн. грн. місцевих податків (102,8 % до плану січня-вересня 2015 року). Так, податку на майно надійшло понад 2 млн. грн. (104,3 % до плану), стільки ж єдиного податку, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів — понад 1 млн. грн. (або 105 % до плану). Окрім цього, від орендної плати за користування майном, що перебуває в комунальній власності до бюджету надійшло близько 130 тис. грн. або 100,6 % до плану на січень-вересень 2015 року, від державного мита – близько 30 тис. грн. або 85,7 % до плану, від екологічного податку – понад 320 тис. грн., інші надходження склали 36,9 тис. грн. За звітний період поточного року до міського бюджету надійшло субвенцій понад 2,3 млн. грн. (субвенція з обласного бюджету на ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності – 1,7 млн. грн. та субвенція з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню – 609 тис. грн.

       Видатки міського бюджету за 9 місяців 2015 року, як зазначила Наталія Вікторівна, при планових призначеннях у сумі 122,2 млн. грн. виконано в обсязі  106,4 млн. грн. (або на 87,1 %). За звітний період на соціально-культурну сферу з міського бюджету направлено 75,8 млн. грн., або 86,1 % від загальної суми фінансування. Так, на освіту спрямовано близько 30 млн. грн., на медицину – понад 15 млн. грн., на культуру і мистецтво – близько 3 млн. грн., на соціальний захист та соціальне забезпечення населення – понад 26 млн. грн., на фізкультуру і спорт — понад 800 тис. грн. На соціально-захищені статі видатків міського бюджету направлено понад 80 млн. грн., або 92,8 %. В 2015 році, як додала Наталія Русаненко, було забезпечено виплату додаткової заробітної плати працівникам освіти, охорони здоров’я, установ культури, фізкультури та спорту в частині надбавок, премій та матеріальної допомоги на оздоровлення. Педагогічним працівникам міста коштами місцевого бюджету забезпечена реалізація ст. 57 Закону України «Про освіту», на що спрямовано 4,5 млн. грн. Крім того, вперше за кілька останніх років здійснюється виплата допомоги на оздоровлення працівникам всіх установ та закладів бюджетної сфери міста, на що з міського бюджету спрямовано близько 900 тис. грн.

     На фінансування житлово-комунального господарства протягом січня-вересня 2015 року було спрямовано 14,5 млн. грн. (зокрема, на оплату вуличного освітлення направлено понад 236 тис. грн., на поточний ремонт доріг — близько 1,5 млн. грн., на придбання кущів, дерев, насіння та розсади — понад 130 тис. грн., на наладка та перевірку теплових  лічильників — близько 75 тис. грн., на придбання, утримання та ремонт дитячих майданчиків — понад 40 тис. грн., на технічне переоснащення котельні «Південна» — 2,2 млн. грн., на капітальний ремонт покрівель житлових будинків — 2,3 млн. грн., на капітальні ремонти: теплових мереж – 290 тис. грн., водопровідних мереж – 206 тис. грн., міжквартальних проїздів та доріг міста – близько 2 млн. грн. тощо.

        На відновлення матеріально-технічної бази бюджетних організацій міста, проведення відновлювальних робіт та капітальних ремонтів по утриманню будівель та споруд, на підготовку закладів соціально-культурної сфери до осінньо-зимового періоду з місцевого бюджету було спрямовано понад 2 млн. грн. (на капітальний ремонт та придбання обладнання для дитячих садків направлено 296 тис. грн., для шкіл — понад 350 тис. грн.; на проведення капітального ремонту БК «Шахтар» — понад 800 тис. грн.; на придбання житла для родини загиблого в зоні АТО — 300 тис. грн., на капітальний ремонт будівлі виконкому міської ради (покрівля та система опалення) — 200 тис. грн. тощо).

         — Завдяки високому організаційному рівню органів міської влади з контролюючими органами вдалося забезпечити безперервність бюджетного процесу, стабільну роботу установ та організацій бюджетної сфери міста, повноту та своєчасність надходжень на рахунки міського бюджету та раціональне і ефективне використання бюджетних ресурсів, — підсумувала головна фінансистка міста.

          Начальник міського відділу з питань молоді та спорту Андрій Яцков прозвітував щодо виконання у 2015 році міської програми оздоровлення та відпочинку дітей у місті Першотравенську. З його слів, цьогоріч  було оздоровлено 2985 дітей, що становить 87% від загальної кількості дітей віком від 7 до 17 років. Послугами оздоровлення та відпочинку було охоплено 95% дітей пільгових категорій  (оздоровлено 1212 дітей). Окрім цього, в червні на території міста на базі п’яти шкіл працювали дитячі пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням дітей, де протягом 19 днів відпочило 386 дітей, а в позаміських дитячих закладах оздоровлення та відпочинку побувало загалом 2599 першотравенських дітей. На проведення оздоровчої кампанії використано близько 300 тис. грн. місцевого бюджету та 99 тис. грн. субвенції. Міським відділом освіти було оздоровлено 26 дітей пільгових категорій в ДОТ «Веселка» (смт. Кирилівка). Центр первинної медико-санітарної допомоги направив для оздоровлення та лікування 51 дитину. Відділом з питань молоді та спорту цьогоріч було оздоровлено 84 дитини в «Молодій гвардії», «Перлині Придніпров’я» та «Веселці» (у 2014 році – 74 дитини).

         На засіданні виконкому було прийнято рішення розпочати опалювальний період 2015-2016 років в місті Першотравенську з 15 жовтня 2015 року при зменшенні середньодобової температури зовнішнього повітря нижче +8°С протягом трьох діб та закінчити його 15 квітня  2016, враховуючи погодні умови.

     Окрім цього, члени виконавчого комітету заслухали звіт про виконання міської  Програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки за 9 місяців 2015 року,  погодили інвестиційну програму Першотравенського міського житлово-комунального підприємства у сфері централізованого теплопостачання, а також розглянули 12 різних питань.