На приёме у мера     28 січня 2015 року відбулась чергова зустріч міського голови з підприємцями міста за участі спеціалістів відділу економіки та торгівлі, міського фінансового управління, податківців та представників міського центру зайнятості. Представники міської влади поінформували суб’єктів господарювання про зміни в податковому законодавстві та про розміри встановлених міською радою місцевих податків і зборів.

        Начальник міського фінансового управління Наталія Русаненко повідомила присутнім,  що у відповідності до змін в Податковому та Бюджетному кодексах, за місцевими бюджетами закріплено стабільне джерело доходів – п`ять  місцевих податків і зборів. Це єдиний податок, плата за землю, транспортний податок,  податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та збір за місця для паркування транспортних засобів. Саме з них буде формуватись дохідна частина бюджету територіальної громади, відповідно, її розмір буде напряму впливати на розвиток території. За словами Наталії Вікторівни, у цьому році значний внесок у наповнення бюджету очікується від єдиного податку і плати за землю.

          Що ж до ставок місцевих податків і зборів, які застосовуються в сфері підприємницької діяльності, то більшість з них встановлені в мінімальних розмірах. Наприклад, податок на нежитлове нерухоме майно, в залежності від видів діяльності, встановлено в розмірі від 0,1 до 0,5%, у той час як законодавством передбачений максимальний розмір цього виду податку – 2%.

    — Ми розуміємо, в яких складних умовах сьогодні доводиться працювати підприємцям. Затверджуючи на сесії міської ради розміри місцевих податків і зборів ми керувалися не тільки інтересами громади, а й враховували ситуацію, в якій сьогодні підприємцям доводиться організовувати і вести свій бізнес. Підприємці складають значну частину нашої міської громади, тож як і усі інші потребують підтримки з боку місцевої влади, — зазначив у розмові з підприємцями міський голова Віктор Рудих.

      Зміні в оподаткуванні житлового нерухомого майна, як і запровадженню нового транспортного податку, який ще називають податком на розкіш, на зустрічі було приділено особливу увагу. Відтепер за кожен метр загальної житлової площі понад норму треба буде сплати 12,18 гривень податку – 1% від  мінімальної зарплати (1218 грн.). Не оподатковуються квартири площею до 60 м?, житлові будинки площею до 120 м? та різні типи житлової нерухомості до 180 м?. Безумовно, з розрахунку на одного власника житла. Наприклад, якщо квартира площею 70 м? належить двом співвласникам, то вона оподаткуванню не підлягає. Наталія Русаненко звернула увагу підприємців на те, що в 2015 році буде оплачуватись податок на нерухомість за ставками, які діяли в 2014 році. А податок на нерухомість за новими правилами за підсумками 2015 потрібно буде сплатити вже в 2016 році. Транспортний податок будуть сплачувати люди, які мають зареєстровані у Першотравенську легкові автомобілі, що використовуються до 5 років і мають об’єми циліндра двигуна понад 3000 см?.

         Міська влада досить виважено підійшла до запровадження тих чи інших податків, тож в Першотравенську застосовуватимуться відповідні механізми щодо встановлення пільг для малозабезпечених категорій громадян.

           Підприємцям було цікаво дізнатися про зміни в оподаткуванні суб’єктів господарювання, які користуються спрощеною системою і сплачують єдиний податок. До 1 січня цього року було 6 груп таких платників, сьогодні їх стало 3, і  четверта група – сільськогосподарські виробники. Є також зміни в допустимих розмірах прибутків, які вказують на приналежність підприємця до тієї чи іншої групи. Ці нововведення сприяють тому, що на єдиний податок можуть перейти великі підприємства, які мають дохід до 20 млн. грн., а збільшення кількості платників єдиного податку автоматично сприятиме зростанню надходжень  до міського бюджету. Платники єдиного податку звільняються від нарахування, сплати та подання звітності за такими податками: податок на прибуток, на доходи фізичних осіб, ПДВ, податок на майно (в частині земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для провадження господарської діяльності).

     Підприємцям було надане роз’яснення щодо запровадження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Наталія Русаненко розповіла, що базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі. Ставка  встановлена у розмірі 5%, як це передбачено законодавством. Сума очікуваного надходження до бюджету у 2015 році — 1 млн. грн.?

        У розмові з підприємцями міський голова торкнувся проблеми благоустрою міста. Віктор Іванович зазначив, що від суб`єктів господарювання залежить не тільки наповнення місцевого бюджету, а і його благоустрій. Зокрема, мова йшла про зовнішній вигляд об’єктів торгівлі, обслуговування і розважальних закладів та облаштування їх прилеглої території.

       — До початку весни залишилось зовсім небагато часу, тож я прошу вас заздалегідь спланувати благоустрій прилеглих до ваших об’єктів територій, подумати про зелені насадження, відремонтувати сходинки, пофарбувати фасади тощо. Незважаючи ні на які обставини, місто має бути охайним та привабливим, — наголосив Віктор Іванович.

          Під час зустрічі підприємці мали можливість отримати відповіді на актуальні питання стосовно своєї діяльності.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації