На приёме у мера        На засіданні 55 сесії Першотравенської міської ради VІ скликання депутати розглянули 28 основних та 5 земельних питань.

Міська рада затвердила міський бюджет на 2015 рік. Загальний бюджет доходів та видатків бюджету міста збалансований та очікується у розмірі 125,4 млн. грн. На освітню сферу в 2015 році спрямовується близько 38 млн.грн., на охорону здоров`я — більше 20 млн.грн., на культуру і мистецтво — близько 4 млн. грн., на соціальний захист та соціальне забезпечення населення — понад 31 млн. грн., на фізкультуру і спорт — понад 1 млн. грн. На благоустрій міста, ремонт доріг та житлово-комунальне господарство планується спрямувати майже 10 млн. грн. тощо.

— Цьогорічний бюджет міста сформований зовсім за іншими принципами. Відтепер місцеві громади повинні заробляти гроші через впровадження податків, надходження від яких йтимуть до міського бюджету. Мається на увазі акцизний збір, податок на нерухомість, транспорт тощо. Тому віднині — все в руках територіальних громад, а, відповідно, міських рад. Ми оптимістично налаштовані щодо доходів бюджету міста на 2015 рік, але всім разом нам треба досить серйозно попрацювати з точки зору адміністрування відповідних податків. Зі свого боку, ми будемо досить виважено підходити до запровадження тих чи інших податків і застосовуватимемо відповідні механізми встановлення пільг для малозахищених категорій першотравенців, — зазначив очільник міста.

У зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України міською радою була приведена до вимог чинного законодавства низка нормативно-правових документів, які діятимуть на території нашого міста. Так, депутати встановили акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, біодизелю та скрапленого газу) в розмірі 5 відсотків; затвердили Положення про транспортний податок (ставка податку встановлена по Україні у розмірі 25 000 грн. на рік за кожен легковий автомобіль, який використовувався до 5 років і має об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см); Положення про єдиний податок, а також Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платниками якого є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Депутатським корпусом була затверджена міська програма соціального захисту та адресної підтримки ветеранів війни, інвалідів та окремих категорій громадян «Турбота» на 2015-2019 роки. В поточному році на реалізацію зазначеної програми спрямовується близько 250 тис. грн. коштів місцевого бюджету. Зокрема, на виплату матеріальної допомоги першотравенцям, які опинилися в скрутному становищі, направлено кошти в розмірі 90 000 грн. (в 2014 році кошти не виділялися), на виплату допомоги на поховання – 10 тис. грн. (в 2014 р. – 3 000 грн.), на вшанування осіб, яким виповниться 80, 85, 90 і більше років — 30 000 грн. (в 2014 р. – 24 200 грн.), на надання підтримки особам, які мають звання «Почесний громадянин міста» — 30 000 грн. (в минулому році – 16 300 грн.), на проведення ремонтних робіт в квартирах ветеранів – 30 000 грн. (в 2014 р. – 10 000 грн.) тощо.

Обранці затвердили програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Першотравенська на 2015 рік; склад комісії конкурсного відбору підприємств з надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у місті; звіт про виконання плану роботи міської ради за 2014 рік. Окрім цього, були заслухані звіти про роботу постійних комісій міської ради та затверджені плани їх роботи на 2015 рік.

Від сплати земельного податку за рішенням міської ради звільнені органи державної влади та органи місцевого самоврядування, дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади, дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок державного або місцевого бюджетів тощо.

Декілька розглянутих обранцями питань стосувалися роботи міського житлово-комунального підприємства. Оскільки у Статуті МЖКП не значиться, що підприємство відповідає за утримання міських вулиць та доріг згідно з технічними правилами, депутати внесли це доповнення до його Статуту. Відтепер міське житлово-комунальне підприємство відповідатиме за виконання поточного ремонту доріг міста, нанесення дорожньої розмітки, встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху тощо. Міський голова доручив юристам виконкому вияснити причини зникнення вищезазначеного напрямку діяльності зі Статуту підприємства та поінформувати міську раду про результати роботи.

Депутати затвердили штатний розклад МЖКП на 2015 рік, який зменшився у порівнянні з 2014 роком на 9 штатних одиниць. Протягом року в опалювальний період підприємство нараховуватиме 331,25 штатних одиниць з місячним фондом оплати праці в розмірі 817,5 тис. грн., а в неопалювальний період — 304,25 штатних одиниць (місячний фонд оплати праці — 728,2 тис. грн.). Насамкінець міська рада затвердила фінансовий план та виробничі програми міського житлово-комунального підприємства на 2015 рік.