Першотравенські організації політичних партій     На засіданні виконавчого комітету Першотравенської міської ради, яке відбулося 10 червня, було розглянуто 19 питань.

       Начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Коврижко поінформувала членів виконкому про надання житлових субсидій жителям міста Першотравенська в опалювальний період 2014-2015 років, зазначивши, зокрема, що  протягом зазначеного періоду субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг було призначено 1241 сім’ї. Серед них: 1142 сім’ї мають в складі пенсіонерів, 1049 — складаються лише з пенсіонерів; в 637 сім’ях проживають діти війни; в складі 124 сімей є учасники війни та 5 сімей є багатодітними. Комісією по призначенню субсидій було розглянуто 255 заяв, з яких по 236 заявам було прийнято позитивне рішення. Середній розмір субсидії на місяць на сім’ю в опалювальний період становив 402,21 грн. при середній вартості житлово-комунальних послуг 600,65 грн. (в опалювальному періоді 2013-2014 рр. — 203,04 грн. при середній вартості — 369,71 грн.). За звітний період було надано субсидій на загальну суму 2637998 грн., що майже 2,7 рази більше, ніж за опалювальний період 2013-2014 років (973869 грн.). З державного бюджету надійшло коштів на загальну суму 871546 грн.. Станом на 27 травня 2015 року заборгованість по субсидіях перед організаціями-надавачами послуг (Першотравенська дільниця Павлоградського УЕГГ, Петропавлівський РЕМ, ПП « Коммунальщик — 1, 2, 3, 4») за лютий-квітень становить 347847,71 грн. Управлінням здійснено моніторинг по 1196 справах одержувачів субсидії щодо правильності її призначення. Для перевірки цільового використання коштів державного бюджету соціальним інспектором були підготовлені запити до податкової інспекції на 1196 осіб та 70 запитів — підприємствам, установам та організаціям різних форм власності для отримання додаткової інформації щодо достовірності даних, отриманих від осіб, які входять до складу сім’ї, що звертається за призначенням  субсидії. Наразі було виявлено 13 випадків неповної або недостовірної інформації про доходи  отримувачів субсидій та встановлені  переплати  на загальну суму  4183,31 грн., які на сьогодні стовідсотково відшкодовані державі. Окрім цього, Галина Миколаївна відмітила, що всім сім’ям, які отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014-2015 рр. субсидія буде нарахована автоматично, без їх звернення, на період з травня 2015 року по квітень 2016 року. Наразі управлінням вже здійснено 491 нарахування.

   Інформуючи про стан водозабезпечення та каналізування м.Першотравенська, начальник Першотравенського міськрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Дніпропетровській області, головний державний санітарний лікар м. Першотравенська, Петропавлівського та Межівського районів Олег Чабан зазначив, що стан водопостачання є одним із найважливіших засад забезпечення санепідблагополуччя населення міста. За його словами, лабораторно-виробничий контроль якості питної води до надходження у водорозподільну мережу Першотравенська проводиться відомчою лабораторією ПРУВОКСу філії ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля». Оскільки в міському житлово-комунальному підприємстві відсутня акредитована виробнича лабораторія, яка могла б здійснювати контроль за станом питної води в мережі міста, тому, як відмітив Олег Андрійович, підприємством нещодавно був укладений договір з ВСП «Першотравенський міськрайонний відділ лабораторних досліджень» ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». Підприємству необхідно тепер віднайти кошти на оплату лабораторних досліджень води у місті. Він проаналізував результати досліджень якості питної води із водорозподільної мережі міста протягом 2014 року, зазначивши, що із відібраних 47 проб питної води лише 1 проба (2,1%) не відповідала вимогам Державних санітарних правил і норм за показниками кольоровості та каламутності: перевищення  нормативних  показників  по каламутності від 1,4 до 5,2 разів, по кольоровості  —  від  1,7 до 3,8 разів. За  мікробіологічними показниками питна вода в мережі міста відповідала  вимогам ДСанПіН. Протягом поточного року із 8 проб питної води всі вони відповідали вимогам Державних санітарних правил і норм. Основною причиною незадовільної якості питної води в мережі міста Олег Чабан назвав її аварійний стан. Що ж стосується ситуації з водовідведенням  у Першотравенську, то, за  словами головного санітарного лікаря, вже протягом багатьох років каналізаційні очисні споруди, які були передані на баланс МЖКП, працюють в режимі тільки механічної очистки. Вони вже давно потребують реконструкції. Як додав директор МЖКП Віктор Вискрєбєнцев, реконструювання очисних споруд потребує 39 млн. грн., а таких коштів, звичайно ж, ні МЖКП, ні місцевий бюджет не має. Проект їх реконструкції потужністю 7000 м3/добу був розроблений ще в 2013 році АТ “Харківський водоканалпроект” у відповідності з діючими нормами та правилами. Проте до сьогодні він не пройшов експертизу, хоча кошти для цього були виділені. Очільник міста доручив своєму першому заступнику Андрію Козаченку активізувати роботи в цьому напрямку.

      Доповідаючи про виконання міської програми «Питна вода Першотравенська на 2006-2020 роки» за 2014 рік, начальник управління комунального господарства та майна Сергій Сорокопудов зазначив, що протягом минулого року міським житлово-комунальним підприємством за власні (156,2 тис. грн.) замінено 1015 м зовнішньої водопровідної мережі та 35 засувок. За звітний період місто отримало 1 411,7 тис. м? води (було реалізовано споживачам 848,7 тис. м?, на власні потреби підприємства пішло 211,8 тис. м?;  втрати води становили 240,0 тис. м?; не обліковані втрати — 111,2 тис. м?). За 2014 рік підприємство надало послуг з водопостачання на суму 5941,1 тис. грн. Рівень оплати наданих послуг становив 115% (з врахуванням оплати боргів минулих років). Абонентський відділ МЖКП обслуговував 11905 особистих рахунків (з них 585 —  приватного сектору). Прибори обліку встановлені в 78,4% споживачів. Приватними підприємствами «Комунальщик — 1, 2, 3, 4» в 2014 році проведено поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж водопостачання протяжністю 689,3 м та мереж водовідведення —  477,2 м (загальна сума — 146,9 тис. грн.).

         Начальник міського відділу освіти Любов Косенко поінформувала про хід виконання у 2014 році міської Програми розвитку освіти в місті Першотравенську на 2013-2015 роки. За словами головної освітянки міста, дошкільні заклади освіти відвідує 1327 дітей, загальноосвітні навчальні заклади – 2880 учнів, позашкільний навчальний заклад ЦДТ «Надія»  – 761 гуртківець. Відділом продовжується електронна реєстрація у дитячі садки міста. Протягом 2014 року було зареєстровано 550 дітей, направлення отримали 355 дітей. У лютому минулого року вперше була проведена загальна батьківська конференція для батьків дошкільнят, на якій кожен керівник закладу звітував про роботу своїх закладів за адміністративно-господарським та навчально-виховним напрямками. В дитсадках створюються належні умови для дітей-інвалідів та дітей з особливими освітніми потребами. Відповідні групи біли відкриті в дитячих садках «Казка», «Берізка» та «Попелюшка», які відвідують діти з особливими освітніми потребами. Вони забезпечені необхідними засобами для реабілітації дітей з психофізичними вадами: сухий басейн, сенсорна панель, Юнгіанівська пісочниця, тут розташовані релакс-зони. В місті організовано дистанційне навчання для учнів 5 – 9 класів з обмеженими можливостями через проект «Е – школа». В усіх школах були введені посади психологів, що дозволило охопити психологічними послугами всіх учнів.

      Всі школи Першотравенська оснащені комп’ютерною технікою, в кожній з них є предметні кабінети, які обладнані мультимедійною технікою. Перша, друга та третя школи мають інтерактивні дошки. До мережі Інтернет у місті підключені всі заклади освіти. Ще залишається проблемою недостатня кількість сучасної комп’ютерної техніки для викладання інформатики в початковій та основній школі.

      Значну роль у вихованні підростаючого покоління, як відмітила Любов Станіславівна, відіграє центр дитячої творчості «Надія», де задовольняються інтереси дітей і молоді у сфері культури, мистецтва, природи, життєвої практики, створюються сприятливі умови для розвитку творчої особистості. Відділ освіти не тільки не допустив скорочення мережі гуртків, а й створив умови для розвитку і підтримки обдарованої учнівської молоді. Вихованці ЦДТ «Надія» є постійнимиучасниками міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів. Вони часто перемагають в престижних конкурсах дитячої творчості.

     В обласних олімпіадах у 2014 році взяли участь 58 учнів шкіл, 12 з яких вибороли призові місця. За результатами навчання в 2013-2014 навчальному році з усіх атестованих учнів шкіл міста 1045 мали достатній рівень навчальних досягнень, що становило 42 %, а 303 — високий рівень (12,2%). Таким чином, показник якості навчання становив 54,5%. Медалями були нагороджені 8 випускників (п’ятеро — золотими та троє – срібними). 253 випускника 9-х класів отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту, з них 18 свідоцтв з відзнакою.

    Любов Косенко також приділила увагу і матеріально-технічному забезпеченню закладів освіти.На їх утримання у 2014 році, з її слів, було використано кошти у загальній сумі  30894,6 тис. грн. Було проведено капітальні ремонти в ЗШ №2 на суму 116,2 тис. грн., в ЗШ №3 – 85,8 тис. грн. та в ЗШ №5 – 37,9 тис. грн.. Виконаний капремонт системи водовідведення в дитсадку «Білочка» на суму 9,5 тис. грн., також тут були замінені всі вікна на загальну суму 182,1 тис. грн. Протягом минулого року реконструювали дитячі ігрові майданчики у всіх дошкільних навчальних закладах, на що використано 253,5 тис. грн. В ЗШ№2 придбали комп’ютерний клас на суму 48,0 тис. грн., для учнів ЗШ №1 — комп’ютерні планшети (20,0 тис. грн.). Міським відділом освіти для всіх шкіл закуплено 5 тістомісів на загальну суму 99 тис. грн. Окрім цього, придбані шкільні дошки, звукопосилююча апаратура, холодильники та морозильні ларі. Для дитячих садків закуплено 3 мультимедійні проектори, холодильники та морозильні ларі, пральні машини, водонагрівальні баки, м’ясорубку, швейну машину, телевізор та пилосос.

      Традиційно в минулому році обдаровані першотравенці отримали премії міського голови на суму 36,3 тис. грн. Так, за перемоги в обласних олімпіадах винагорода склала 12,6 тис. грн., за перемоги в міських олімпіадах — 20 тис. грн. та винагорода за золоту та срібну медалі у розмірі  по 500 грн. та 400 грн. відповідно склала 3,7 тис. грн. Для придбання новорічних подарунків для дітей пільгових категорій, вихованців дошкільних навчальних закладів, учнів 1-4 класів та обдарованих дітей міста спрямовано 45,5 тис. грн. У серпні 2014 року на придбання шкільної та спортивної форми для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, використано кошти в сумі 24 тис. грн. А ще виплачено  матеріальну допомогу цій категорії дітей, яким виповнилось 18 років, на суму 14,5 тис. грн.

     Не оминула у своїй доповіді головна освітянка і тему харчування в закладах освіти міста, відмітивши, що у 2014 році стовідсотково забезпечувались безкоштовним харчуванням учні 1-4 класів (1102 учні), діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (92 особи), діти з малозабезпечених сімей (26 осіб). Середня вартість обіду для цієї категорії дітей становила 5 грн. в школах, а в дитячих садках: 12 грн. — для дітей дошкільного віку та 10 грн. — для дітей ясельного віку. Окрім цього, Любов Косенко наголосила, що з початку 2015 року, згідно з розпорядженням міського голови, середня вартість безкоштовного харчування зросла до 6,00 грн. на одного учня. Також з 01.03.2015 року встановлено плату за гаряче харчування в навчальних закладах міста з відшкодуванням 50% за рахунок батьків для дітей-інвалідів, що навчаються в школах міста, вартістю до 6,00 грн. на день, що відвідують групи раннього віку в дитячих садках — вартістю до 14,00 грн. та які відвідують групи дошкільного віку — до 18,00 грн. на день.

     У червні минулого року на базі шкіл були організовані дитячі оздоровчі табори з денним перебуванням дітей, де оздоровилося 384 дитини. На забезпечення їх гарячим харчування з міського бюджету було направлено 201,5 тис. грн. Безкоштовно харчувались  80 дітей пільгових категорій, всі інші сплачували 100%.

За словами освітянки, 111 учнів, які переїхали до Першотравенська з Донецької і Луганської областей, влаштовані до шкіл міста та 39 дітей цієї категорії — у дошкільні навчальні заклади. Всі вони забезпечені безкоштовним харчуванням за рахунок місцевого бюджету.

        Підвівши підсумки діяльності галузі освіти за 2014 рік, Любов Станіславівна ще додала, що в березні 2015 року їм вдалося погасити кредиторську заборгованість по загальному фонду за 2013 та 2014 роки у сумі 816416,86 грн., і по спеціальному фонду — 206141,5 грн. На сьогодні за кошти державного та місцевого бюджетів уже здійснено придбань предметів, матеріалів та обладнання для закладів освіти на суму 227497 грн. Виконані поточні ремонтні роботи систем опалення, водопостачання та водовідведення в школах та дитсадках на загальну суму 55889,58 грн. Наразі триває капітальний ремонт системи опалення в ЗШ №4, на що з місцевого бюджету спрямовано близько 300 тис. грн., з яких вже використано понад 170 тис. грн., що становить 62%. В процесі виготовлення проекти щодо капітального ремонту систем опалення, водопостачання та водовідведення в дитсадку «Казка».

        Міський голова закликав присутніх керівників закладів освіти міста і надалі досягати таких хороших результатів. Віктор Рудих поділився планами стосовно відновлення програми оздоровлення працівників бюджетної сфери, висловивши надію на те, що депутати міської ради підтримають його в цьому питанні.

       Виконавчий комітет, як того вимагає законодавство України, затвердив своїм рішенням склад громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради та погодив Положення про громадську раду.

       На виконання доручення виконуючого обов’язки голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олега Кужмана рішенням виконкому було створено постійну комісію з контролю за умовами влаштування, утримання, виховання і навчання дітей у Першотравенській загальноосвітній спеціальній школі-інтернаті.

        Також виконком з 1 червня 2015 року, в межах кошторисних призначень на 2015 рік, на 10 відсотків збільшив витрати на харчування (придбання свіжих овочів та фруктів) в дошкільних навчальних закладах на літній оздоровчий період. Наразі для дітей, що відвідують групи раннього віку, вартість харчування на день складатиме до 15,40 грн., для дітей, що відвідують групи дошкільного віку, — до 19,80 грн.

      Міський голова, обговорюючи питання харчування дітей в дитячих садках та в пришкільних оздоровчих таборах, вкотре наголосив на здійсненні постійного контролю з боку керівників закладів освіти за якістю харчування дітей, підкресливши, що на ці цілі з міського бюджету направляються чималі кошти.

        Окрім цього, виконавчий комітет розглянув 12 різних питань, по яких були прийняті відповідні рішення.